הדרת נשים מהגינקולוגיה, הדרת רופאות מהגינקולוגיה

הדרת נשים מהגינקולוגיה, הדרת רופאות מהגינקולוגיה

רות ירדני כץ
03.02.2012 13:11
על פי ההלכה

על פי ההלכה


מכון זה הוא גוף ציבורי שמתוקצב על ידי ממשלת ישראל. כלומר, על חשבוננו. עוד פעם על חשבוננו. ציבור שרובו חי על חשבוננו והם החרדים שטוענים שאנחנו רודפים אותם *** הרבנים מארגני הכנס מאיימים על הרופאים שביטלו את השתתפותם *** עד אנה הלכה הגינקולוגיהלדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

כולנו קראנו ושמענו על הכנס של מכון חרדי “פוריות ורפואה על פי ההלכה” שהתקיים בראשית ינואר השנה. בכנס זה לא היה מקום למרצות בתחום. הן מחוץ לעניין, נשים שהן רופאות והתמחו בגניקולוגיה לא נחשבות ורצויות כשמדובר בכנס שמארגנים החרדים. המכון הזה מתמחה במתן ייעוץ בהכוונת ובסיוע לזוגות שיש להם בעיות גניקולוגיה ופוריות. מכון זה הוא גוף ציבורי שמתוקצב על ידי ממשלת ישראל. כלומר, על חשבוננו. עוד פעם על חשבוננו. ציבור שרובו חי על חשבוננו והם החרדים שטוענים שאנחנו רודפים אותם. הם לא מבינים, ולא רוצים להבין שהם כל יום מותחים את החבל עוד קצת ועוד קצת.

שלושה פרופסורים מכובדים ביטלו את השתתפותם בכנס. פרופ’ אוריאל אלחלל, פרופ’ אלכסנדר גרינשטיין ופרופ’ יובל ירון. יובל ירון כתב מכתב לרב מנחם בורשטיין והסביר לו מדוע הוא לא יכול להרצות בכנס. “…הקביעה שנשים אינן יכולות להיות מוזמנות כמרצות בכנס לרפואת נשים הינה גם אבסורד מהבחינה המקצועית וגם הדרת נשים במלא מובן המילה…”.

יש המשך. פרופ’ יובל ירון כתב: “בשיחה שקיימתי היום עם הרב בנימין דוד הוא מסר לי את ההסבר שנתתם לתקשורת ואף הוסיף שרבני העדה החרדית קבעו שרופא שיבטל את השתתפותו בכנס “גמור מבחינתם”. למה התכוון הרב בנימין דוד שמי שיבטל את השתתפותו בכנס גמור מבחינתם? לי זה נשמע איום. מה הם יעשו להם? יסקלו אותם באבנים? יובל ירון מסיים את מכתבו כך: “…אבקשכם להבין כי יש עוד ציבור שגם לו יש צווי מצפון וקווים אדומים”. לא, הם לא מבינים.

תשובת מארגני הכנס:

“מטרת הכנס היא להביא בפני הציבור המשיב בענייני הלכה, וכן בפני אנשי מקצוע ויעוץ, חידושים רפואיים והלכתיים העשויים לסייע להם בעבודתם. ישנה חשיבות מרובה לכך שרבנים ואנשי מקצוע רבים מכל המגזרים בחברה הדתית והחרדית יגיעו לכנס ולא ידירו עצמם מהשתתפות בו. רבים ממשתתפי הכנס אינם משתתפים בכינוסים רפואיים אחרים עקב תפיסת צניעות שונה, ורואים בכך בעייה הלכתית קשה. לכן, הורה לנו הראשון לציון, הגאון הרב מרדכי אליהו זצ”ל, לפתוח את הכנס בפני גברים ונשים כאחד באופן שווה, אולם בישיבה נפרדת, וכן, שהמרצים בכנס זה יהיו גברים. הוראה זו גובתה על ידי כל גדולי הרבנים בציבור הדתי לאומי והחרדי”.

פשוט לא יאומן.

ברכות לשלושת הפרופסורים שנקטו עמדה ברורה. חבל ששאר המרצים המוזמנים לא הצטרפו.

______________

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר