יושרה בשחיקה מתמדת – מכתב גלוי לשר המשפטים דניאל פרידמן

יושרה בשחיקה מתמדת – מכתב גלוי לשר המשפטים דניאל פרידמן


נרי אבנרי 16.05.2007 14:39
יושרה בשחיקה מתמדת - מכתב גלוי לשר המשפטים דניאל פרידמן


כשר משפטים שהגיע מהאקדמיה, יש לך פטור מהשתכשכות בבריכה המעופשת שמר אולמרט מיטיב לשחות בה. תן לרוני בראון לשחות לידו, ולעשות בשבילו את העבודה המלוכלכת. הוא טוב בזה. בראון ואתה – זה לא אותה ליגה.אדוני שר המשפטים, הפרופ’ דניאל פרידמן,

אתה חוזר על אותן טעויות שעשה מי שישב בכורסה שלך עד לא מזמן, מר טומי לפיד. גם הוא, כמוך, היה שר משפטים, שניהל את המשרד “מתוך הכיס של ראש הממשלה”. לפני שזכה בחמישה עשר מנדטים, הוא הניף בגאון את דגל המלחמה בשחיתות. כשר משפטים, הוא מילא את פיו יין, לנוכח רמיסת הדמוקרטיה ע”י ראש הממשלה, ומשחקי המחבואים ששיחקו שני בניו עם שלטונות החוק. הרפיסות הזאת מול שרון, החזירה אותו למלונה, ממנה יגיח מדי יום, כדי לנבוח כלפי אלה “המאיימים” על אדונו-אדונך.

עכשיו אתה. שתיקתך לנוכח הדה-לגיטימציה שעושה ראש הממשלה לסמלי הדמוקרטיה, היא טעות. במקום שתיתפס כמנהיגה הדומיננטי של המערכת המשפטית, אתה ניתפס כעוד פוליטיקאי, מהזן המצוי בשפע בארצנו. מבחינתה של “יריבתך”, נשיאת ביהמ”ש העליון דורית בייניש, הכי טוב שתספק לראש הממשלה, את אותו השירות שסיפק טומי לפיד לפניך. האמינות שלך בשחיקה מתמדת.

כותב שרות אלה, כמו רבים בציבור, תומך במלחמה שלך בדורית בייניש, ונגד מה שהיא מייצגת. אבל אם קשרת את גורלך באהוד אולמרט- לא תגמור טוב. מבחינתך, אסור שהמוניטין המשפטי והיושרה האישית שלך יתערבבו בתוך מיקסר אחד, עם החשדות נגד ראש הממשלה.

איש ציבור נדרש תמיד לגלות נאמנות סימולטאנית. אלא שלעיתים קורה שבהתנגשות בין שתי נאמנויות, הוא חייב להחליט על אחת, תוך התכחשות לאחרת. יש לך שתי ביצים. אל תשים אותן בסל, של מי שעננה פלילית סמיכה מלווה אותו באשר יפנה. זה בסדר לנהוג בנאמנות כלפי מי שהיטיב איתך. לא בכל מחיר. הנאמנות שלך לראש הממשלה, אסור שתבטל את הנאמנות שלך למצפונך, למערכת הצדק, ובשורה התחתונה: לאינטרס הציבור.

עיניך הרואות: ראש הממשלה הוא איש ברוטאלי, שמתנהג כמו שמשון הגיבור ברגעיו  האחרונים. אין לו בעיה לרסק ולהרוס הכול. בדרישתו המחוצפת והטיפשית מהיועץ המשפטי מזוז, לפתוח בחקירה פלילית נגד  מבקר המדינה, הוא שבר עוד שיא של עצמו. הרציונאל מאחורי הברוטאליות הזו הוא הפחדת סיעת קדימה, לבל יהינו חבריה להחליפו. אם יעזו – אין לו בעיה להתרסק ביחד איתם בבחירות חדשות.

ולמרות מצבו הנואש, הוא מייחל לנס. כמי שהגיע לשפיץ מתחתית הסיכוי להיבחר לכנסת – הוא חייב להאמין בניסים. ועד להגעתו של הנס, הוא מתחנן למנהיגי ערב שיזמינו אותו לשיחות סרק. במקביל, הספינולוגים שלו מפיצים תקוות שווא על אופק מדיני, עורכי הדין שלו מנסים לקעקע את אמינותם של הלוחמים בשחיתות, והכתבלבים שלו מנסים לדחוס לתודעת הציבור, ש”תחת הנהגתו, מצבנו המדיני מעולם לא היה טוב יותר”.

מר פרידמן. אולמרט הוא קומבינאטור עתיר הישגים פוליטיים ופיננסיים. אל תהיה חלק מהקומבינה. הצלחתו, איננה הצלחתך, וכישלונו, איננו כישלונך. כשר משפטים שהגיע מהאקדמיה, יש לך פטור מהשתכשכות בבריכה המעופשת שהוא מיטיב לשחות בה. תן לרוני בראון לשחות לידו, ולעשות בשבילו את העבודה המלוכלכת. הוא טוב בזה. בראון ואתה – זה לא אותה ליגה.

התרכז במשימות המוטלות עליך. הראשונה – שמירה והגנה על מערכת הצדק, השנייה – רפורמות שישפרו את מהירות תנועת התיקים בבתי המשפט, והשלישית – שיפור דחוף של אמון הציבור במערכת. בין לבין, עודד את הלוחמים בשחיתות, והשמע קולך ברמה, בזכות פוליטיקה נקייה. פוליטיקה: הכול מתחיל משם…

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר