איך סולל השר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, לשר החוץ, אביגדור ליברמן, את הדרך למעשיהו

איך סולל השר לבטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ, לשר החוץ, אביגדור ליברמן, את הדרך למעשיהו

עמרי עדיקה
29.08.2010 17:46
את שכולם יודעים בתוך המערכת

את שכולם יודעים בתוך המערכת


השרה ציפורה לבני הפכה לאחר הבחירות האחרונות לח”כ ציפי לבני, לא מעט בזכותם של השוטרים ובני משפחותיהם שהצביעו “רק לא קדימה”, מתוך מפח נפש מהשר אבי דיכטר *** אצל ליברמן זה יהיה טראגי יותר, הוא יהפוך מהשר אביגדור לאסיר ליברמן21.8.10

היום פנה מפקד מג”ב למבקר המשרד לביטחון הפנים על מנת שיבדוק את מינויו של קצין בדרגת סנ”צ לתפקיד מפקד יחידה במג”ב, על פי הוראת המפכ”ל. זוהי הבעת האי-האימון הגדולה ביותר והמשמעותית ביותר לגבי השר יצחק אהרונוביץ.

מפקד מג”ב חשף את שכולם יודעים בתוך המערכת המשטרתית: לניצב בגימלאות יצחק אהרונוביץ יש יראת כבוד מהמפכ”ל דודי כהן, ובמקום שהשר יצחק אהרונוביץ יפטר את המפכ”ל תוך פחות משעה לאחר דו”ח מבקר המדינה, הפך המפכ”ל את השר למובטל סמוי שאפילו מעורבותו במינויי קצינים מדרגת סנ”צ ומעלה נלקחה ממנו.

השוטרים רואים זאת והם לא לבד. לכל שוטר יש משפחה במעגל הראשון, חברים במעגל השני וידידים במעגל השלישי, וזה אומר שלכל אזרח יש אח, אבא, דוד, ידיד או חבר שוטר או שוטרת

למי שחשב שהשר לבט”פ יפסיק להיות חותמת גומי בנושא המינויים, הסתבר שלא רק שאינו חותמת אלא מסייע ושותף מרצון כמו נחטף המתחיל לגלות סמפטיה לחוטפיו, במקרה הזה המפכ”ל וראש אמ”ש.

כאשר אהרונוביץ מקדם בדרגה ובתפקיד בניגוד לנוהל מפורש של המשטרה קצינים כמו: ניצב משנה עמי אשד מפקד תחנת נתניה וניצב ניסים מור ראש אג”מ כאשר הם בעיצומה של בדיקת מח”ש והפרקליטות אז מה הפלא שהוא רואה זוטות במינויי קצינים שכלל לא עומדים בקריטריונים לתפקיד אליו הם מיועדים. הדוגמה הבולטת ביותר שבה שיתף פעולה השר אהרונוביץ עם המפכ”ל היתה כאשר סירב להחזיר את תת ניצב מאיר בוקובזה לשירות לאחר שהמפכ”ל ביקש לסיים את שירותו על מנת למנות את אחיו לתפקידו כסגן מפקד מחוז מרכז.

שופטי בג”ץ הבהירו לו שמדינת ישראל עדיין דמוקרטיה ולא רפובליקת בננות כפי שהיה נדמה לשר.

אילו הייתי יועצו של השר ליברמן הייתי מייעץ לו להסתובב פחות במדינות מזרח אירופאיות, כפי שהוא אוהב, ולבקר יותר במשרדי עורכי הדין שלו.

הבית-ספר שעושה המשטרה כיום לאזרח אהוד אולמרט תהיה כאין וכאפס לאוניברסיטה שתעשה לאזרח אביגדור ליברמן, והוא יודע את זה.

רק מי שבאמת לא מבין במשטרה והמתרחש בה בימים אלו, כמו חבר הכנסת אמנון כהן מש”ס שמשבח בערוץ 99 את השר על מקצועיותו הרבה, יכול לחשוב שאהרנוביץ באמת מצליח במשטרה, אבל בגלל שסביר להניח שתומכי ש”ס הם לא מצביעי ישראל ביתנו בבחירות הבאות, כדאי לשר ליברמן לבדוק מה באמת קורה במשרד לביטחון הפנים.

השר אביגדור ליברמן אמר לא פעם מאז היבחרו כשר החוץ שהוא למד לא תמיד לריב עם כולם אלא גם לפעמים להקשיב להם, בתור התחלה הייתי ממליץ לו לשוחח “שיחת מסדרון ארוכה בכנסת” עם חברי הכנסת אילן גילאון ואריה אלדד. סביר להניח שילמד משיחות אלו לא מעט: האחד התריע בפני השר לביטחון הפנים לפני למעלה משנה על הקורה במשטרה ואילו השני, כראש השדולה, קיבל ומקבל חומר מפעילי אחת התנועות לאיכות השלטון בארץ המבהיר לו עד כמה חמור כישלונו של אהרונוביץ במשרד.

מפקד משמר הגבול עשה היום היסטוריה בפנייתו למבקר המשרד לבט”פ אבל יותר מכל הוא הפך להיות ה”סמן הימני” המצביע על האשם בנפילת מפלגת ישראל ביתנו בבחירות הבאות.

ומי כמו דיכטר בעל ניסיון בעניין…

_______________

 .כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר