הנוכל

הנוכל

נסים גבאי
25.04.2006 23:30
סדום ועמיר

סדום ועמיר


אני יודע… מאמר זה לא יעזור לי בכלל. מאמר זה לא יעזור לאף אחד. מאמר זה גם לא ישנה מאומה במפה הפוליטית בישראל. כי “סדום ועמורה” בכל הוריאציות – כבר כאן בישראלאת המאמר הזה יפחדו כל מיניי עורכי תקשורת לפרסם.
בוטות – יאמרו.
עבירה על החוק – יטענו.
מכה מתחת לחגורה – יחשבו.
שיאמרו… שיטענו… שיחשבו…
מישהו חייב לקום ולומר את האמת.

כולם רואים את המראות, שומעים את הקולות, ומקסימום… סופקים כפיים לאוויר בייאוש. אינני חושב שמותר לנו להמשיך ולהתפלא, לחרוק שיניים כאשר רוממות שלטון החוק נישאת ע”י נוכלים, וכבודו של הציבור נרמס ע”י נבחר הציבור שאין בינו ובין הדין – מאומה.

האם שכחנו על מה התמודדה מפלגת “העבודה” בבחירות האחרונות?
האם שכח מישהו את ניסיונות העל של מועמדי “העבודה” לשנות את האג’נדה הביטחוניסטית שהריצו/הרימו נציגי “קדימה” – לעניינים החברתיים והכלכליים החמורים בישראל?
האם הטיל מישהו ספק לסיבת ומהות הצבתו של עמיר פרץ מנהיג הפועלים, בראש המפלגה הזו שהתמודדה עם טיקט חברתי ענק?!
האם כבר עתה, שכחנו כולנו את המהפך הגדול שבישר לנו עמיר פרץ?!

היו בחירות… נתבקשנו ללכת ולשלשל פתק במיטב המסורת הדמוקרטית (אני נשארתי איתן נטוע בבית…) – וכעת למה מצפים מאיתנו? להבליג על כל מראה? לסתום את האף מריחות צחנה? להבין “אילוצים” קואליציוניים? למה לעזאזל אין מילה אחת נכונה, ישרה, ואמיתית… מפי הפוליטיקאים? למההההההההה?!

מה היה לנו? המפלגה הגדולה “קדימה” (שאין מילה טובה לומר עליה – אבל לא היא העניין כאן…) מכריזה על השותפה הבכירה לקואליציה החדשה… מפלגת “העבודה”.

מנגד – מפלגת “העבודה” חייבת היתה, על סמך נתונים אלה (תוצאות הבחירות והכרת “קדימה” בשושבינותה הבכירה) לעשות את המינימום כדי להתחיל וליישם את האג’נדה היחידה והמובילה שעליה התמודדה בשצף קצף בבחירות האלה.

ומה התוצאות…? עמיר פרץ – שר הביטחון. האם אדם כזה… במיוחד כזה… בולט כזה… בנסיבות האלה… שעושה “יו טורן” כזה – אינו נוכל?!

אני יודע…
אני חש…
זה בולט…

כולם מסכימים איתי… אבל רבים יסתייגו מהביטויים החריפים, כאשר המוביל שבהם: עמיר פרץ נוכל. אז מה ומי הוא הפוליטיקאי שכך נוהג?! פוליטיקאי ישראלי? נבחר ציבור? מנהיג?
איזה כינוי נותנים בישראל לרמאי כזה, נוכל כזה, שהוא במקרה גם מחוקק נבחר – הנמצא במקום בו המיאוס הציבורי מאפשר כל זימה רעה?!

יעמוד מולי יפה הנפש האולטימטיבי, זה שבכל מקרה יעמוד נגד מילים גסות, אותו אחד שרוממות התרבות בהכשרתו, והעיתונאי הפחדן שלעולם לא יכתוב את כל האמת, מחשש לפרנסתו שעלולה להירמס ע”י אותם כוחות אופל בחלונות הגבוהים – ויקטרג נגדי!!
יעמוד… ושתישבר לו הרגל.
ינסה לפתוח פיו – ושישאר אילם.
יגיש נגדי תביעה – וייפול איתה לתחתיות שאול.

אני יודע… מאמר זה לא יעזור לי בכלל. מאמר זה לא יעזור לאף אחד. מאמר זה גם לא ישנה מאומה במפה הפוליטית בישראל. כי “סדום ועמורה” בכל הוריאציות – כבר כאן בישראל. שיבואו ויספרו לי (ולכם) כל שונאי… עד כמה כותב אני נגד כל דבר ציבורי/פוליטי שזז… שיבואו וישמיצו אותי… כי הם (המשמיצים) חלק בלתי נפרד מהנוכלות הרובצת עלינו – כמעמס, במקום להיות נבחרינו המושיעים אותנו.

***********************************************
הכותב הוא יליד הארץ בן 59, עיתונאי ועורך מקומון נתנייתי
לשעבר, מומחה תחבורה ומרצה בכיר לנהגים, פעיל ציבור להפחתת הקטל בדרכים, לוחם נגד עוולות ציבוריות לאזרח הקטן, פובליציסט, פעיל מפלגתי עצמאי ומנותק מהתככים הפוליטיים הקיימים בישראל, מנהל מכירות מצליח – נשוי 32 שנה ואב לארבעה ילדים נהדרים.

עוד על עמיר פרץ ראו כאן: בחירות 2006: המלצות פרסונאליות פוזיטיביות, וגם – תתפלאו! – נגטיביותכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר