בוקר חדש עצוב

בוקר חדש עצוב

רות ירדני כץ
12.02.2009 02:18
בשם אחריות לאומית וטובת המדינה

בשם אחריות לאומית וטובת המדינה


אם תקום ממשלה היא תקום על קרעים, טלאים וסחיטות. כי כל מפלגה שתצטרף למי שינסה להקים אותה, לא יוותר על עקרונותיו. איך מי שיעמוד בראשות הממשלה לא יתן למר ליברמן מה שהוא רוצה?בוקר עצוב מאוד. הלכנו לקלפיות, בחרנו ונתנו את הקול שלנו למפלגה שחשבנו שמגיעה לה להנהיג. ישבנו כל הלילה מול המסכים והלב נצבט. שוב אין אפשרות להקים ממשלה. שוב אף אחת מהמפלגות הגדולות לא קיבלה מנדט סוחף שתאפשר לה להקים ממשלה שתוכל לעבוד קנדנציה שלמה. את הלוקסוס הזה העם לא נתן לאף מפלגה, כי העם שלנו מפולג ושיטת הבחירות הקיימת מאפשרת לכל ירוק, אדום, צהוב וכחול להתמודד, ועשרות אלפי קולות הולכים לאיבוד.

אם תקום ממשלה היא תקום על קרעים, טלאים וסחיטות. כי כל מפלגה שתצטרף למי שינסה להקים אותה, לא יוותר על עקרונותיו. איך מי שיעמוד בראשות הממשלה לא יתן למר ליברמן מה שהוא רוצה? הרי ליברמן בא עם נדוניה של 15 מנדטים. איך ראש ממשלה, היא או הוא, יוכלו לסרב למפלגת הרב-עובדיה לכל בקשותיהם? הם מביאים איתם 11 מנדטים.

מפלגת העבודה. למרות כל הקולות הפנימיים שהם חייבים להיות באופוזיציה, לעשות חושבים ולהשתקם ולא להצטרף לשום מפלגה יעמדו בפני הלחץ של היושב ראש שלהם? האם מר אהוד ברק יוותר להיות שר-ביטחון? מה פתאום. הרי יש לו עור של פיל! כל מנהיג במצבו היה מתפטר והולך הביתה. מר ברק יישב עם מר ליברמן? למה לא? תמורת שר-ביטחון הוא יישב גם איתם.

כל מנהיגי המפלגות הגדולות מדברים על “טובת המדינה”, “אחריות לאומית”, “ממלכתיות”. באמת? מר נתניהו האם טובת המדינה עומדת בראש סולם דאגותיך? הרי למדנו איך ניהלת את המדינה אז כשהיית ראש ממשלה. בקושי החזקת שנה וחצי… מה השתנה? האם למען טובת המדינה תסכים להצטרף לגב’ לבני שהרי היא זכתה במרוץ אחד מול אחד. כן, מר נתניהו היא גברה עליך! עובדה! אבל מה לעשות שגוש הימין הוא הגוש המכריע?

האם מר ליברמן בשם טובת המדינה ואחריות לאומית יפתח קצת אגרופו הקמוץ  והמאיים למען ממשלה יציבה? האם מר אלי ישי שחוסה תחת מטרייתו של הרב המהולל, בשם אחריות לאומית וטובת המדינה, יצטרף לממשלה מבלי לסחוט את קופת המדינה?

ארבעת המנהיגים הצהירו שחובה לשנות את שיטת הבחירות. שנים מדברים על שינוי שיטת הבחירות ולאף אחד לא היה את האומץ לשנות, כי פשוט הם לא רוצים. אולי הפעם התבונה תגבור? אולי בחירות אלה שהן לא פה ולא שם יביאו את המנהיגים לעשות מעשה?

תנועת מר”צ  נפטרה, יהי זיכרה ברוך.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר