תיק גבורה

תיק גבורה

טל רבינוביץ’
10.07.2008 04:39
תיק גבורה


רציתי להודות גם לאמו ולאביו, למחנכיו, לחבריו… לכל מי שמהווה את המצע עליו גדל והתחנך… הוא וכל 11 אחיו ואחיותיו. כן ירבו כמותו…נפתח לו תיק פלילי במשטרה כיוון שהוא עלה על גג בית הכנסת במקום מגוריו וסירב להתפנות מגוש קטיף. התנגדותו ל”התנתקות” וסירובו להיעקר מביתו הובילו את “כוחותינו” להכותו –  עד לאובדן ההכרה.

כשרצה להתגייס לצה”ל – נדחתה בקשתו בשל עברו הפלילי…

אבל הוא לוחם והוא לא מוותר; כפי שנלחם על הגנת ביתו, כך הוא נלחם על הזכות להגן על ארצו.

וניצח.

למרות טענת הקב”ן בדבר “חוסר כשירותו” לשרת, הוא התגייס לצה”ל ואף התקבל ל”סיירת אגוז” – כלוחם.

את מסע הרצח של מחבל הדחפור הוא קטע באמצעות 3 יריות מטווח אפס.

לא מנשקו האישי נורו היריות, שכן הוא כלל לא היה אז בתפקיד, אף מדיו לא היו לגופו. למעשה, איש לא קראו לדגל, ולא ניתנה לו פקודה;

זהו צו מצפונו אשר התווה לו דרך, פרי חינוכו שיצק ערכים למעשה גבורה והצלת החיים.

בהחלטה אמיצה ונחרצת, ללא היסוס וללא מורא, שלף אקדח מנרתיקו של איש ביטחון שהיה בקרבת מקום (מדוע היה הנשק בנרתיק?! הכיצד חוטפים נשק לאיש בטחון?!), הסתער על הדחפור, התקרב לטווח מגע עם המחבל וירה 3 כדורים בראשו… כמו שצריך – עד לווידוא הריגה.

הוא אחד שיודע מה צריך לעשות… ועושה את מה שצריך;

אז רציתי לומר לו: תודה.

תודה על הדוגמא, תודה על הגבורה.

רציתי להודות גם לאמו ולאביו, למחנכיו, לחבריו… לכל מי שמהווה את המצע עליו גדל והתחנך… הוא וכל 11 אחיו ואחיותיו. כן ירבו כמותו…

 

ובמרחק לא רב משם, בעיר האורות, [שלא ירבו כמותו ושלא יהיו בכלל שכמותו], הורשע בפלילים אנס, בדרן ידוע,  כיוון שנורא רצה להגן על הנאותיו המיניות, ולכן פעל בערמומיות, בסתר, במרמה ותוך ניצול אחרות כדי לבוא לכדי סיפוק.

והוא אכן בא על סיפוקו, ולצה”ל לא הייתה שום בעיה איתו, מעולם. איש לא טען שהוא אינו “כשיר”, ואימא שלו היא לא “מכונת תינוקות”, כפי שנטען ברשעות לא אחת על אחרים.

אבל הוא ממש לא מעניין אותי הפעם. הוא כנראה יעניין את חבריו לתא בכלא… אלה שלא ממש מתים על גברים הנאלצים להפעיל תחבולות כדי להשיג “מין” ולהותיר אחריהם קרבנות, אלה שלא ממש נחשבים ל”גברים”…

מעניינים אותי דווקא אלה שבגלל התרשלות וזלזול – התרשלו בתפקידם, מעלו באמון הציבור, והעמידו את המתלוננת הפגועה ביותר מבין המתלוננות תחת אור הזרקורים כשחשפו את שמה ולא הקפידו לקיים את הצו השיפוטי – צו איסור פרסום שמה!

לפעמים אני רוצה להיות סלחנית, להבין, לקבל, להכיל ועוד כל מני מילים של עובדות סוציאליות מדופלמות יפות נפש… אבל עם כל הרצון הטוב… זה לא מצליח לי  הפעם.

האם מערכת המשפט והאכיפה הן מערכות “כשרות”, האם אפשר לסמוך עליהן? הכיצד תפוצה המתלוננת שנאנסה על ידי חנן גולדבלט, הרתה ממנו ועברה הפלה בשל כך… מי ששמה פורסם ברבים?

נתפר פה תיק – לא בדיוק תיק גבורה.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר