מי מאמין בשופטי הלבנט?

מי מאמין בשופטי הלבנט?

חנן ד’ וייס
האתר של חנן וייס 20.03.2006 08:22
מי מאמין בשופטי הלבנט?


לו היה מתבצע סקר כשהנסקרים הם שופטי ישראל עת היו סטודנטים, כמה מהם היו מקבלים את הציון “עובר”? כלומר לא העתיקו בבחינות?!מי מאמין בשופטי הלבנט?

לו היה הסקר מתבצע כשהנסקרים הם שופטי ישראל,  כשהיו סטודנטים,    כמה מהם היו מקבלים את הציון “עובר”, כלומר לא העתיקו בבחינות?!

 

בתי המשפט בשלבי קריסה,  אפילו האמריקנים לא סומכים על בתי המשפט הישראליים,  וכמו במקרה הלובי ופאן אם,  הם רוצים את הפושעים, רוזנשטיין,  אצלם למשפט אמת.

 

משפט דמאניוק היה בדיחה.  השופטים לא הפסיקו להתערב ולהביע את דעתם ע”מ להשביע את רצון העם.  .גם כבן למשפחה, לא ניצולת שואה (10 נספים),  לא יכולתי שלא להרגיש בחוסר הצדק במשפט.  וזאת הייתה סיבה נוספת מדוע האמריקנים ציוו על הממשלה לשלוח את דמאניוק אליהם.

 

גם סאדאם ומילושוביץ לשעבר,  נשפטים בפיקוח אמריקני.

 

האם מסרנו את פלאטו שרון וגאיידמק לצרפת ואת השר לשעבר שגב להולנד ?!

 

וסקר שנערך לגבי העתקות מורים בזמן לימודיהם.  לו היה הסקר מתבצע כשהנסקרים הם שופטי ישראל,  כשהיו סטודנטים, כמה מהם היו מקבלים את הציון “עובר”, כלומר לא העתיקו בבחינות  ?!

 

השופטים מתוסכלים כהגדרת עו”ד מתוקשרת הקשורה לשופט מחוזי לשעבר,   שלא נבחר לעליון  …” הזהר שלא יוציאו, הם השופטים, את כל תסכוליהם עליך…”, כך איימה.

 

שופטי ישראל לא תמיד אשמים בעיוות החוק. ההיגיון בארץ קיבל “עקימות”.

אילו היו ח”כ מקדישים ימים כלילות ע”מ לחוקק חוקים, ומתקנים תילי תילים של הלכות ותקנות שהתווספו לחוק, אוספים את כל ה”בררה” ומשליכים אותה לסל המחזור, ויוצרים חוק חדש , משופר ברור וקל להבנה, היה נפתח צוואר הבקבוק בבתי המשפט.

ומדד התסכול ממנו סובלים, מתדיינים, עו”ד ובעיקר שופטים, היה יורד.

 

השופטים לא נקיים מפרוטקציה,  נהפוך הוא,  הם ומשפחתם מקבלים הקלות בבתי המשפט ובמשטרה,  אבל…..,   אבל רק כל זמן היותם מאוגדים,  “מווועדים” (מלשון וועד),  “מקורטלים” ורחוקים מאתנו.

 

הנגישות אליהם, פיזית ותקשורתית,  הכתבנית והשופטים ה”עציצים” היושבים” אתם יחדיו,  עד כדי בלבול מיהו השופט ומיהי הכתבנית (שלפעמים שכרה נושק ל-15,000 ₪),  יצור בלבול בעם עד כדי הרגה תמימה כי ניתן ל”הסתחבק” עמם.  למרות “צווים” על כל אדם שיבוא מיוצג ע”מ לחסוך מהם התעסקות בטפל,  עו”ד מעורים מצוין ברזי המשפט,  ועד כדי בעיית חשיבה כשמגיעים להתדיינות אנשי מוסר, כבוד וחוק המבינים בצדק הטבעי.   ואז יש בעיה לשופט המלומד, הבן של…….הבת של……..,  שלמדוהו שינוני חוק,  אבל אף אחד לעזאזל,  לא לימד את השופט לחשוב.

 

החשיבה הינה בעיה חמורה שעלולה להביא לעימותים חמורים בין המתדיינים לשופט.

 

חנן ד’ וייס, סא”ל מיל’

שופט לא משפטאי ,  בס”כ 394

לא קבע לשעבר

www.wsoft.co.il

 

הערת המערכת: המאמר נכתב לפני מותו של מילושביץ

____________________

המלצת היום:

לנציבת תלונות הציבור על השופטים: את תרמת לדחיפתו כלפי-מעלה של מיפלס החלאה, השחיתות וההסתאבות במערכת המשפט. מה דעתך לקום ולומר “טעיתי“?כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר