חוק משאל עם על הסדר מדיני בין מדינת ישראל לבין העם הפלשתינאי

קישור מקוצר למאמר הזה: https://www.quimka.net/55505

המציא את זה

חוק משאל עם על הסדר מדיני בין מדינת ישראל לבין העם הפלשתינאי

 1. ביום ג’ האחרון שלפני תום תוך תשעים יום מקבלת חוק זה בכנסת ייערך משאלעם שיורה לממשלה את הכיוון בו עליה לפעול לסיום הסכסוך בין מדינת ישראל לבין העם הפלשתינאי, בדרך של הסכם; על עריכת משאל העם יחולו הוראות הדין בעניין הבחירות לכנסת, בשינויים המחוייבים.

 2. המשאל יכלול את האפשרויות הבאות, לבחירה:

  א. מדינה אחת לשני העמים, בין הים התיכון לבין נהר הירדן.

  ב. שתי מדינות לשני העמים, בין הים התיכון לבין נהר הירדן.

  ג. …..

  ד. …..

  ה. …..

  ו. השארת המצב הקיים על כנו.

 3. לא זכתה אף אחת מהאפשרויות המנויות בסעיף 2 לרוב הקולות הכשרים, ייערך סיבוב שני של המשאל, בו תוצגנה לבחירה שתי האפשרויות שזכו למספר הקולות הגבוה ביותר.

 4. האפשרות שתיבחר לפי סעיף 2 או 3, תחייב את הממשלה לפעול על פיה, תוך שנתיים ימים ממועד המשאל, או עד תום כהונתה, לפי המוקדם.

 5. תם המועד לפי סעיף 4, והממשלה לא הציגה לכנסת הסכם כאמור בסעיף 1, יראו את הממשלה כמתפטרת.

 6. קמה ממשלה חדשה, יראו את המועד לפי סעיף 4 כמתחיל מחדש ביום כינונה.

 7. הציגה הממשלה הסכם כאמור בסעיף 1 לפני תום המועד לפי סעיף 4, יראו את ההסכם כאמור כהסכם לפי סעיף 1(א) לחוק יסוד: משאל עם, והוראות חוק היסוד יחולו.

 

2 תגובות על “חוק משאל עם על הסדר מדיני בין מדינת ישראל לבין העם הפלשתינאי”

 1. שובל יעקב הגיב:

  לדעתי לא יכול להיות מצב שארץ ישראל הנטושה בהיות העם בגולה יגיעו ערבים מהגרים יתיישבו ויחליטו על בעלות בארץ ישראל .האימפריה הבריטית נתנה מתנה לנצר המשפחה ההאשמית חלקי מולדת יהודית פלסטינית והקימה יש מאין מדינה ערבית חדשה מעבר לירדן .העולם בסיוע ושיכנוע ארצות ערב יקימו מדינה פלסטינית ירדנית מעבר לנהר ויהודית עם זכויות אזרח לערבים שירצו להישאר עם סכות בחירה לפרלמנט היאדני והחירה לרדויות והערים בישראל .לחייב זאת בהחלטת האום ואם צריך הכפיה .

  • Simha Admin הגיב:

   תודה יעקב,
   האימפריה הבריטית, ממלכת ירדן והקהילה הבין לאומית אינם אזרחי ישראל, אין להם זכות הצבעה, וגם אין להם מחוייבות לכבד את המשאל שאני מציע.
   אם אתה רוצה להנציח את המצב הקיים עד שהעולם יתרצה – גם זו אחת האפשרויות שתעלינה להצבעה במשאל שלי.
   אני רק מבקש שמדינת ישראל תפסיק לגרור את רגליה, ושאלה אשר מקדשים את “רצון העם” כשזה נוח להם פוליטית – שיכבדו אותו גם כשהוא לא נוח להם פוליטית.
   אני לא יודע אם המשאל הזה – כי יתקיים – יניב את התוצאה הכפוליטית הרצוייה לי, אבל אני רוצה שמדינת ישראל ומנהיגיה יפסיקו לגרור את רגליהם.
   ושוב תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר