עוד על השלכתו של העצור עומר אבו גרבאן, פגוע באגן, למות בצד הדרך

קישור מקוצר למאמר הזה: https://www.quimka.net/46896
 

עמרי עדיקה 26.02.2012 21:03

מי יצחק? אהרונוביץ

רפ”ק בדימוס מעדכן את דוד גרוסמן על מעלליו של תנ”ץ שמעון שומרוני


לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

 

לדף הפייסבוק של האתר

 

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

 

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

 

ביום 13.7.2010, לפני קרוב לשנתיים, הבאנו כאן, תחת הכותרת משטרת ישראל: תת-ניצב שמעון שומרוני משליך עצור אלמוני, פגוע באגן, במחסום – כדי שימות שם, את כתבתו של רפ”ק בדימוס עמרי עדיקה על מותו של עומר אבו גרבאן. בכתבה הובא דו”ח זכרון דברים בו מאשר שומרוני כי הורה לשחרר את העצור, בידעו את מצבו הרפואי, ואת העובדה שהוא זקוק להשגחה רפואית.

 

ביום 17.2.2012 פירסם הארץ תחקיר בפרשה, תחת הכותרת הכפשות בין השוטרים לשיבא: מי אחראי להשארת שוהה בלתי חוקי פצוע למות לצד הדרך. מהתחקיר אנו למדים כי השוטר והקצין אשר “ביצעו” את ה”שחרור” של העצור הועמדו לדין פלילי על גרימת מוות ברשלנות, ואילו מפקד התחנה שהיה מעורב בפרשה הועמד רק לדין משמעתי, ובהמשך אף קודם בדרגה.

 

בתחקיר מצויין גם שמו של תנ”צ שומרוני, אולם אנו למדים כי הוא כלל לא הועמד לדין על חלקו בפרשה.

 

ביום 24.2.2012, תחת הכותרת למה מי מת, הציג הסופר דוד גרוסמן את השאלה מהם החומרים שיוצרים זוועה שכזאת?

 

במכתב אישי מעדכן עמרי עדיקה את דוד גרוסמן, ומזכיר פרשה מחפירה נוספת, מעברו הרחוק של רס”ן שמעון שומרוני.

 

לכבוד: הסופר דויד גרוסמן – עיתון הארץ

 

הנדון : עידכון פרטים לגבי מאמרך ” למה מי מת ” בעניינו של העצור עומר אבו גרבאן

 

1.             קראתי את מאמרך בעניינו של העצור עומר אבו גרבאן שהתפרסם ביום שישי האחרון בעיתון הארץ בעמוד הראשון.

 

2.             לצערי, מה שחשפת זהו קצה הקרחון, הקרחון חמור ומזעזע עוד יותר.

 

3.             כמי שמעורה בפרטי הפרשה ומלווה אותה משנת 2009 כקצין משטרה ויותר מאוחר כאזרח , אני מבקש לפרוש בפניך את כל העובדות, המסמכים וכמובן המעורבים בפרשה בדרגות הקצונה הבכירות.

 

א .     מי שנתן את ההוראה לגרש את עומר אבו גרבאן למחסום חרבתא היה תת ניצב שמעון שומרוני ששימש כמפקד מרחב שפלה והיה האחראי הישיר על מפקד תחנת רחובות.

 

ב.      עומר אבו גרבאן היה בקטגוריית “עצור בלתי מזוהה” ו”חסר ישע”, מה שאסר על תת ניצב שמעון שומרוני לבצע את הגירוש  על פי חוקי מדינת ישראל אולם, תנ”צ שומרוני עבר על חוקי המדינה תוך שהוא בז להם והנחה לגרש את העצור. על פי נהלי המשטרה עצור תושב עזה אמור להילקח למחסום ארז ולא חרבתא. גם כאן בז שומרוני לנהלים ועשה כבשלו. עד כמה שידוע לי עומר אבו גרבאן הוא תושב רפיח המצרית כך שבכלל מסירתו הייתה צריכה להיות לידי השגרירות במצרים או נציגה .

 

ג .      מיד עם הידיעה על מותו של עומר אבו גרבאן שנמצא כשהוא מת מהתייבשות בשדה נטוש לאחר 3 ימים, מיהר תת ניצב שמעון שומרוני לרשום זכרון דברים למפקד תחנת רחובות, למרות שבמשטרה אף פעם לא נרשם זכרון דברים ממפקד לפקוד.

 

מצרף לך את זכרון הדברים שהגיעו לידי, מדובר במסמך מזעזע וחמור מאין כמותו. תת ניצב שומרוני “מוודא” שהעצור חסר ישע ואז מגרשו.

 

ד.      בשנת 2009 הגיש ח”כ אילן גילאון שאילתה לשר לבט”פ יצחק אהרנוביץ בעניין, תשובתו של השר הגיעה לפקס של גילאון לאחר כשנה (!!!). בתשובה שנתן ציין השר כי “העצור הושם במקום מואר” (ניתן לקבל את השאילתה והתשובה מח”כ אילן גילאון).

 

ה.      בשנת 2009 בעקבות הפרשה ומעשים רבים אחרים של תת ניצב שמעון שומרוני הכוללים זיוף מסמכים, הקלטות ושימוש לרעה בסמכות פניתי בבקשה לקבל כקצין משטרה ראיון עם השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ, הבקשה עברה לידיו של ניצב עמיחי שי שהיה ראש אגף משאבי אנוש במשטרה. לניצב שי הועבר על ידי בראיון רשמי מסמך המפרט את מעשיו של שומרוני ואולם ניצב עמיחי שי מנע ממני מלהגיע לראיון אצל השר לבטחון הפנים וקידם את תת ניצב שמעון שומרוני בתפקיד תוך שהוא מסתיר את מעורבותו של תת ניצב שומרוני באירוע ומעשיו כפי שציינתי.

 

ו.       כיום מנהל  ניצב עמיחי שי תביעת דיבה בה הוא מנסה לנער את עצמו מהפרשה ואולם כתב ההגנה שהוגש והמסמכים שהוצגו ויוצגו והעדים שיועלו למשפט יחשפו עוד ועוד בעניין הפרשה העגומה ומעורבותם של תת ניצב שמעון שומרוני, ניצב עמיחי שי והשר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ.

 

תת ניצב שמעון שומרוני נתן את ההוראה ואילו ניצב עמיחי שי והשר לבטחון הפנים עשו ועושים עד היום הכל על מנת להצניע את חלקו בפרשה וחלקם בטיוח וקידומו של מי שסרח.

 

ז.       תוכל לקבל את כתב התביעה של ניצב עמיחי שי וכתב ההגנה ומסמכים נוספים ממני בכל שעה שתחפוץ (מספר התביעה של ניצב עמיחי שי הוא תא 27988-08-11 בבית משפט השלום בתל אביב).

 

4.             אם השם שמעון שומרוני נשמע מוכר, הרי שמדובר ברב סרן שמעון שומרוני שבשנות השמונים שימש כקצין בצה”ל ונתקל בחוליית מחבלים במצפה רמון, רב סרן שמעון שומרוני ברח מהחולייה והפקיר לה רכב צבאי איתו נסעו וחטפו את אוטובוס האימהות מדימונה, החטיפה גרמה ל-3 הרוגים ו-8 פצועים וסיכנה את לוחמי הימ”מ שפרצו לאוטובוס. רב סרן שומרוני נשפט ועזב את הצבא האירוע קיבל את השם “אוטובוס האימהות”.

 

מי שלא היתה לו בעיה להפקיר אמהות חפות מפשע במעשיו במקום להילחם כפי שמצופה מקצין, פלא שיש לו בעיה לייבש עצור חסר ישע  למוות?

 

5.             ואילו לגבי ניצב עמיחי שי הרי שמדובר בקצין  שבגין מעשיו הנחה ח”כ זבולון אורלב את מבקר המדינה בשנת 2006 לבדוק את אגף משאבי אנוש תחת פיקודו, דו”ח מבקר המדינה לשנת 2010 מצא עשרות ליקויים הקשורים בניצב עמיחי שי כראש אמ”ש שעיקרם קידום מקורבים על מוכשרים, בנוסף נהג ניצב עמיחי שי להרבות בנסיעות לחו”ל על חשבון משלם המיסים הישראלי כגון ספרד ואירלנד, את סיום תפקידו במשטרה חגג עם קציניו ושוטריו במלון מג’יק פאלאס באילת תחת איצטלא של “סיור לימודי”, כל זה בימים בהם מופגז הדרום בגראדים וסקאדים והמשטרה בכוננות שיא.

 

6.             ועל כל אלו מחפה השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ.

 

 

בכבוד רב,

 

עמרי עדיקה

 

______________

 

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

 

לדף הפייסבוק של האתר

 

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

 

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר