סמרטוט אדום, טור שבועי, 28 באוגוסט 2012: האם קיימת סכנת התנקשות מצד שמאל?

סמרטוט אדום, טור שבועי, 28 באוגוסט 2012: האם קיימת סכנת התנקשות מצד שמאל?

גדעון ספירו 28.08.2012 19:08
אימץ את שפת הכיבוש

אימץ את שפת הכיבוש

האם קיימת סכנת התנקשות מצד שמאל? *** רייצ’ל קורי ז”ל *** אפיק תעסוקתי חדש


אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

 

לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

 

לדף הפייסבוק לסגור את לשכת עורכי הדין

 

(תנו “לייק” לביטולו של הגוף הכי בולשוויקי בישראל)

 

מחזה הדוקודרמה החדש: זרוק אותו לאיראנים

 

איך נפטרנו מאשר גרוניס

 

האם קיימת סכנת התנקשות מצד שמאל?

 

לאחרונה קראתי באחד העיתונים מאמר שהציג את השאלה, האם, נוכח הביקורת הנוקבת בתקשורת על ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק, שיש מי המייחסים להם דחף משיחי לתקוף את מתקניה הגרעיניים של איראן, שתוצאותיה עלולות להביא על ישראל אסון נורא, האם יש סכנה שאיש שמאל קיצוני יתנקש בראש הממשלה, במטרה למנוע את המלחמה עם איראן? מעין העתק שמאלי להתנקשות יגאל עמיר בראש הממשלה רבין. הפיתוי לכך גדל לאור ההצלחה שהייתה מנת חלקו של המתנקש ברבין. הוא העלה את הימין לשלטון ועצר את תהליך השלום.

 

התשובה שלי, שסכנה כזו כמעט ולא קיימת, אני משתמש במלה כמעט לצרכי זהירות, אבל למעשה זו סכנה השואפת לאפס. השמאל הישראלי לרבדיו השונים,הוא בעיקרו די צמחוני. חלקו, כמו למשל אנשי שלום עכשיו, שלכאורה מתנגדים לכיבוש ובה בעת שוללים סרבנות של חיילים לשרת בשטחים הכבושים, סוג של שיתוף פעולה מאחד מאגפי השמאל עם משטר הכיבוש והאפרטהייד. גם חלקיו היותר רדיקלים של השמאל, הם למעשה שמאל לויאלי לחוקי המדינה, משלמים מסים, מבקשים אישור מהמשטרה לצורך קיום הפגנות.

 

באחת, בניגוד לימין שהקים מדינת טרור בשטחים הכבושים, ובניגוד לקינות הימין על “השמאל הבוגדני”, הרוב המכריע של השמאל הישראלי מורכב מאזרחים שומרי חוק הפועלים על פי כללי המשחק. יש מיעוט שמאלי שמפר חוק כהתרסה נגד הכיבוש וחוקיו, כמו סרבני הכיבוש מתנועת “יש גבול”, אבל גם הם עושים זאת תוך כיבוד כללי המשחק, לאמור, נכונות להישפט ולרצות את עונש המאסר.

 

בנוסף, קיימת בשמאל התנגדות לטרור אישי, וקיבלתם תמונה של שמאל שמבחינות רבות, הוא קרוב יותר לסגנון השמאל של הוד מלכותה מאשר שמאל מהפכני הצמא לתפוש את השלטון ולשנות סדרי בראשית.

 

המסקנה: גם אם הזעם בקרב השמאל כלפי מדיניות נתניהו-ברק הוא אדיר והתסכול גדול, לא נשקפת ממנו סכנה לאיש כי לאנשי שמאל מערכת ערכים, איזונים ובלמים המונעים מהם פתרונות של “סיכול ממוקד” כפי שזה מכונה בשפת הכיבוש.

 

רייצ’ל קורי ז”ל

 

עם כתיבת טור זה הגיעה הידיעה על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה לדחות את תביעת הוריה של רייצ’ל קורי לפיצויים מממשלת ישראל בגין רשלנות.

 

רייצ’ל, פעילת שלום מארה”ב נדרסה למוות בחורף שנת 2003 על ידי דחפור של צבא הכיבוש שעה שניסתה יחד עם חבריה מתנועת הסולידריות הבינלאומית למנוע הריסת בית שיהפוך עוד משפחה פלסטינית לחסרת קורת גג.

 

הסיכוי למצוא שופט ישראלי שיקבל תביעה כזו היא בעלת סיכוי דומה למציאת שופט בערב הסעודית שיפסוק נגד המלך. שהרי ברור כי בחברה שהצבא הוא למעשה במעמד המלך, לא יימצא השופט שיפסוק נגדו, בוודאי לא כשמולו ניצבים אזרחים זרים, הורים המבקשים מעט צדק בשם בתם שנהרגה מידי הצבא. היה לי ברור שהשופט ירתום את מערכת המשפט ליצולי הצבא.

 

ואכן כך נהג השופט המחוזי בחיפה עודד גרשון. מדיווחי העיתונות למדתי כי השופט אימץ את שפת הכיבוש הצבאית, שפה מכובסת ושקרית. הדחפור שדרס את רייצ’ל למוות עסק לדברי השופט ב”חישוף” במסגרת “פעילות הצבא נגד הטרור”. מה זה חישוף? מלה של בית מרקחת מאחוריה עומד הדחפור שמרוב מיגון נראה כמפלצת ענקית והוא מגלח שכונות שלמות, שהפכו אלפי פלסטינים שלא חטאו ולא פשעו לחסרי קורת גג. הכיבוש הוא הטרור.

 

אלוף הפיקוד שהכריז על הרצועה כאזור צבאי סגור, השאיר אותו פתוח למתנחלים, שהיוו חוליה בהנחת התשתית לטרור הישראלי. תפקידם של הדחפורים היה ליצור פחד, פאניקה, חרדה ושיתוק בקרב הפלסטינים, וזה תואם את ההגדרות הקלאסיות והאקדמיות של טרור. טרור הכיבוש הישראלי הוליד את הטרור הנגדי של הפלסטינים. רייצ’ל קורי באה לאזור רווי אלימות במטרה להחזיר מידה כלשהי של זכויות אדם למי שנעשקו ונשדדו ודוכאו על ידי הכובש הישראלי. היא וחבריה היו חשופים לפגיעות הטרור הישראלי, ורייצ’ל שילמה בחייה על מימוש עקרונותיה.

 

השופט עודד גרשון אטם עצמו מול הייצוג המשפטי המעולה של עו”ד חוסיין אבו חוסיין שסימל את המשפטן ההומניסט. אך טבעי הוא, שהשופט גרשון ביושבו על כס השיפוט כמגן הטרור הישראלי, קבע כי רייצ’ל, קורבן הכיבוש הישראלי, אשמה במותה.

 

הוא אשם בעיוות דין.

 

אפיק תעסוקתי חדש

 

הכותרת לקוחה מעיתון “מעריב” (12 באוגוסט 2012) שמדווח על תכנית חדשה של משרדי החינוך והביטחון, בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן, לפיה לוחמים מצטיינים יהפכו למחנכים. לפרויקט יגויסו מדי שנה 20 לוחמים משוחררים בעלי ציונים גבוהים בתעודת הבגרות ובמבחן הפסיכומטרי.

 

הלימודים יתקיימו באוניברסיטת בר אילן וימשכו 4 שנים לתואר ראשון ושני בתוספת תעודת הוראה. הלימודים יהיו ללא תשלום והתלמידים יקבלו מלגת קיום בסך 2000 שקלים לחודש. מנהלת היחידה לחיילים משוחררים במשרד הביטחון אמרה: “זוהי תוכנית פורצת דרך וייחודית שבסופה יצטרפו לוחמים מצטיינים למערכת החינוך ויעניקו ערכים וחינוך איכותי לילדים ולנוער בישראל. נרתמנו לבקשת משרד החינוך וסייענו בבניית התוכנית, שהיא בעלת חשיבות גבוהה, הן בהיבט התעסוקתי והאקדמי ובייחוד בהיבט החינוכי חברתי”.

 

מה הקשר בין חייל מצטיין לבין מורה טוב? חייל מצטיין למד להרוג בני אדם, אלו ערכים יקנה לתלמידיו? תכנית הצבא ברורה: לשטוף את מוחם של התלמידים מגיל צעיר ולנתבם לשירות צבאי. יתכן והצבא בשיתוף עם משרדי הביטחון והחינוך איתרו ריפיון מסוים בקרב צעירים להתגייס. התוכנית נועדה לשמר אצל התלמידים מוטיבציה גבוהה להתגייס. התוכנית משדרת פסימיות באשר לסיכויי שלום, שהרי חברה חפצת חיים תחפש מורים המפיצים סביבם רוחב דעת וערכי כבוד האדם, ולא כאלה שהצטיינו בהרס ובהרג ועשו חיל בארגון היררכי, נוקשה ולא דמוקרטי.

 

______________

 

אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”

 

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

 

לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

 

(תנו “לייק” לעדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש)

 

מחזה הדוקודרמה החדש: זרוק אותו לאיראנים

 

איך נפטרנו מאשר גרוניס

 

לדף הפייסבוק לסגור את לשכת עורכי הדין

 

(תנו “לייק” לביטולו של הגוף הכי בולשוויקי בישראל)

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר