אל: יו”ר לשכת עורכי הדין – עו”ד דורון ברזילי, מאת: מצטיינת יתרה, בשם נכשלי מאי 2011

אל: יו”ר לשכת עורכי הדין – עו”ד דורון ברזילי, מאת: מצטיינת יתרה, בשם נכשלי מאי 2011

אלמונית
30.06.2011 19:51
הגינות וצדק טבעי

הגינות וצדק טבעי


לא יתכן כי הגוף שאמור להיות ממונה על נציגי הצדק והמשפט יפעל בעצמו בניגוד לחוק ובניגוד לכללי הצדק הטבעילדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

26/6/11

אל: יו”ר לשכת עורכי הדין – עו”ד דורון ברזילי

מאת: מצטיינת יתרה, בשם נכשלי מאי 2011

 

שלום רב,

 

הנדון: התייחסותך הדחופה לעניין התנהלות ועדת הבחינות בבחינת מאי 2011

ראשית, ברכות  על בחירתך  ליו”ר לשכת עורכי הדין, אין ספק שהתפקיד דורש רוח חזקה המלווה בהרבה אמונה על מנת להביא לשינויים ולמען שיפור תדמית המקצוע ומניעת הצפתו, מאחלת לך הצלחה מרובה בתפקידך זה.

אני פונה אילך כמי שסיימה את לימודי המשפטים בהצטיינות יתרה, למדה למבחן האחרון ונכשלה בציון של 64 והיום נמנית על אלו אשר ממתינים כי בית המשפט יפעל  לפסילת שאלות מסוימות שהיה על ועדת הבחינות לפסול מאחר והיה בהן טעויות אשר גבלו בחוסר סבירות ובחוסר שוויון כלפינו הנבחנים.

כמי שלקח על עצמו את הסיסמא להחזיר ללשכה את כבודה, אני מבקשת את התערבותך בעניין ובדיקת הנושא טרם הדיונים בבית המשפט לשם פסילת שאלות אשר היה על הועדה לפסול והיא נמנעה מלעשות כן בכדי להעביר מינימום של נבחנים וזאת לשם הסיסמא של קודמך בתפקיד בשם עצירת הצפת המקצוע לכאורה .

לא יתכן כי  הגוף שאמור להיות ממונה על נציגי הצדק והמשפט יפעל בעצמו בניגוד לחוק ובניגוד לכללי  הצדק הטבעי, תדמית הלשכה נמדדת בראש ובראשונה על ידי אלו אשר קרובים אליה דהיינו המתמחים ועורכי הדין – והתחושה היא קשה מאד, של הלם מן המתרחש. הרי לא יתכן שגוף זה לא יפעל בשקיפות תוך אמון מלא בתלויים בו ובחברים בו.

אני איתך בעניין עצירת הצפת המקצוע ובעד מבחן קשה ביותר בכדי שאלו הראויים בלבד יכנסו למקצוע – אולם מבחן מטעה מלא בטעויות בשאלות איננו הדרך לעצירת ההצפה אלא רק לפגיעה וזלזול נוסף בלשכה ובמוסדותיה.

במבחן האחרון אפילו חברות ההכנה (הנחשבות למומחות בתחום) טעו בלא פחות משבע שאלות! הרי אם הם לא הצליחו לפתור שבע  שאלות עם ספרים פתוחים כיצד אנו , אשר נבחנים בלחץ של זמן נוכל לפתור בחינה בלתי פתירה???? הממוצע הנמוך מאד, הקרוב לנכשל של 65.9 מצביע על כי כולם נכשלו….. ומעיד כאלף עדים על אופן הבחינה הבלתי פתירה כאמור.

בשל כך ,אני פונה ומבקשת את בדיקתך האישית ובפרט לעניין שאלות: 44 ו-13המייצגות את הטיעונים  בהן הטעויות זועקות לשמיים ועימן גם חוסר הצדק. שאלה 44 הינה שאלה שנפסלה בשנה שעברה והשנה הוועדה סירבה לפסול. בשאלה 13 נעשתה טעות בחוסר סמכות מקומית שהלשכה עשתה בשאלה וגם אותה סירבה הועדה לפסול.

אינני  מבקשת  הקלות, מבחן קל או לקבל הסמכה שאינני ראויה  לה, אני  מבקשת צדק והגינות מן הגוף אליו אני וחברי אמורים להשתייך בעתיד – מה שלא נעשה במקרה של הבחינה הנוכחית שאף הגיע לדיון בכנסת בועדת חוק חוקה ומשפט ב-6.6.11.

לסיום, מאחלת לך הצלחה בתפקיד היו”ר ובטוחה שתצליח להביא את הלשכה להישגים ולגבהים חדשים.

אודה על טיפולך בנושא לאחר בדיקתך ובטרם יתקיים דיון.

 

בברכה,

 

מצטיינת יתרה, בשם מחזור בחינה מאי 11  

______________

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר