מחקר מלמד: יותר זמן להורות

מחקר מלמד: יותר זמן להורות

גדעון ברוידא
07.04.2010 04:37
מחקר מלמד: יותר זמן להורות


הורים עובדים נוהגים להתלונן על כך שאין להם מספיק זמן להיות עם ילדיהם. מחקר חדש מפתיע בתוצאותיו, בכך שהוא מראה שגם אבות וגם אימהות נמצאים יותר זמן עם ילדיהם מבדורות קודמיםתחת הכותרת Surprisingly, Family Time Has Grown מביאה לנו טארה פרקר-הופ (ניו יורק טיימס, 5 באפריל, ‏2010) תוצאות של מחקר שהוא באמת מפתיע.

הורים עובדים נוהגים להתלונן על כך שאין להם מספיק זמן להיות עם ילדיהם. מחקר חדש מפתיע בתוצאותיו, בכך שהוא מראה שגם אבות וגם אימהות נמצאים יותר זמן עם ילדיהם מבדורות קודמים.

את המחקר ערכו שני כלכלנים מאוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו, שבדקו ממצאים בין השנים 1965 ו-2007. הממצאים מראים שבשנות התשעים הורים אמריקאים בכל רמות השכר – ובעיקר אלה עם השכלה גבוהה – היו במחיצת ילדיהם באורח דרמטי יותר זמן.

לפני 1995 אמא טפלה בילדים בממוצע 12 שעות בשבוע; ב-2007 מספר השעות עלה ל-21.2 לאימהות עם השכלה גבוהה ול-15.9 שעות לאימהות עם פחות השכלה.

אם כי רוב הטיפול מוטל עדיין על האימהות, הרי שגם האבות גילו שיפור מובהק: 9.6 שעות לבעלי השכלה גבוהה – כפול מהתקופה לפני 1995; 6.8 שעות לאבות עם פחות השכלה – עלייה מ-3.7 שעות.

השינויים בזמן הורות הם גם שינוי מגמה בכל הנוגע לנישואים בכלל: הנתונים מראים שיותר הורים נמצאים עם הילדים כשהם ביחד, ולא לחוד. ההסבר הוא, ששני ההורים מחלקים את המטלות בבית כך שיהיו יותר ביחד. זאת, בהבדל מההורים בדורות הקודמים שנהגו להיות “ממוקצעים” במטלות במשפחה.

למאמר המלא ראה

http://well.blogs.nytimes.com/2010/04/05/surprisingly-family-time-has-grown/?ref=health

הכין: גדעון ברוידא

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר