קארה קריסטיאנסן הלך לעולמו

קארה קריסטיאנסן הלך לעולמו

בועז מושקוביץ
05.12.2005 05:19
קארה קריסטיאנסן הלך לעולמו
דר’ קארה קריסטיאנסן (Kaare Kristiansen) היה זה אדם מיוחד, שהיו לו די והותר תארים וכיבודים כדי לנוח על זרי דפנה ולהנות, אבל הוא היה עקשן מהסוג, שאינו מוכן לוותר על המאבק למען אמונתו ואמיתותיו, למרות התארים והכיבודים.
בין שאר תפקידיו, היה דר’ קריסטיאנסן חבר בוועדת פרס נובל, אך ויתר על החברות בוועדה היוקרתית הזו בעקבות ההחלטתה להעניק פרס נובל לשלום ליאסר ערפאת.
קארה קריסטיאנסן היה פעיל פוליטי וחברתי בארצו, הוא היה חבר מועצת העיר אוסלו משך 48 שנים; משך שנים רבות הוא היה מנהיג מפלגה נוצרית-עממית, חבר הפרלמנט הנורבגי וגם שר הנפט והאנרגיה.
ביום הולדתו ה-75 אמר בראיון לעיתון נורבגי: “הלכתי לפוליטיקה עם חזון לבצע משימות, לא על מנת להיות נחמד ונעים הליכות”. הוא אכן נודע כאיש ערכים שנוי במחלוקת: בשנת 1989 התפטר מהפרלמנט אחרי שהאשים את מפלגתו בסטיה מהדרך והמטרות המקוריות, שלשמן הוקמה.
בזמן הוועדה (http://israelbehindthenews.com/Sep-01-98.htm#reunion) לציון חמש שנים להסכם אוסלו, זימן קארה קריסטיאנסן מסיבת עיתונאים, שבה הציג את העובדות אודות ערפאת ורש”פ.
במסיבת העיתונאים הזו, בין שאר הדברים, הוצג סרט, שנערך על ידי נציג הקבוצה “שלום לדורות” דניאל יוסף אודות תוכניות החינוך הרשמיות לילדים ערבים תחת שלטון רש”פ: מלחמת ג’יהאד להשמדת ישראל.

הידיעה הגיעה בדוא”ל מאת המרכז הנורבגי-ישראלי (http://www.norskisraelsenter.no)  נגד האנטישמיות: ידיד ישראל הטוב והנאמן דר’ קארה קריסטיאנסן הלך לעולמו.
משך שנים רבות נהנה המרכז הנורבגי-ישראלי נגד האנטישמיות מידידותו והבנתו העמוקה את מצבו של העם היהודי בישראל ובנורבגיה. הידיד הטוב והאמיץ הזה איננו עוד איתנו.
בחייו לא השכילה ישראל לעשות ולו דבר-מה סמלי להביע לו תודה. האם עכשיו, לאחר מותו, תימצא הדרך להקים לצדיק אומות העולם קארה קריסטיאנסן יד וזכרון על אדמת ישראל?כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר