שחרור מחבלים בדרך מינהלית: משרד המשפטים ממלא פיו מים, כבר לא מגמגם

שחרור מחבלים בדרך מינהלית: משרד המשפטים ממלא פיו מים, כבר לא מגמגם

קימקא
שמחה ניר, עו”ד 27.12.2006 17:38
נקוב ומחורר

נקוב ומחורר


עד כה כל ממשלות ישראל העדיפו להסתתר, בעניין הזה, מאחורי סינורו של נשיא המדינה, אבל כיום סינורו של נשיא המדינה נקוב הוא ומחורר, ואוי לו למי שינסה להסתתר מאחוריו, מה גם שהשר הנותן את “חתימת הקיום” הוא עצמו במעמד “זמני” …נו, ומה עושים במקרים כאלה? מסדרים עם הנשיא “נבצרות לשעה”, והולכים אל דליה איציק?! … אתם לא תצאו מזה כל כך בקלות – אלא אם תאמצו את התיזה שלי.

 

שמחה ניר, עוד

משעול גיל 1‘, כפר סבא 44281

טל’  09-7424838, נייד 050-7520000

פקס 09-7424873

www.quimka.net

www.quimka.com

quimka@quimka.com

 

כפר סבא, 27.12.2006

לכבוד

מר מרדכי כהן

יועץ השר

משרד המשפטים

ירושלים

 

נכבדי,

 

הנדון: שחרור מחבלים – לא בדרך של חנינה נשיאותית

לאחר מכתבי אליך מיום 31.8.2006 – לפני כמעט ארבעה חודשים! – שוחחנו טלפונית על הנושא, ושמחתי לשמוע ממך שהכנסת קצת “פלפל” לנושא, אבל כנראה שלמטרה הזאת יש צורך בצנצנת שלמה של פלפל, מזן חריף במיוחד, במיוחד לאור הנסיבות המיוחדות אשר הזמן גורמן.

היום אנחנו יודעים כי החמאס דורש שחרור 5000 מחבלים תמורת שחרורו של גלעד שליט. אנחנו גם יודעים כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ויו”ר הרש”פ, מחמוד עבאס, הסכימו על הקמתן של “ועדות” למיון המועמדים לשחרור.

אנחנו יודעים – תמיד יודעים – שבציבור הישראלי ישנם קולות נגד עסקאות כאלה – והנושא אף הגיע מספר פעמים לבג”ץ. אמנם כל העתירות נדחו, אבל החזית הציבורית נגד העיסקאות האלה לעולם עומדת.

עד כה כל ממשלות ישראל העדיפו להסתתר, בעניין הזה, מאחורי סינורו של נשיא המדינה, שהרי כבוד הנשיא הוא “מורם מעם”, וכו’, ואם הוא מעניק חנינה, “אין לערבו בוויכוח הפוליטי” בעד/נגד שחרור המחבלים.

אבל כיום סינורו של נשיא המדינה נקוב הוא ומחורר, ואוי לו למי שינסה להסתתר מאחוריו, מה גם שהשר הנותן את “חתימת הקיום” הוא עצמו במעמד “זמני” …

נו, ומה עושים במקרים כאלה? מסדרים עם הנשיא “נבצרות לשעה”, והולכים אל דליה איציק?! עושים את זה על מנת שציבור המתנגדים יגיד אהה! מריונטה-של-אולמרט מצאתם לכם? מה היא מבינה בזה?!

הנה כי כן, אתם לא תצאו מזה כל כך בקלות – אלא אם תאמצו את התיזה שלי. גם זה יגרור, אמנם, עתירה לבג”ץ, אבל שי ניצן יוציא אתכם מזה “בהליכה”, ובכך תגמור ממשלת ישראל לעולם-ועד עם הצורך לקבל מראש “אישור” לכל עיסקה שהיא עושה, ועם האפשרות שנשיא המדינה יטרפד מהלכים מדיניים בלי שתהיה לו הסמכות לכך.

בשולי הדברים ברצוני לחזור להדגיש כי אני לא מביע שום דיעה בעד או נגד העיסקאות (אחרים מטיבים לעשות זאת ממני), וכל חפצי הוא שממשלתי תעשה את מה שנראה לה נכון לעשותו.

ועוד אציין, בשולי-השוליים, כי לא אופתע אם, בהזדמנות הקרובה ביותר, אכן תיישמו את התיזה שלי, אבל בלי לתת את הקרדיט המגיע ל”מייסדה ועורכה הראשון”, אשר נאבק עליה against all odds, נגד הברית המוזרה שבין העותרים הקבועים לבין המשיבים הקבועים בנושא הזה. האם זה יהיה יפה?

בברכה,

שמחה ניר, עו”ד

לפרקים הקודמים:

מצעד האיוולת: שחרור מחבלים בדרך של חנינה נשיאותית? על השימוש במכשיר החנינה למטרות מדיניות

יופסק מצעד האיוולת: פנייה נוספת אל הממשלה, לקראת שחרור נוסף של אסירים במסגרת ההסכמים עם הרשות הפלשתינית

האם יכול פקיד ממשלתי לטרפד החלטת-ממשלה להחזרתו חי של רון ארד? כן, הוא יכול!!!

מכתבי מיום 12.7.2006

מכתבי מיום 31.8.2006

ועוד על שתיקתו-כדג של שר המשפטים: בעניין השופטת גיליה רבידכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר