הביטוח הלאומי, על רגל אחת

https://www.quimka.net/33808
שמחה ניר, עו”ד
12.03.2009 00:36

פרופסור א. לרנר מ.ר. 12677 ופרופסור ר. בריק מ.ר 13937

כשקיבלתי את הסיפור הזה במייל, כמעט בכיתי. בהמשך התברר שהבעייה ה”פרסונאלית” כבר נפתרה, אבל אני עדיין בוכה

כאשר אדמונד לוי ושו”ת הרסו לי את מפעל חיי, לא בכיתי, והשבתי – אני עדיין משיב – מלחמה שערה. כשקיבלתי את המכתב הזה קיבלתי, רציתי לבכות, ואני עדיין בוכה, למרות שהבעייה האישית של הכותבת נפתרה עוד לפני שהמכתב הגיע אלי, כאור מכוכב רחוק, אשר, להוותנו, אינו רחוק. הוא איתנו כאן, תמיד.

זה המכתב:.

שלום,

קוראים לי קרין גואטה ואני בת 16, אני גרה בכרמיאל, לומדת בבית ספר, מבלה עם חברות בשעות הפנאי ואוהבת בעלי חיים.

בנוסף אין לי רגל אחת.

כשהייתי בת שנה חליתי בסרטן העצמות ובעקבות המחלה הרופאים נאלצו לקטוע אתהרגלשלי וגם הכליה שלי נפגעה קשה בעקבות הטיפולים. אל תרחמו עליי, אין צורך. ברוך השם המחלה עברה והבראתי.

עד לפני חודש ביטוחלאומי הכיר בי כנכה. קיבלתי מדי חודש קצבת נכות וניידות, ובסכום החודשישקיבלתי נעזרו הוריי כדי לספק לי את כל צרכיי, החל מעזרה צמודה של אימא שלא עובדת מאז שחליתי וכלה בטיפולים רפואיים שאני עדיין נזקקת להם עקב המצב לפני חודש לערך ביטוח לאומי החליט שאני כבר לא נכה, והפסיק לשלם לי את קצבאותהנכות והניידות מה אני אגיד לכם, הלוואי והאבחנה הייתה נכונה. אבל נשבעת לכם שהרגל שנקטעהלא חזרה.

בחיי! כל בוקר אני בודקת אם היא שם אבל היא לא!!!

נכה על פי הגדרה הוא מי שלוקה בחוסר יכולת לבצע פעולה באופן המקובל כנורמאלי אצל האדם כתוצאה מחבלה, תאונה או מחלה, נכות היא בדרך כלל תוצאה של ליקויאנטומי, פיסיולוגי או מנטאלי מאחר ורגלי קטועה יש לי קושי לבצע פעולות שונות ללא עזרה. תסכימו איתי שאניכלולה בהגדרה של הנכה.

בביטוח לאומי החליטו, שבגלל שאני מנסה לחיות כמו כל נערה אחרת בגילי, הולכתלבית ספר רגיל ומבלה עם חברות, אני לא נכה.

שני רופאים, פרופסור א. לרנר מ.ר. 12677 ופרופסור ר. בריק מ.ר 13937 , חתמועל דחיית הנכות שלי. הם טוענים שאני 100% בריאה. מעניין אם היו חותמים בכזוקלילותגם על דחייה של נכות לבת שלהם.

אני מתכננת להלחם במוסד לביטוח לאומי, ואני אדאג להחזיר לעצמי את ההגדרה “נכה” כי רצה הגורל וכזו אני, ולא בגלל שאני מנסה “לעבוד על המערכת”  או “לחיות מכספי המדינה”.

אני נכה! ואני גאה בזה כי זה מה שאני.

אבל כדי לחיות בכבוד אני צריכההכרה בכבוד הזה.

כדי להילחם במוסד לביטוח לאומי אני צריכה הרבה כוח והרבה סבלנות, וגם הרבהתמיכה.

אשמח אם תפיצו את המכתב שלי לכל מכריכם, כדי שאוכל לקבל גב תומך מאזרחיהמדינההמדינה שלא דואגת לנכים.

תודה,

קרין גואטה, 052-2532846

כמומלץ לגבי כל מכתב שרשרת, הלכתי אל האתר של חנן כהן, האורים-ותומים לעניין מכתבי השרשרת, ושם התברר כי הסיפור אכן אמיתי, וכי, כאמור, כי העניין סודר “בעקבות לחצים במקומות הנכונים”.

אבל אני עדיין בוכה, כי דברים כאלה אסור שיקרו, ואם, בהתערבות התקשורת, העניין הוסדר תוך יומיים, זה סימן שהם גם לא היו צריכים לקרות, ושהמדינה הזאת מרקיבה והולכת.

מדינה של פקידים אשר חושבים כי זכויות האזרח הם רכושם הפרטי.

מדינה בה פרופסורים לרפואה יכולים להיות חלאות-אדם, לא פחות משופטי ביהמ”ש העליון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר