הצעות בדבר השלמת החקיקה – פרק 6

הצעות בדבר השלמת החקיקה – פרק 6

נאור עמנואל
נאור עמנואל 22.06.2007 01:28
הצעות בדבר השלמת החקיקה - פרק 6


ואני אומר חס וחלילה, חס וחלילה, ישמרנו השם מפני דבר כזה.הצעות בדבר השלמת החקיקה וכינון חוקה לישראל

ואני אומר חס וחלילה, חס וחלילה, ישמרנו השם מפני דבר כזה.

כולנו רואים כיום איך בזכות חוק  יסוד אחד, חוק “שמירת כבוד האדם וחירותו” הפך הבג”ץ לגוף יהיר שמהלך אימים על המשטר במדינת ישראל. צאו וחישבו מה יקרה כאן לאחר קבלת חוקה. כולנו נחיה כאן תחת רודנות אבסולוטית שינהיגו הבג”ץ ובית המשפט העליון שיהלכו אימים על כל גופי השלטון במדינה הזו. מערכת הבטחון וכולנו נצטרך ללמוד לחיות ולהלחם בטרור הפלסטינאי ואויבים מבית ומחוץ כאשר ידינו ורגלינו קשורות ואזוקות. אי אפשר יהיה לחיות במדינה הזו, יהירות הבג”ץ תגיע למימדים מפלצתיים, את ישיבות הממשלה והכנסת נצטרך להעביר לשירות בתי הסוהר, מאחר ובמוקדם ובמאוחר כל חבריהם ימצאו עבריינים ופושעים, מתוקף הסטנדרטים בגובה הריצפה שינהיג פה הבג”ץ, שכמובן לא יחולו אף פעם עליו עצמו. אי אפשר יהיה לזוז במדינה הזו, כל גופי השלטון ישחקו ראש קטן מאימת הבג”ץ,החלטות חשובות וחיוניות יידחו ויידחו לאין סוף, נוכל רק להתרפק בנוסטלגיה על זכרונות של שלטון ומנהיגות אמיתית, אחרת שהיתה לנו פה פעם בתקופתם של בן גוריון ופנחס ספיר זיכרם לברכה. שניהם כנראה היו מסיימים את חייהם בכלא, לאחר שמי מהנודניקים שקיימים היום היה מגיש בג”ץ נגדם על ענין זה או אחר.

כדאי שנזכור כולנו, כי גם בתקופתם היתה ישראל מדינה דמוקרטית וחופשית, וגם בתקופתם היו בג”ץ ובית משפט עליון חופשיים, אומנם קצת יותר צנועים מאלה שקיימים כיום ובכל זאת תחתם התקיים פה משק שפרח עם הפנקס הקטן של פנחס ספיר ומימשל צבאי רב עוצמה שהשליט פה שקט ומנע טרור פנימי מבית.

אוי לנו מה יקרה לחיים שלנו כאן תחת חוקה. המשפט התנכי “ומלאה כל הארץ משפט” יתממש במלוא עצמתו, הדמוקרטיה תתבטל מאליה. כי לא משנה מה יהיו תוצאות הבחירות, ממילא מי שיקבעו כאן מה יעשה בכל ענין וענין יהיה הבג”ץ ובית המשפט העליון. הדמוקרטיה תהיה פה רק למראית עין, ותו לא. נשיא בית המשפט העליון יהפוך לשליט על נפוטיסטי, שעל פיו ישק דבר.

אם רוצים להשליט פה חוקה, יהיה עליה לכלול כלים לפיקוח ובקרה חמורים, כדי למנוע ולהגביל מפני פעלתנות יתר של הבג”ץ ובית המשפט העליון וכדי להגן מפניהם על הציבור ועל הדמוקרטיה, אחרת מרה תהיה אחריתנו.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר