לפתוח את עטרות, לאלתר

לפתוח את עטרות, לאלתר

ד”ר יובל ברנדשטטר
ד”ר יובל ברנדשטטר – להבים 12.11.2007 02:00
לפתוח את עטרות, לאלתר


ממשלת ישראל הריבונית, אשר תחת שלטונה גדלה ירושלים עשרות מונים, לא חושבת שעיר הבירה שלה ראויה לנמל-תעופה, וכך הידרדר נמל-תעופה Jerusalem אשר בעטרות, למצב של גוש בטון חסר שימוש, בעוד תושבי השפלה סובלים יותר ויותר מן הרעש הנורא של מטוסי סילון הממריאים להם מעל חדר השינה בחצות.מעת לעת אנו מתבשרים על ערים בישראל ההופכות לגיהינום של רעש ברמות  בלתי-אנושיות בשל קרבתן לנמל התעופה בן-גוריון. בכל פעם שמסלול זה או אחר זקוק לשיפוץ או חסום מסיבה אחרת, מתרחשות ההמראות מעל ערים מאוכלסות, (לדוגמא שוהם, או מושב בני עטרות) דבר הדומה להתקפת קטיושות מדי שלוש דקות. גם בלילה עת ההמראות אסורות. להגנתה תאמר הנהלת הנמל, מה אתם רוצים? אנו נמל התעופה היחיד המשרת שבעה מיליון אזרחים ונספחים, תסבלו בשקט.

אלא שאמירה זו בשקר יסודה. שלושים קילומטר ממזרח לנתב”ג, מזה ששים שנה ויותר, צפונית לעיר הבירה של ישראל, קיים מסלול נחיתה ארוך ומשובח. הבריטים חשבו ש-Jerusalem , על תקן של מרכז השלטון של המנדט, מגיע לה נמל-תעופה משלה, ובנו אותו, כמו שבנו את המוקטעה כמרכז ממשל מקומי. לעומתם, ממשלת ישראל הריבונית, אשר תחת שלטונה גדלה ירושלים עשרת מונים, לא חושבת שעיר הבירה שלה ראויה לנמל-תעופה, וכך הידרדר נמל-תעופה Jerusalem אשר בעטרות, למצב של גוש בטון חסר שימוש, בעוד תושבי השפלה סובלים יותר ויותר מן הרעש הנורא של מטוסי סילון הממריאים להם מעל חדר השינה בחצות.

מדוע זנחה ממשלת ישראל את עטרות? מאותה סיבה שבקרוב גם נמל תעופה בן-גוריון יושבת: שליטה באש של הרשות הפלשתינית. מדינת ישראל נתנה בידי גורם עוין, ששורשיו בתנועה הנאצית, את השליטה באש על נמל-תעופה Jerusalem, דרך אספקת נשק תחמושת וכוח אדם שכל הוויתו הוא השמדת ישראל. עתה, תחת הלחץ של אנאפוליס, היא מתעתדת לעשות את אותו דבר לנמל תעופה TLV, המצוי בלוד, ובכך לפתור אחת ולתמיד את בעיית הרעש של שכניו של שדה התעופה היחיד בישראל.

מה על תושבי שוהם ובני-עטרות לעשות? להכות שתי צפרים במכה אחת. לדרוש מרשות שדות התעופה לפתוח את נמל-תעופה ירושלים להמראות ונחיתות, ובכך לצמצם את הפעילות הבלתי נסבלת מסביב לנתב”ג. היה ולא יעשו זאת, יזכו בעתיד הקרוב לשמוע את החלפת יללת המראת הסילון, בשריקת הפגיעה של הקטיושה והקסאם.


***********************************************************************

ד”ר יובל ברנדשטטר – רופא, בוגר אוניברסיטת בן גוריון והתמחות אמריקנית ברפואת ילדים

מיוזמי ומקימי מפלגת “התקווה”, מפלגה ציונית לאומית האוחזת בדגל שלמות הארץ ושלמות העם. כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר