השופטת הילה כהן משיבה מלחמה שערה

השופטת הילה כהן משיבה מלחמה שערה

שמחה ניר, עו”ר
15.11.2005 04:25
הזדמנות חייך

הזדמנות חייך


כשאני התמחיתי בביהמ”ש, והיו שואלים אותי מה למדת, וגו’, הייתי עונה “תצאו החוצה ותתפשרו”, אז הדיסק הזה ניגן גם בפרשה הזאת, אבל כעת אנחנו מתבשרים שהצדדים לא הגיעו להסכמה, והשופטת כהן מתכוונת לחקור בחקירה נגדית את כל המעורבים, כחלק מהליך הדחתה. ההליך הזה צפוי ב-1 בדצמבר.השופטת הילה כהן משיבה מלחמה שערה

את סקירתה של פרשת השופטת הילה כהן בראי האינטרנט סיימנו בישיבתה של הוועדה לבחירת שופטים, ערב ראש השנה. ישיבה שהייתה אמורה להיות הראשונה והאחרונה בזובור ש”המערכת” התכוונה לעשות לאחת מבנותיה. משהו בבחינת לפני שאנחנו תולים אותה, נעשה לה משפט-צדק.

אז לא, זה לא נגמר כל כך מהר. התירוץ היה שהם נותנים לה זמן להגיע להסכמה עם מערכת המשפט על תנאי פרישתה, אבל הם דאגו, ככל הנראה, לעצמם. לסגור את העניין בשקט, בלי לעשות גלים, כאשר מצד אחד להט חרב הבג”ץ המתהפכת, ומצד אחר חרבם של עיתונאים כמו גבי גזית, אשר תוהים איזה פרס מגיע לזייפנית-הפרוטוקולים, ומדוע לא יילכו גם הם, הגזיתים למיניהם, לזייף פרוטוקולים, ולפרוש מהעבודה בתנאים משופרים, על חשבון הציבור.

האמת? אחרי הסיפור הזה אני צלצלתי לאהרן ברק, ושאלתי אותו אם גם אני יכול לזייף פרוטוקולים, ולצאת עם איזו בוכטה, אז הוא ענה לי שהם לא קיבלו אותי לעבודה, כי הם צפו תרחיש כזה, אני השבתי לו בבאיזה סגנון אדוני מדבר – ו”נפרדנו כידידים”.

כשאני התמחיתי בבית המשפט המחוזי, והיו שואלים אותי מה למדת בגן היום, ילד מתוק שלי, הייתי עונה “תצאו החוצה ותתפשרו”, אז הדיסק הזה ניגן גם בפרשה הזאת, אבל כעת אנחנו מתבשרים שהצדדים לא הגיעו להסכמה, והשופטת כהן מתכוונת לחקור בחקירה נגדית את נשיא בית המשפט העליון אהרן ברק, את שרת המשפטים ציפי לבני, את נציבת התלונות על שופטים טובה שטרסברג-כהן ואת מנהל בתי המשפט בעז אוקון, כחלק מהליך הדחתה המתקיים בוועדה לבחירת שופטים. ההליך הזה צפוי ב-1 בדצמבר, אז תשוב הוועדה לדון בהדחתה של כהן.

הליך ההדחה הוא, כידוע, הליך מעין-שיפוטי, וגם בהליכים מעין-שיפוטיים מביאים ראיות, כמו בהליכים שיפוטיים. מבקשי-נפשה של השופטת יכולים להגיד רגע-רגע, מה פתאום, אבל אז גם הם לא יוכלו להביא ראיות, ואיכה יוכיחון המה כי הייתה ידה במעל?

אז הילה ועורכי-דינה (עו”ד יעקב רובין ובניו) לוטשים חרבות, ואנחנו אתם, תחת הסיסמה: קודם טפלו בגרועים ממנה, ואחר-כך נדבר גם עליה.

לו אני עורך-דינה של השופטת, הייתי, בנוסף לכל הדברים האחרים, מביא את כל ערעורי-הפסלות שאהרן ברק דן בהם, כדי להראות על מה ברק מוכן לסלוח ולמחול לשופטים, ומה פתאום הוא מתעורר ונטפל לקטנות.

בהצלחה, יעקב. זה תיק חייך.

פרשת השופטת הילה כהן בראי האינטרנט: כל ההחלטות, כל הכתבות, כל המאמרים, כל התגובותכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר