ושר האוצר נתן במבט ראיון…..

ושר האוצר נתן במבט ראיון…..

ד”ר יובל ברנדשטטר, להבים, מורדות הר חברון
31.10.2008 20:33
"הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם"

“הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם”


מי עומד בדרכה של ההחלטה ההגיונית למימוש המנדט היהודי על ארץ ישראל?

רק אותם בעלי הון שמושקעים בקרקעות בגוש דן אשר להם אינטרס למנוע את פתיחת השומרון להתיישבות יהודית.שר האוצר לשעבר היה שוב בראיון. בחיוך מתרברב הודיע לנו ששוב הוא צדק, ואילולא התערבותו בשוק המטבע, הקצבאות וההון אי אז לפני חמש שנים, המשק הנוכחי היה צולל אל התהום יחד עם הבורסות בעולם. תרופותיו למצב ידועות, היישר מבית המרקחת של הכלכלה הקפיטליסטית: הפחתת מסים, השקעה בתשתיות, הורדת נטל מן האזרח הנושא עליו את עול המסים להוצאות הקבועות של הממשלה כדי שלא יתמוטט.

אלא ששר האוצר שרואיין ב”מבט” לא בדק מהו הנטל העיקרי שנושא עליו האזרח, ומדוע לאזרח אין את הכסף הדרוש כדי להתניע את הכלכלה. האזרח שלנו משלם הרבה יותר מדי כסף כדי להשיג קורת גג, והמרכיב העיקרי לקורת גג למגזר היהודי-יצרני-משלם-מיסים-הולך-למילואים הוא מחיר הקרקע. פרטית או של המנהל, ליהודי הקרקע יקרה. קרקע יקרה משמעותה משכנתא כבדה, משמעותה דירה קטנה יותר, משמעותה החלטה לצמצום הילודה, משמעותה צמצום כוח הקנייה החיסכון וההשקעה. מחיר הקרקע הוא בדיוק המקום שבו יש לממשלה את היכולת להקל על האזרח. מחיר הקרקע נגזר מן הצפיפות, וככל שהצפיפות עולה כך עולה מחיר הקרקע, והקשיים הסביבתיים גדלים.

בראיון חג שכולו רהב והבטחות חסרות כיסוי, חסרה הבטחה אחת שראש ממשלה עתידי יכול לקיים: פתיחה להתישבות של עתודת הקרקע היחידה המצויה בקרבת מקום למקומות העבודה. הרוב המכריע של יהודי ישראל, ארבעה מיליון, מתגורר בגוש דן, ירושלים, ואיזור חיפה. בסה”כ שלושת אלפים קילומטרים מרובעים. בין שלושת הכרכים הללו מצוי השומרון, עוד ארבעת אלפים קילומטרים מרובעים דלילי אוכלוסין.  פתיחת השומרון לבנייה לחקלאות ולתעשייה, בתחומי התב”ע הקיים ששורטט עוד בשנות השבעים והשמונים תוריד את מחירי הקרקע באופן שיקל על הנטל על כל היהודים.

מי עומד בדרכה של ההחלטה ההגיונית למימוש המנדט היהודי על ארץ ישראל? רק אותם בעלי הון שמושקעים בקרקעות בגוש דן אשר להם אינטרס למנוע את פתיחת השומרון להתיישבות יהודית. את רווחיהם השקיעו בחו”ל ועכשיו הפסידו את המכנסיים. הדרך היחידה שלהם למנף את נכסיהם בארץ היא להעלות את מחירי הנדל”ן, משמע התכנסות. ההתכנסות איננה מצע אידיאולוגי. היא מצע כלכלי של בעלי ההון שמימנו לברק את הבחירות, שמימנו לציפי את הבחירות, ומי שמשלם מצפה לתמורה. כל זה יכול היה ביבי לומר, ולא אמר.

ושר האוצר נתן במבט ראיון

הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם…..עד כאן שירו של שלום חנוך.

מכיוון שביבי איננו מסוגל לומר את האמת, טיפשים, זו הכלכלה, אין הוא ראוי להיות ראש הממשלה הבא. ראש הממשלה הבא חייב לבוא מבין דוברי האמת, משרתי הציבור היהודי, שיודעים כי הרווחה האמיתי לעם ישראל מצויה בארץ ישראל, וכאן המקום לפתח, למנף, לבנות ולהגן. כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר