דיכטר יותר נקי מלבני

דיכטר יותר נקי מלבני

נרי אבנרי
21.08.2008 18:46
דיכטר

דיכטר


כשמדובר בניקיון כפיים, יש לדיכטר יתרון על לבני. אומנם שניהם לא יוותרו על הפוסטר של המושחת שקדם לאולמרט, ובכל זאת, דיכטר יכול להטיח בפרצופה: “אני מעולם לא גנבתי מנדט- את כן!- ואני מעולם לא בגדתי בציבור ששלח אותי- ואת כן”! 

מסכנה האמת. מאז עלייתם לשלטון של אריאל ועומרי שרון, היא חשה דחויה. מהשורה האחרונה ביציע, היא רואה ושומעת את התשואות, כל אימת שהשקר הספין והמניפולציה, קדים את קידת סיום המערכה של ההצגה שכתבו האדלרים. ברור שהשאלות מציקות. מתי, היא שואלת את עצמה- מתי הם ילמדו את הלקח?

כל מעסיק יודע: מי שהחליף שבעה מקומות עבודה בשנתיים, הוא טיפוס בעייתי. ועוד לפני שנשאל את השאלות הנכונות, מספרים לנו שקפיצות הקנגורו של לבני ממשרד למשרד, מוכיחות שומו שמיים, ניסיון עשיר. מה עשתה, באיזה משרד הצטיינה או הטביעה חותם? נאדה!

אהוד אולמרט, שהעיתונאי ארי שביט הגדיר כ”המצאה של עיתונאים”, התברר כסופר פארש. בחיפוש ההיסטרי אחר מועמד שיחסום את נתניהו, מעצבי דעת הקהל שמים את הביצים של לוחמי צה”ל, בסל של ציפורה. “היא נקיית כפיים” אומרים לנו מעריצי האיש המושחת שנימצא בתרדמת. תכונה בולטת אחרת אצלה, לא מצאו.

איתה על אדן הזינוק נמצאים עוד שני גנבי מנדטים, מופז ושטרית, ושר משטרה כושל.

מאיר שטרית בטוח שאם ידגיש את תמיכתו בהסכם אוסלו, הוא יעורר את מעצבי דעת הקהל לעזור לו. מישהו צריך לספר לו, שבתודעתם של מיליונים, הסכם אוסלו ניתפס כאסון וכישלון קולוסאלי. שר התחבורה מופז מפחיד את כלבי השמירה משום ניציותו. נישאר דיכטר. הרומן הטרי שלו עם קרקעית הסקרים, כך הוא מבטיח, עומד להסתיים. 

 

“התחברתי לחזונו של שרון, כדי ליצור פוליטיקה אחרת”, הוא מכריז. חזונו של שרון?!? מה זה? יחצניו מפיצים מסר פחות פתטי: “דיכטר נקי לפחות כמו ציפי לבני, והבנתו וניסיונו בביטחון אינם פחותים מזה של מופז”. בשורה התחתונה: דיכטר הוא שניים במחיר אחד! למתפקדי קדימה הזד מנות להעמיד בראשם, פוליטיקאי נקי כפיים, בימים שנושא הביטחון ימשיך להיות על סדר היום.

כשמדובר בניקיון כפיים, יש לדיכטר יתרון על לבני. אומנם שניהם לא יוותרו על הפוסטר של המושחת שקדם לאולמרט, ובכל זאת, דיכטר יכול להטיח בפרצופה: “אני מעולם לא גנבתי מנדט- את כן!- ואני מעולם לא בגדתי בציבור ששלח אותי- ואת כן”!

יתרה מכך, דיכטר יכול לומר בוודאות שהוריו גאים בו. אם ציפורה תגיד את זה- היא תשקר. לא משום שהחליפה אידיאולוגיה- זה מותר. אלא משום שהייתה שותפה פעילה לעקירת אלה שבזכותם היא שם. להתנהגות כזו יש הגדרה בעברית- בגידה בבוחרים! בגידה תמורת שררה.

בביוגרפיה של דיכטר אין תמיכה בהשלכת תוצאות קלפי לפח. לבני שמעה את שרון מתחייב קבל עם ועולם לכבד את תוצאות משאל מתפקדי הליכוד. וכשהתוצאה אכזבה אותו, הוא השליך אותה לפח. העובדה שהתקשורת תמכה, לא הופכת את ההתנהגות המחפירה הזאת לדמוקרטית.

דיכטר התחייב פומבית לכבד את הצבעתם של מתפקדי קדימה. לבני מאיימת על הוד מעלתו הבוחר, שאם יעז לטעות, הוא עלול לאבד את “מלכת הסקרים”. אל תסבירו לה מה פירוש “הבוחר אמר את דברו”. הבוז של שרון לבוחריו התברר כהצלחה ועם הצלחה לא מתווכחים.

ולסיום הערה: אל יובן מדבריי שדיכטר הוא “מציאה גדולה”. ביצועיו כשר הממונה על ביטחון הפנים, מוכיחים שבביצה שהוא נמצא, אין נרקיסים…

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר