האם עזמי בשארה אידיוט?

האם עזמי בשארה אידיוט?

קימקא
שמחה ניר, עו”ד 04.05.2007 00:19
האם עזמי בשארה אידיוט?


הפעילות הפוליטית של ח”כ דאז עזמי בשארה בדמשק נעשתה מהמקפצה, לאור היום. יש המקבלים אותה כלגיטימית, יש הרואים אותה כבגידה, ולא על כך אדבר כאן, אלא על מה שגילו לנו עכשיו, לאחר ימי-מתח מורטי-עצבים ושיער.האם עזמי בשארה אידיוט?

אודה ולא אבוש: כל העניין הזה נראה לי הזוי לחלוטין.

הפעילות הפוליטית של ח”כ דאז עזמי בשארה בדמשק נעשתה מהמקפצה, לאור היום. יש המקבלים אותה כלגיטימית, יש הרואים אותה כבגידה, ולא על כך אדבר כאן, אלא על מה שגילו לנו עכשיו, לאחר ימי-מתח מורטי-עצבים ושיער.

ומה גילו לנו?

עזמי בשארה משמש קת”ק למשגרי הטילים של החיזבאללה. מטווח אותם באמצעות הטלפון הסלולארי שלו, והשיחות האלה הוקלטו על פי צו חוקי להאזנת-סתר.

אני לא יכול לשלול את זה, כי לא ראיתי את חומר החקירה, ובוודאי שלא בדקתי את אמינותו.

אבל אני גם לא מוכן לחתום עליו בעיניים עצומות, אחרי שרשויות החקירה שלנו כבר הקדיחו תבשילים רבים במשך השנים: פרשת מע”ץ, עיזאת נאפסו, עמוס ברנס, יורם ביכונסקי, קו 300, ומה לא, ואנחנו גם לא יודעים כמה מקרים כאלה לא נחשפו.

וישנה עוד סיבה שאני מתייחס בחשדנות לפשעים המיוחסים לבשארה ע”י רשויות החקירה. אם הם אכן הקליטו אותו “על חם” מסייע לאוייב בזמן-אמת – מדוע הם איפשרו לו להמשיך בכך, ולא עצרו אותו על-אתר?

אבל מה שבאמת-באמת נראה לי הזוי בכל הפרשה הוא השאלה אם עזמי בשארה הוא כזה אידיוט, אשר מנהל ממרומי המקפצה גם פעילות צבאית-אופרטיבית.

אם הוא עד כדי כך אידיוט, שעושה את כל האפשר כדי להיתפס – מבחינתי שייענש על הטיפשות.

ואם הוא לא – אז הוא לא, ועדיף ל”זרועות” לרדת ממנו.

הערת שוליים:

בתגובון לכתבה תחת הכותרת ח”כ חסון: עונש מוות לבשארה אומר המגיב מס’ 4, המכנה עצמו בשא רע, דברים המדברים בעד עצמם. חשיבות הדברים היא דווקא משום שהמגיב הוא איש ימין, והם מובאים כאן בשלמותם – לא מתוך הסכמה לכל הנאמר, אלא משום שיש בהם כדי להראות שהמגיב האלמוני הוא אכן איש ימין:

זו אכן רדיפה

אני דווקא איש ימין אבל ספק אם נתקלתי בהאשמות מגוחכות מאלה. מישהו באמת מאמין שבשארה היה נגיש למידע מסווג?

כלומר, האם הייתה לו נגישות גדולה יותר מאשר לכל אזרח רגיל (ובתך זה הערבים שגרים בצפון למשל?).

וביחס לכך שהודיע לחיזבאללה כי מנסים להרוג את נאצר-אללה – למה הוא היה צריך לספר להם את זה? מה רע בסתם לראות חדשות ולשמוע שמחפשים “תמונת ניצחון” ואחת האופציות זה נאצר-אללה מחוסל?

ובקשר ל”ייעוץ” ביחס לתגובת ישראל האפשרית על הירי, האם הפרשן בשארה טוב יותר מכל פרשני הטלויזיה? ואם היה נותן פרשנות באחד הפאנלים של “פופוליטיקה” ודומותיה זה היה חוקי, הבעיה היא שהוא אמר את זה בטלפון?

ומה השטויות האלה של מגע עם סוכן זר? הרי אלו היו ביקורים שתועדו בטלויזיה לאור יום. 8 חודשים לקח למדינה לצפות בטלויזיה? אם זה היה פשע – הרי היה צריך לעצור אותו מזמן….

את בשארה היה צריך לתלות בעוון בגידה בהתבטאות הראשונה שלו, עוד באגודת הסטודנטים, הרבה לפני הכנסת.

היה צריך לשלול ממפלגתו את הזכות לרוץ לכנסת משום שהיא למעשה המפלגה הכהניסטית הערבית.

היה צריך לעשות זאת בגאון ובריש גליי מול כל הבג”צ המטונף ואבירי זכויות האדם המפוקפקים והתקשורת המתחסדת (“נשמת אפה” “נשמת אפה” “נשמת אפה” כבר דיקלמתי?).

לפעול כגנבים בלילה ולתפול האשמות מגוחכות.

בסופו של יום, זה באמת רק מגביר את התחושה של רדיפה כי לא אומרים את הסיבה האמיתית וההאשמות הן אבסורדיות ומצוצות מהאצבע.

בואו נהיה הוגנים. תגידו בגלל מה כועסים על בשארה ותעמידו את זה במבחן.

 

המלצת היום: בצדק חושש בשארהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר