בעקבות נאום אהרן ברק – האם אתה או חבריך קראתם אי פעם לזרוק את הערבים לים?

בעקבות נאום אהרן ברק – האם אתה או חבריך קראתם אי פעם לזרוק את הערבים לים?

נחום שחף
01.07.2009 13:52
תורגמו חיש-קל (עיבוד מחשב: שמחה ניר)

תורגמו חיש-קל (עיבוד מחשב: שמחה ניר)


אהרון ברק: “אם תשאל יהודי: ‘האם אתה בעד שיווין עם ערבים’, הוא יגיד ‘בוודאי’. אם תשאל ‘האם הוא בעד לזרוק את הערבים לים’, הוא יגיד ‘בודאי’. ואני שואל האם אתה, חבריך, יהדות ישראל או יהדות העולם קראו אי פעם לזרוק את הערבים לים? 

אהרון ברק: “אם תשאל יהודי: ‘האם אתה בעד שיווין עם ערבים’, הוא יגיד ‘בוודאי’. אם תשאל ‘האם הוא בעד לזרוק את הערבים לים’, הוא יגיד ‘בוודאי’. הוא לא רואה סתירה בין הדברים”. ציטוט מילה במילה מנאום נשיאו לשעבר של בית המשפט העליון במרכז רבין (קישור).

 

שאלה לקורא. מיהם “היהודים” בלשון מוכללת אליהם מתייחס ברק?

האם אתה או חבריך קראתם אי פעם לזרוק את הערבים לים? האם שמעת בסביבתך הקרובה או הרחוקה, בקרב יהדות ישראל או יהדות העולם, קריאה לזרוק את הערבים לים? האם התקשורת הישראלית, עיתונות טלוויזיה רדיו, קראו אי פעם לזרוק את הערבים לים?


בתקשורת הערבית נשמעת לא פעם הקריאה להשליך את היהודים לים. הטלוויזיה הפלשתינאית 13.10.2000: “היהודים הם היהודים, אם ליכוד אם עבודה צריך לשחוט אותם ולרצוח אותם כדברי אללה אסור לרחם עליהם הרגו אותם תרצחו אותם בכל מקום” (“להלן ההוכחות” –
קישור ).

 

בן דרור ימיני במעריב מגדיר את היפוך המציאות ע”י אהרון ברק “העובדות לא יבלבלו את אהרן ברק”, כך במפורש, וכן: “פוליטיקאי ימני שאומר שהערבים רוצים לזרוק את היהודים לים, הופך ל”גזען חשוך”. ברק אמר את ההיפך ונהיה “נאור” (קישור).

 

מאמרו של בן דרור ימיני חושף פאן נוסף ביחסי היהודים והערבים, הרחוק כרחוק מזרח ממערב מאמירתו הגורפת של אהרון ברק. באווירה השלטת בתקשורת הישראלית החוששת לחשוף את המציאות, יהודי המביא ציטוט מדויק מהתקשורת הערבית נחשב לימין !!

 

נשיאו לשעבר של בית המשפט הישראלי, יצר דמות יהודית מעוותת, דמות כלאיים, שהכניסה את קריאת הערבים לזרוק את היהודים לים, לפיו של היהודי. אנו בני הדור השני לשואה (“לי לא היתה סבתא” – קישור), שמענו מפי ההורים פליטי השואה, על הדמוניזציה האנטישמית באירופה כנגד היהודי כיהודי, שהביאה לרצח ילדים יהודים, בליבוי עלילות הדם שטענו לרצח ילדים נוצרים כביכול בידי יהודים (הטפות השנאה מאוזכרות ע”י שמעון פרס במאמרו של הח”מ “שישה מיליון” – קישור).

 

קראתי לא פעם על יהודים המטיפים לשיווין מלא בין יהודים וערבים, שמעתי מפי ליברמן, איש ימין, דרישה מהערבים להצהיר על נאמנותם למדינת ישראל כתנאי לקבלת זכויות אזרח, דרישה שנויה במחלוקת בציבוריות הישראלי. מעולם לא שמעתי על היהודים בציבור הלגיטימי, מיוסי שריד ועד גנדי וליברמן עצמו, הקוראים לזרוק את הערבים לים, או חלילה, להרוג בהם בכל מקום.

 

שואל עו”ד יוסי דר, מחבר הספר “אהרון ברק ומנעמי שלטון החוק”: “איך זה שאיש יהודי וציוני וניצול השואה כך גרר את עצמו למחוז ההיטלראי החשוך? דברי הבלע שהשמיע נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק – תורגמו חיש קל לשפות גויים והופצו מסוף העולם ועד סופו” (קישור).

 

באווירה האנטישמית הפורחת (“היהודים – השנואים ביותר”,  ידיעות אחרונות  20/12/2006 – צילום המאמר בקישור), המביאה מנהיגים דוגמת נשיא ארה”ב ברק חוסיין אובמה להשוות את שואת יהודי אירופה להתעללות הישראלית כביכול בערביי השטחים (בנאומו בקהיר),  האמירה הגזענית “אם תשאל יהודי, וגו'” המיוחסת בהכללה גסה ליהודי כיהודי, ע”י נשיאו לשעבר של בית המשפט העליון הישראלי, תשמש בהכרח דלק להעצמת השנאה.

 

אני קורא למנהיגי הציבור להגיש תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, כנגד עוכר דמותי כיהודי.

ואם מנהיגי הציבור היהודי יחששו לעשות את מלאכתם, אני קורא לאזרחי המדינה להגיש תביעת דיבה קולקטיבית כנגד מי ששימש עד לא מכבר כנשיא בית המשפט העליון בישראל. אלא אם יואיל האיש הזה שקולו נשמע וצוטט מקצה העולם ועד קצהו לתקן את האשמה הקולקטיבית המבישה.

אני קורא להפיץ קריאה זאת בתפוצת נאטו – עד שתתוקן העוולה.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר