תכנון המשפחה

תכנון המשפחה

חנה אייזנמן
15.06.2008 08:29
תכנון המשפחה


אל יספרו לי, החרדים לקופה הציבורית, כי בעלי היאכטות, הוילות והבריכות בכפר שמריהו, בסביון ובצהלה מגדלים ילד וכלב, בגלל התחשבות בחברה. אילו התחשבו, באמת, בעם שריד שואה, היו מביאים לעולם עשרה ילדים, לפחות, וחשבון הבנק שלהם לא היה סובל מכך. 
 
ב”ה
 
 
 
 
                                                                            ירושלים, כ”ד בתמוז, התש”ס
 
 
 
 
לעורך “הארץ” שלום,
 
 
ביום שהעלה הרב הלפרט את ההצעה לחוק משפחות ברוכות ילדים, נפתחו ארובות האנטישמיות, וגשם השטנה הנשפך מאיים להטביענו.
 
ב”הארץ” (26.7.2000) מצהיר שוקי הנדלס, ד”ר לסוציולוגיה, כי אם החרדים בחרו, מתוך אידיאולוגיה, להיות עניים, בל נפריע להם להיות כאלה. בל נניח להם להתחמק מן האחריות לאי תכנון המשפחה ולנפילה לנטל על החברה.
 
אל יספרו לי, החרדים לקופה הציבורית, כי בעלי היאכטות, הוילות והבריכות בכפר שמריהו, בסביון ובצהלה מגדלים ילד וכלב, בגלל התחשבות בחברה. אילו התחשבו, באמת, בעם שריד שואה, היו מביאים לעולם עשרה ילדים, לפחות, וחשבון הבנק שלהם לא היה סובל מכך. בכספים שהם מוציאים על תענוגות, הם יכלו לפרנס אלפי משפחות ברוכות ילדים בישראל. הסיבה לתכנון המשפחה איננה אי רצונם להיות לנטל על החברה, אלא, רצונם להיות חפשיים מנטל ילדים על החיים המתוקים שלהם. דווקא אצלם, הכסף הוא מטרה, בעוד שאצל שומרי המצוות, הכסף הוא אמצעי לגידול ילדים ולחינוכם לנאמנות לעם, לתורה ולארץ.
 
מצוות פרו ורבו היא גם צו השעה, בעמנו הקטן, שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו. המשפחות המקיימות את המצווה, הן הערובה לקיום הרוחני והפיזי של העם. כל עוד לא קבלה הדיקטטורה ה”ישראלית” הכרה דה-יורה, הרי זו מדינת היהודים, שטובת היהודים קודמת בה לכל שגיון אוניברסלי, וחובתה לפרנס את ילדיה – עתידה.
 
 
                                                                                                 חנה אייזנמןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר