מי יגן על ילדי המשמר האזרחי, השר יצחק אהרונוביץ?

מי יגן על ילדי המשמר האזרחי, השר יצחק אהרונוביץ?

עמרי עדיקה
17.09.2010 01:09
עם חוט דיג שקוף ובלתי נראה

עם חוט דיג שקוף ובלתי נראה


השר אהרונוביץ, שמדרג את איכות בלשיו במשטרה לפי רמת סירחונם כ”ערבושים”, שולח נערות מתנדבות במשמר האזרחי לקנות שתיה חריפה ולהפיל את המוכר, מעניין מה השלב הבאהמשמר האזרחי הוקם בתוקף חוק מדינה בשנת 1974, בעקבות אסון מעלות. מאז עבר המשמר האזרחי גילגולים רבים והוא נקרא היום “אגף קהילה משטרה” (אק”מ), אבל דבר אחד נשאר מקודש בו והוא הפעלת בני הנוער. עד כה הקפידה המשטרה לשמור עליהם ועל הפעלתם הופקדו טובי השוטרים בעלי יחסי אנוש איכותיים.

אבל השר “המקצועי ביותר” שהיה למשטרה עד כה, בגין היותו בעבר ניצב במשטרה, מתגלה כישלון גדול יותר משר הביטחון ה”אזרחי” ביותר שהיה לנו עד כה, עמיר פרץ .

השר אהרונוביץ התחיל את תפקידו עם דיעה ברורה לגבי הערבושים, המשיך בתפקידו כשהוא מקדם את הקצונה הבכירה על פי מידת שחיתותם המוסרית עד כדי פלילית. לדוגמא: ניצב ניסים מור שיזכר כמי שהטביע את הילדה רוז פיזם בפעם השנייה לאחר שהינחה לזרוק את המזוודה לירקון רק כדי שיוכל להגיע עם עדת הצלמים לתצלום היסטורי כשהמזוודה נמשת מהמים (הפעם עם חוט דיג שקוף ובלתי נראה, למען אוטנטיות הצילום) או תת ניצב שמעון שומרוני שמקודם לתפקיד מפקד מרחב שרון לאחר שכתב “זכרון דברים ” למפקד תחנת רחובות סנ”צ יוסי בכר כאשר הודיעו לו על מציאת גופתו של ה”ערבוש” עומר אבו גרבאן שמת מהתייבשות כתוצאה מהנחייתו של תת ניצב שמעון שומרוני לזרקו במחסום חרבתא כאשר הוא פצוע חסר ישע.

בני הנוער במשמר האזרחי נשמרו עד כה בעשרות נהלים והנחיות, חל איסור חמור להעסיקם למעט בפעילות המונעת פח”ע (פעילות חבלנית עויינת), כגון: סיורים רגליים, סיורים ממונעים, מחסומי ביקורת וכו…

רק אצל אהרונוביץ הופכים בני הנוער ל”סוכנים סמויים” עם כל ההשלכות המשפטיות החמורות הפוגעות בזכויות הנוער, הם נשלחים לקנות משקאות חריפים כשהם מצולמים, חייהם וביטחונם האישי בסכנה, וזה רק קצה הקרחון.

איך תתמודד המשטרה עם בן נוער אשר יקרא לעדות בבימ”ש כאשר יוגש כתב אישום כנגד אותו מוכר?

מה יסביר הנער למורה כאשר יאלץ להיעדר לעדות? מי ואיך יכינו אותו לעדות ומי יאבטח אותו אם יאויים?

כרגיל, אהרונוביץ לא חושב על כלום וככה זה נראה, אם עד עכשיו איבד יו”ר תנועת ישראל ביתנו את קולות אלפי השוטרים ובני משפחותיהם, עכשיו איבד גם את קולותיהם של הורי כלל נערי האק”מ שהבינו שהם שולחים את בניהם ובנותיהם כפיתוי ולא כמי שעוסקים בפעילות פטריוטית ציונית.

ח”כ אילן גילאון שעמל רבות על “חוק היובש” האוסר למכור משקאות חריפים לבני נוער משעה מסויימת לא תיאר לעצמו עד כמה יכול השר אהרונוביץ לסכן בני נוער בלי טיפת אלכוהול אחת.

אפשר לומר שרק השר אהרונוביץ יכול להיות מוכשר לבצע דברים כאלו.

ועוד דבר קטן… ב-350,000 הש”ח שמימן אהרונוביץ את הגנתו של השוטר שחר מזרחי שרוצץ בירייה את ראשו של גנב רכב, כמיטב המסורת של אהוד יתום משנות השמונים, שרוצץ באבן את גולגלתם של חוטפי קו 300, ניתן היה לגייס עוד כמה פקחני נוער בוגרים שהיו מונעים מכירת אלכוהול כפי שהתכוון ח”כ אילן גילאון בחוקקו את החוק.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר