לשופט יוסי שפירא, גלה לוחמנות, והראה לציבור שופטי ישראל שאתה הוא הראוי להנהיג אותם

לשופט יוסי שפירא, גלה לוחמנות, והראה לציבור שופטי ישראל שאתה הוא הראוי להנהיג אותם

שמחה ניר, עו”ד
03.03.2011 10:42
בגלל האגו, כמו שאמרתי לעיל

בגלל האגו, כמו שאמרתי לעיל


השופט יוסי שפירא מבקש לרשת את מקומה של ורדה אלשיך, היו”ר הנוכחית של נציגות השופטים *** כמה עצות לחבר לספסל הלימודיםהשופט יוסי שפירא היה חברי לספסל הלימודים בפקולטה למשפטים. לא חבר ממש קרוב, אבל זהו הביטוי השגור בשפה העברית למי שלמדו באותו הבצפר, באותה הכיתה.

בבחירות האחרונות לתפקיד יו”ר ועד-העובדים של שופטים ישראל (הקרוי “נציגות השופטים”) התמודד שפירא מול היו”ר המכהנת, השופטת ורדה אלשיך – וכשל.

לאחר התאבדותו של השופט מוריס בן-עטר ז”ל, ולפני ישיבת ה”נציגות”, כתבתי לשפירא מספר מלים, בתקווה שהוא יפנים משהו מזה. לא פרסמתי את המכתב ברבים, כדי שלא “לזהם” את השיקולים. כדי שלא יהיה מצב בו שופטים המקבלים את דיעותי יימנעו מלתמוך בהן, כדי ש”לא יגידו” …

כיוון שאני לא ממש נאיבי, לא ציפיתי ששפירא יענה לי על מכתבי אליו, אבל ציפיתי שהוא יעשה איתו משהו מועיל. האם עשה? את זאת נדע אם וכאשר תהיינה הדלפות מישיבות ה”נציגות”.

כיוון שאני כבר אחרי ישיבת הנציגות שדנה בספיחי פרשת התאבדותו של השופט בן-עטר, אני רואה עצמי חפשי לפרסם את המכתב, בתקווה שפרסומו הגלוי יעשה את מה שלא עשתה הצנעתו.

ימים יגידו.

שלום יוסי,

אני מניח שידוע לך – כי זה פורסם ברבים – שחבריך לשעבר הוציאו אותי מהלשכה, אחרי שהם עצמם הגדירו אותי כ”מקצוען”, וכ”אדם מבוגר, המאמין בצדקת דרכו ופועל בכל נימי נפשו למען המטרה הציבורית, ולא לתועלתו הפרטית”.

זו דאגתם ל”רמת המקצוע וטהרו” (סע’ 1 לחוק הלשכה).

הוציאו אותי כדי לסתום לי את הפה. נתנו את ראשי במתנה למבקשי-נפשי.

התוצאה היא שכיום אני חופשי מכל מגבלה, ויכול להגיד את כל אשר בלבי.

בניגוד לתדמית של דורשי-רעתי, המחלוקת ביני לבין השופטים היא בנקודה אחת בלבד: חובת ההתייחסות של השופט לטענות בעלי הדין – גם אלה שאינן מקובלות עליו. משקפת את עמדתי זו החלטתו של שמגר בפרשת בקר נ’ שטרן, שניתנה למעלה מ-20 שנה לאחר שאני יצאתי עם הדרישה הזאת:

בכל שאר הדברים אני דורש עבור השופטים הרבה יותר ממה שהם אפילו מסוגלים לחלום עליו.

הבעייה היא שאימוץ הצעותיו של המצורע שמחה ניר לא מתיישב עם האגו של אלה אשר מקשקשים עשרות בשנים, ולא מסוגלים להעלות על דל דעתם את הדברים הכי גאוניים-בפשטותם.

ראה מה כתבתי ליעקב נאמן:

https://www.quimka.net/a344280-ליעקב-נאמן-שר-המשפטים-אינך-זקוק-להסכמת-האוצר-כדי-לקבוע-את-מספר-השופטים;

ראה מה כתבתי לדורית ביניש:

https://www.quimka.net/a9386-לדורית-ביניש-מי-שרוצה-עצמאות-בבקשה,

שם הצעתי לה עצמאות מלאה למערכת המשפט, אבל לא כארוחת-חינם, אבל משהיא לא הרימה את הכפפה, הצעתי לה בחינם דבר שהיא לא מסוגלת להעלות על דל דמיונה הפורה ביותר: להעביר לנשיא ביהמ”ש העליון את סמכותו של שר המשפטים (עליה דיברתי במכתבי אליו, לעיל) לקבוע את מספר השופטים.

הצעתי לה את זה בחינם, כדי שלא תתבכיין, אבל היית צריך לראות אותה בישיבת ועדת החוקה, חוק ומשפט, היום: לא רק שהיא התבכיינה, אלא גם הזכירה שהיא חוזרת ומתבכיינת, ואף אחד לא שומע לה.

מדוע היא לא מרימה את הכפפה? מדוע היא לא הולכת אל שר המשפטים, והופכת שולחנות כדי שהוא יוציא לרשומות הודעה על מספר השופטים?

ראה גם מה שכתבתי לורדה אלשיך.

מדוע אף אחד מהם לא עונה לי? בגלל האגו, כמו שאמרתי לעיל.

ואגב, אני לא התעוררתי עכשיו, כאשר הדברים נעשו בון-טון.

ראה מה כתבתי לפני עשר שנים ויותר, כאשר איש לא יכול היה לטעון שאני “מתחנף” אל המערכת, כדי שזו “תסלח לי” (מי שצריך לבקש סליחה זו המערכת ממני, ולא אני ממנה):

http://www.quimka.com/reform_in_courts.htm

http://www.quimka.com/legals/judges_salaries.htm

http://www.quimka.com/legals/judges_salaries2.htm

ואסיים במאמר שפירסמתי בשנת 2000, בו צפיתי את האסונות העתידים להתרחש על מערכת המשפט (רצח שופט, התאבדות שופט), ואף אחד לא אבה שמוע:

ומדוע ורדה אלשיך לא הוציאה את כל שופטי ישראל אל הלווייה של השופט מוריס בן-עטר ז”ל?

כי היא אפס נפוח.

ומדוע, בישיבת ועדת החוקה היא לא דרשה משר המשפט לחתום על תוספת 100% למספר השופטים?

כי שמחה ניר הציע לה את זה, ולורדה יש אגו לא קטן.

ומדוע היא לא קוראת לישיבת הנציגות, על מנת להחליט על מעבר חד-צדדי לשלושה ימי-אולם בשבוע (דבר שהיא דיברה עליו בלהט רב)?

כי אין לה ביצים.

ומה אני מציע לך היום?

דבר ראשון – קרא את כל מה שכתבתי לאחר התאבדותו של בן-עטר (הקישורים למטה מכאן).

שנית – גלה לוחמנות, והראה לציבור שופטי ישראל שאתה הוא הראוי להנהיג אותם.

שלישית – אם אתה רוצה רעיונות נוספים – אני לרשותך.

רביעית – אין לי שום בעייה או קושי לפרסם אצלי באתר, או בכל מקום אחר, בחתימתי שלי, כל דבר שאתם, השופטים מפחדים לומר, או שאינם רשאים לומר (בתנאי, כמובן, שהדברים יהיו לטעמי).

וחמישית – אני מוכן לפרסם גם דברים שאינם לטעמי, בתנאי שיובטח לי ששופט עומד מאחוריהם (אפילו אם איני יודע את זהותו).

ומעל לכל – אני לא מבקש, ולא מצפה, לשום תמורה בעבור השירות-לציבור הזה, אותו אני עושה רק משום שאני מאמין בו.

לשרותך תמיד,

שמחה

על התאבדותו של השופט מוריס בן-עטר: פנייה דחופה ליו”ר וחברי ועדת החוקה, חוק ומשפט, של הכנסת

שמחה ניר, עו”ד

היום, 14.2.2011, נקבעה ישיבת הוועדה ל”התאבדותו של שופט בשל עומס העבודה – דיון” *** אני קורא ליו”ר ולחברי הוועדה להיזהר מפני התחפרות במצב הקיים.

 

מותו של השופט מוריס בן-עטר: זה גם העומס שהכריע (תרתי משמע)

שמחה ניר, עו”ד

האחריות להתאבדותו של השופט רובצת על כתפיהם של אלה אשר הביאו אותו אל בין פטיש הלחצים וסדן ערימת התיקים: משה גל ושולמית דותן, ועל כתפיה של האחראית המיניסטריאלית לשני אלה, דורית ביניש – על שלושתם ללכת הבייתה, ומיד!

 

עכשיו גם השופטים אומרים את מה שאני אומר 45 שנים ויותר!

שמחה ניר, עו”ד

… ומדוע, במקום לצאת לקרב, אתם משאירים את המאבק על האינטרסים שלכם בידיו של מצורע, אותו אתם השלכתם אל מחוץ למקצוע רק משום שהוא אמר בגלוי את מה שאתם אומרים מתחת לשפם?!

 

קב”ן לשופטים זה לא “מילה גסה”!

שמחה ניר, עו”ד

משה גל, אין לך לא מושג ולא עניין – לא בכוח-אדם ולא בחולשות-אדם *** אנחנו לא צריכים עוד טרגדיה במערכת המשפט, הרקובה ממילא *** לך הבייתה, נכשלת!

 

מוריס בן-עטר ז”ל – אפילו כבוד טכני לא נותנים לו

שמחה ניר, עו”ד

האם מערכת משפט הדורשת משופט לכתוב מאות פסקי דין בעודו ממשיך, בקצב הרגיל, בשמיעת משפטים חדשים אינה מסוגלת להגיה תיקון בן כמה מלים במסמך קיים (שגם אחרי התיקון הוא מונה 301 מלים בלבד)?

 

דורית גל, יעקב ביניש, משה נאמן – היה צריך להעיף אותם מהלווייה!

שמחה ניר, עו”ד

כמו שהעיפו את שר הפנים, אלי ישי, מטקס האזכרה להרוגי השריפה בכרמל, אני הייתי מעיף מהלווייה את כל האחראים, אישית או מיניסטריאלית, במישרין או בעקיפין *** מדוע לא באו ללווייה כל שופטי ישראל?

 

על התאבדותו של השופט מוריס בן-עטר: יעקב נאמן, דורית ביניש, משה גל, הפסיקו לקשקש על העומס ועל עצמאות מערכת המשפט!

שמחה ניר, עו”ד

בידיהם של שר המשפטים, נשיאת ביהמ”ש העליון ומנהל בתי המשפט נמצא המפתח לפתרון בעיית העומס על המערכת *** יכולים, אבל לא רוצים *** על אחריותם להתאבדותו של השופט

 

דורית ביניש, לכי הבייתה, בגללך שופט התאבד!

שמחה ניר, עו”ד

אתם מדברים כל היום על הצורך להבטיח את עצמאותו של השופט מול הרשות המבצעת, אבל, כרשות המבצעת, אשר עושים בדיוק את ההיפך *** כבר אין לי מספיק חורים בחגורה לכל ה”אמרתי לכם”ים!

 

ורדה אלשיך, עצמאות השופטים בידיכם!

שמחה ניר, עו”ד

שופט התאבד בגלל לחצים מינהליים להעדיף את הכמות על האיכות *** פנייה אל נציגות השופטים עם תרופה “גאונית בפשטותה”: לצאת אל כיכר אל-תחריר הישראלית, על מנת להוריד מעל השופטים את עומס-התיקים ואת דורית ביניש וסנשו-פאנשו

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר