שינאת חינם = שינאה יקרה

שינאת חינם = שינאה יקרה

נרי אבנרי
14.12.2005 08:41
שינאת חינם = שינאה יקרה


שורות אלה נכתבו בגין הכותרת הזו: “מחקר: השמאלנים שונאים את המתנחלים יותר מהפלשתינים” אנשי “האליטה השמאלנית הרציונלית” המרושתת בפוליטיקה, באקדמיה, ובעיקר בתקשורת, מתאמצים במשך שנים לשווק, להסית ולהפיץ את השינאה למתנחלים, ולפי הסקרים והמחקרים, הם בהחלט רואים “ברכה” בעמלם .שורות אלה נכתבו בגין הכותרת הזו: “מחקר: השמאלנים שונאים את המתנחלים יותר מהפלשתינים”.

אנשי “האליטה השמאלנית הרציונלית” המרושתת בפוליטיקה, באקדמיה, ובעיקר בתקשורת, מתאמצים במשך שנים לשווק, להסית ולהפיץ את השינאה למתנחלים, ולפי הסקרים והמחקרים, הם בהחלט רואים “ברכה” בעמלם.

אני מקווה שעל זה אין מחלוקת: במבט אובייקטיבי, הבגידה  היא מעשה מעורר סלידה. אפילו בעיניהם של שמאלנים- למרות שמהמחנה שלהם יצאו כמה וכמה בוגדים. ובכל זאת, איך הופכים בגידה למעשה נכון, חשוב, מעורר כבוד, ונאצל?
מאוד פשוט: הבוגד, בבגידתו צריך לשרת את התקשורת. היא זו שמעצבת את דעת הקהל, והיא כבר תדאג באמצעות הכלים העומדים לרשותה לשטוף את מוחם של צרכניה.

שרון יודע את זה. מאחר והעננה הפלילית המרחפת מעליו, היא מבחינתו “עקב אכילס”,  היה ברור לו, שמעצבי דעת הקהל יכולים לייצר עוינות כלפיו, וע”י כך לגרום לסילוקו, ולכן החליט לממש את האידיאולוגיה המועדפת עליהם.

אל יקל הדבר בעיניכם: כדי שבן אדם יהרוס את מפעל חייו, צריך שיופעל עליו לחץ אטומי. כתב האישום שחתמה עליו פרקליטת המדינה עדנה ארבל בפרשת האי-היווני, מבחינתו של שרון היה “לחץ אטומי”.

צריך להזכיר למי ששכח, שאמנון אברמוביץ’, במשל האתרוג המפורסם שלו, קרא לחבריו בתקשורת, לשמור על שרון, “אפילו מרשויות החוק”, מפני ש”רק הוא יכול”…
ואכן, מאז שהתחייב לעקור ולגרש את מתנחלי גוש קטיף וצפון השומרון, התקשורת גוננה עליו ואיבטחה אותו. רבים – ולא רק מהימין- בטוחים בזה. אמרה את זה השמאלנית, שלי יחימוביץ’, למרות שהיא תומכת הינתקות מובהקת.

למעשה, שרון ניסחט ע”י מעצבי דעת הקהל בישראל, שמאוד רצו לראות בגירוש מתנחלים, וכבונוס, גם בפירוק הליכוד. והשאלה שאיננה מרפה היא: למה? מה לעזאזל הרווחנו מהפצע הזה שפערנו בעצמנו, בתאווה של מזוכיסטים?
 
כלום! זאת התשובה. מהפלשתינים לא קיבלנו כלום.

יש הבטוחים שלהיפך. ההינתקות נתפסת בעיניהם כמנוסת הכובש הלא צודק, מה שמעודד אותם להמשיך עם האלימות. כל המומחים “מבטיחים” לנו חידוש הטרור בתחילת 2006, מיד לאחר הבחירות ברשות הפלשתינית.

ולמרות הפרשנות של הטרוריסטים למנוסתנו מגוש קטיף וצפון השומרון, ולמרות הפיגועים שבדרך, יש בינינו העולצים לנוכח מצוקתם וסבלם של עקורי הגירוש. אלה הם שונאי המתנחלים. וזה אומר, “האליטה השמאלנית הרציונאלית” המרושתת בפוליטיקה, באקדמיה, ובעיקר בתקשורת. האליטה הזו מתאמצת במשך שנים לשווק, להסית ולהפיץ את השנאה למתנחלים, ולפי הסקרים והמחקרים, הם בהחלט רואים “ברכה” בעמלם.

שורות אלה נכתבו בגין הכותרת הזו: “מחקר: השמאלנים שונאים את המתנחלים יותר מהפלשתינאים” (ידיעות-אחרונות/ 12.12.05). יום קודם, על אותו נושא בדיוק- כותרת במעריב: “השמאלנים שונאים את המתנחלים יותר מהערבים”. ואלה שהחמיצו את העיתונים, אז בתוכנית “ערב חדש” (13.12.05) עם דן מרגלית, הסבירה עורכת המחקר פרופ’ דליה מור (המכללה למינהל/ רשל”צ), את הסיבה: המתנחלים נתפסים בעיני השמאלנים כ”מונעי שלום”. הנה לכם קוראים יקרים עוד הוכחה שהסתה על פי מיטב המסורת הבולשביקית, עובדת.

יש לזה שתי סיבות: הראשונה- קינאה חולנית במתנחלים.
כל אימת שהשמאלנים מסתכלים על ההתנחלויות, הם רואים את הכישלון שלהם עצמם. בעוד האידיאולוגיה של השמאל הובילה אותם ואותנו אל עברי פי פחת, המתנחלים בנו ישובים לתפארת, והעמיקו שורשים.

והסיבה השנייה- תחושת אשמה כלפי הערבים “שנושלו” מביתם אדמתם ורכושם ב-48.
בדומה לשחקן שח-מט, שמקריב פיון כדי לשפר עמדות, ובדומה לראש ממשלה, שעוקד את בנו כדי להסניף שררה, כך שונאי המתנחלים. הם בטוחים, שאם יקריבו את הישובים שהוקמו על אדמת טרשים, הפלשתינים ישכחו את הכפרים בהם הקימו השמאלנים את הקיבוצים שלהם.

והפלשתינים? הם בטוחים בצדקתה של הקלישאה “הסבלנות משתלמת”.  בלי הרגישות שאפיינה את הכוחות העוקרים, ועם נחישות של מתאבדים, הם גמרו אומר להשיב את פלשתין לפלשתינים, וזה כולל גם את המקומות, מהם מפיצים שונאי המתנחלים את שנאתם לאחיהם. מבחינתם, המחיר ואורכה של הדרך לא רלוונטיים.

הצדק איתם. 

אם לא נתעשת, ולא נתלכד, ה-שנאת חינם הזו עלולה להתברר, כשנאה יקרה. כל כך יקרה, עד כי לא בטוח שנוכל להחזיק בעלות הגבוהה של המדינה, ונצטרך לעקור כולנו לאירופה. בדיוק כמו שחושב ומתכנן בשבילנו המטורף מאיראן.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר