והיה בימי שבות השופטים

והיה בימי שבות השופטים

שמחה ניר, עו”ד
17.02.2011 17:48
מה בדיוק יעשו לנו

מה בדיוק יעשו לנו


בצד הקריאה של שופטים לנקוט צעדים חד-צדדיים להורדת העומס, אומרים אחרים שזה “לא מכובד”. האמנם?תחת הכותרת קורסים תחת העומס: השופטים מתכננים מרד, וכותרת המשנה הזעזוע מהתאבדות השופט מוריס בן עטר, ששם קץ לחייו בשל עומס העבודה הכבד, הביא את עמיתיו השופטים להחלטה על ביצוע מהלך חד צדדי. למעריב נודע כי מספר שופטים מתכוונים להודיע לנשיאי בתי המשפט בהם הם מכהנים על הורדת מספר ימי הדיונים מחמישה לשלושה. “שעת החירום מחייבת לפעול”, מדווח נועם שרביט (nrg, 16.2.2011), בין השאר (ההדגשות לא במקור):

שופטים טוענים כי מדובר בשעת כושר בה ניתן להפעיל לחץ שיביא לשינוי תנאי עבודתם וכי שעת החירום מחייבת לפעול כבר כעת. “צריך להודיע חד-צדדית לנשיא בית המשפט שאנחנו עוברים לשלושה ימי דיונים בשבוע”, אמר ל”מעריב” אחד מהם. כשנשאל שופט אחר כיצד ניתן לעשות זאת חד-צדדית, השיב: “מה בדיוק יעשו לנו?”.

אבל ישנה גם דיעה אחרת בקרב השופטים:

למרות ששופטים רבים סבורים כי התאבדותו של בן עטר היא נקודת ציון שאין לעבור עוד עליה לסדר היום ל”מעריב” נודע כי עמדת השופטים היא כי גם אם האוצר יעמוד בסירובו להעביר תקציבים נוספים למערכת המשפט ולהוסיף שופטים שיסייעו להתגבר על העומס, השופטים אינם מתכוונים לשבות שכן הדבר אינו מכובד.

ואני אומר לשופטים הנכבדים: הפסיקו עם הקשקוש הזה. יש לכם הזכות המלאה לשבות, במיוחד כאשר במקרה הזה אתם נאבקים לא רק על האינטרס של עצמכם, אלא על זה של הציבור כולו.

ואם לשופטים זה “לא מכובד” לשבות, מחר זה יהיה “לא מכובד” גם לרשמים, ומחרתיים לבוחני משרד הרישוי בזרנוגה גימ”ל.

ובכלל, השאלה אם פעולה מסויימת היא “מכובדת” או “לא מכובדת”, לא נבחנת בעיני עצמכם, אלא בעיני המסתכלים עליכם מבחוץ, ואני מבטיחכם נאמנה, שופטים נכבדים, ששביתה אשר מטרתה לשפר את השירות השיפוטי לציבור תוסיף לכם הרבה יותר כבוד מאשר ההתרפסות של ורדה אלשיך לפני דורית ביניש, ואולי – כן, אולי – גם תשיב למערכת המשפט מקצת מאמון הציבור אותו היא איבדה בשנים האחרונות.

ובאשר לשאלה הרטורית “מה יעשו לנו”, צודק השופט אשר אמר את זה: אפילו יחליט רק שופט אחד לעבור לשלושה ימי דיונים, איש לא ייגע בו, משום שזה ישבית מידית את כל מערכת המשפט, ואני מעז לנחש כי דורית ביניש, יחד עם הסאנשו-פאנשו שלה, הגולם משה גל, לא יעזו להסתכן בעימות כזה.

ואם שופט אחד ינהג כך, מחר יבואו עשרה ומחרתיים כל המערכת.

 

____________

עוד לעניין זה:

לבקשת משפחתו של מי התאבד השופט?

מי באמת דואג לכמות השופטים ולהקלת הלחץ עליהם? ומי נועץ עקבים בהתנגדות לכך?

על התאבדותו של השופט מוריס בן-עטר: פנייה דחופה ליו”ר וחברי ועדת החוקה, חוק ומשפט, של הכנסת

קב”ן לשופטים זה לא “מילה גסה”!

עכשיו גם השופטים אומרים את מה שאני אומר 45 שנים ויותר!

מוריס בן-עטר ז”ל – אפילו כבוד טכני לא נותנים לו

דורית גל, יעקב ביניש, משה נאמן – היה צריך להעיף אותם מהלווייה!

מותו של השופט מוריס בן-עטר: זה גם העומס שהכריע (תרתי משמע)

על התאבדותו של השופט מוריס בן-עטר: יעקב נאמן, דורית ביניש, משה גל, הפסיקו לקשקש על העומס ועל עצמאות מערכת המשפט!

דורית ביניש, לכי הבייתה, בגללך שופט התאבד!

ורדה אלשיך, עצמאות השופטים בידיכם!

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר