סמרטוט אדום – טור שבועי, 19 באפריל, 2008: יהדות חשוכה

סמרטוט אדום – טור שבועי, 19 באפריל, 2008: יהדות חשוכה

גדעון ספירו
17.05.2008 10:50
"מום גדול". למצולמים אין קשר לכתבה

“מום גדול”. למצולמים אין קשר לכתבה


יהדות חשוכה *** פשעי מלחמה *** חוצפה מתנחלית *** סכנה אטומית *** ההתעללות במרדכי ואנונו נמשכתיהדות חשוכה

לקראת חג הפסח, “חג החרות” וכו’, הנפיק לנו בית הדין הרבני בטבריה בגיבוי בית הדין הרבני הגדול (ערכאת ערעור)  בירושלים את אחד מפסקי הדין המקוממים ביותר, המוכיחים כי גם מערכת המשפט  הרבנית, שהיא חלק ממערכת המשפט הישראלית,  טרם יצאה משעבוד לגאולה.

ולהלן הספור שאת עיקריו קראתי בידיעה של העיתונאי יורם ירקוני בידיעות אחרונות (מיום 17.4.2008).

בית הדין הרבני בטבריה (הדיינים אוריאל לביא, חיים בזק ויועזר אריאל) כפה על אשה גט בנימוק שהיא חולה באפילפסיה, ומחלה זו, על פי פסיקות רבנים לפני אלף שנים היא  “מום גדול” שמזכה את בעלה בגט.

האשה ערערה לבית הדין הרבני הגדול וזה אישר את פסק הדין (הדיינים עזרא בר שלום וציון בוארון בדעת רוב מול דעת המיעוט של הדיין דיכובסקי).  בית הדין קבע גם שהאשה (אם לשני ילדים) לא תקבל מזונות.

עד כאן העובדות היבשות.

לקרוא ולא להאמין. בישראל “הנאורה והדמוקרטת”, שראשיה ורבים מאזרחיה מתייחסים בהתנשאות למדינות שכנות שם פוסקים לפי חוקי הדת, פוסק בית משפט של המדינה במאה ה-21 כי אשה בשל מחלתה תגורש מבעלה בהסתמך על קביעות רבניות מימי הביניים.

מעבר לעובדה המקוממת שמענישים בן אדם בשל מחלתו (בלי כל קשר אם היא ברת רפוי אם לאו) הרי במקרה הקונקרטי, הצליח מדע הרפואה להשתלט על מחלת האפילפסיה, והיום, בסיוע תרופות, חיים מרבית החולים חיים רגילים.

מדובר בפסיקה המשלבת בורות ורשעות. האפילפסיה נמצאת במוחם של הדיינים הרבנים ויתכן שלכך טרם נמצאה התרופה המתאימה. היא מוכיחה שוב, כי הגיעה השעה להפסיק את מונופול בתי הדין הרבניים (כולל את אלה של הדתות האחרות) בישראל)   בענייני נישואין וגירושין ולהקים מערכת אזרחית חילונית מקבילה שתפעל על פי חוקי זכויות אדם ושוויון בין המינים.

פשעי מלחמה

לוחמי החמאס הצליחו להציב מארב מוצלח מבחינתם לחיל הפלישה הישראלי, והרג שלושה חיילים ישראלים. אלה מתווספים לקורבנות החינם של ממשלת ישראל האיוולת, שבמקום להיכנס למו”מ על הפסקת אש ארוכת טווח, ממשיכה להשתחוות למולך המלחמה.

לא מדובר במתאבד שפוצץ עצמו בקרב אוכלוסיה אזרחית,  מעשה הראוי לגינוי החריף ביותר, אלא  בפעולת הגנה לגיטימית של לוחמים מבני המקום שהצליחו לטמון מלכודת  לצבא שפלש לטריטוריה שלהם.  

מפקדי צבא הפלישה הגיבו כחבורה של פיראטים נקמנים, והפציצו ריכוזי אוכלוסיה אזרחית בעזה בה נהרגו עשרים בני אדם, רובם אזרחים, בהם שני ילדים ואשה.

שר הביטחון והרמטכ”ל סוחבים עימם שובל ארוך של פשעי מלחמה. עתה נוסף עוד אחד. אולם בית המשפט לפושעי מלחמה בהאג לא יוכל להכיל את כל פושעי המלחמה הישראלים, אם  יגיע היום  המקווה בו יועמדו לדין.

חוצפה מתנחלית

משלחת פרלמנטרית מגרמניה סיירה לפני ימים ספורים במתחם של מתנחלי חברון.

ההתנחלות בחברון היא ללא ספק מהפינות החשוכות ביותר של ביוב הגזענות הישראלית.

חברי המשלחת בוודאי עמדו פעורי פה לנוכח משטר האפרטהייד  והטיהור האתני שמתנחלי חברון בסיוע צבא ומשטרת הכיבוש הישראלים  השליטו על  חברון. 

אני מניח שהתמונות שראו, (“הערבים למשרפות” אחת מהסיסמאות שהמתנחלים כתבו על דלתות חנויות של פלסטינים שגורשו מבתים ועסקיהם) הזכירו לכמה מהם, אם לא לכולם, פרקים מעברה האפל של גרמניה. אולי  בראשו של מי מהם עלתה המחשבה שהיהודים לא רק שלא הפיקו לקחים מהשואה, אלא בהיבטים לא מעטים הם דווקא מחקים מוצלחים של צבא הכיבוש הגרמני במלחמת העולם השנייה.

אני מקווה שהסיור הזה יביא אותם לשקול מחדש את הזרמת המיליארדים לישראל, שהרי באופן טבעי תנקר במוחם השאלה האם בסיועם הנדיב לישראל,  הם גם שותפים למימון חלאת הכיבוש הישראלי?

איך קיבלו המתנחלים  את המשלחת הפרלמנטרית? “נאצים” הם גידפו אותם, “תלכו לאושוויץ” הם קראו אליהם.

שעה שפרופסור ישעיהו ליבוביץ המנוח טבע את המונח “יודונאצים”,  הוא כיוון בין השאר לתופעה של המתנחלים בחברון שהם הביטוי המזוקק ליודונאציות הישראלית.

כאשר חבורת החולצות החומות עם ציציות מחברון מגדפת משלחת פרלמנטרית של גרמניה הדמוקרטית, שכולם אנטי נאצים, ומכתימה אותם כנאצים, נגלית לעינינו במלוא כיעורה החוצפה המתנחלית.

חברי המשלחת היו המומים מקבלת הפנים הזו, ותהו גם על תגובת הצבא והמשטרה שנתנו להשתוללות הזו להתרחש. ממשלת גרמניה הגישה מחאה לממשלת ישראל, ושגריר ישראל בגרמניה הודיע כי יתנצל, אלא שזו התנצלות לא כנה, כי באותה שעה שהשגריר דיבר על התנצלות, ממשלת ישראל על צבאה ומשטרתה המשיכו להגן ולגונן על  המצודה הגזענית בחברון. רק עקירת הביצה המעופשת הזו וייבושה יוכיחו לגרמניה כי יש ממש בהתנצלות של השגריר.

סכנה אטומית

הפה הגדול של שר התשתיות בנימין בן אליעזר שוב הפיק אמירות מסוכנות. הוא איים על איראן שתימחק מעל פני האדמה אם תשגר טילים לעבר ישראל.

מה פרוש “תימחק”? איך מוחקים מדינה? התשובה ברורה. בן אליעזר מאיים על איראן בהפעלת נשקה הגרעיני של ישראל!!!  למחוק את איראן זה לא פשוט. את ישראל אפשר למחוק בפצצה אטום אחת או שתיים, איראן זה כבר סיפור אחר. מדובר במדינה בעלת למעלה ממיליון וחצי קמ”ר עם אוכלוסיה של קרוב ל-70 מיליון נפש.

למחוק אותם פירושו שישראל צריכה להטיל על איראן מספר פצצות אטום באזורים שונים של  המדינה.

ישראל, בהסתמך על גילוייו המהימנים של מרדכי ואנונו, היא בעלת ארסנל של מאות פצצות אטום ומימן, ולא תתקשה לקחת שבע או שמונה פצצות ממחסניה הגרעיניים במטרה למחוק מדינה כמו איראן.

בן אליעזר אינו דמות שולית במפלגה שולית קיצונית ימנית שראשה מפטפט עצמו לדעת בהצהרות בלתי אחראיות. הוא איש מפלגת שלטון, השנייה בגודלה בישראל. הוא היה גנרל בצבא , כיהן כשר הביטחון, וכיום הוא חבר בכיר בקבינט הביטחוני,  ולכן הוא יודע מה יש לישראל בתחום החימוש הגרעיני ולכן הוא מרשה לעצמו לאיים במחיקת מדינה אחרת. 

איומיו של בן אליעזר מספקים לאיראן את הסיבה הטובה ביותר להצטייד  בנשק גרעיני –  הגנה מפני ישראל.

ואכן, לאור איומיו של בן אליעזר שוגר לישראל  איום נגדי מפי בכיר בממסד הביטחוני של איראן לפיו תימחק ישראל אם תעז לשגר טילים לאיראן.

איומיו של השר בן אליעזר שוחקים את העמדה הישראלית לפיה ישראל היא מדינה “אחראית” שלא תפתח בהרפתקה גרעינית.

עינינו הראות כי חימושה הגרעיני לא זו בלבד שלא מגן על ישראל אלא הוא המבוא להשמדה הדדית של מדינות במזרח התיכון.

ישראל הכניסה את המזרח התיכון למרוץ חימוש בנשק השמדה המונית, אטומי, ביולוגי וכימי, והמרוץ הזה טומן בחובו את הסכנה של שימוש הרפתקני בנשק יום הדין שיביא כליה על כולנו.

ישראל הפכה לגן עדן של נשק השמדה המונית. בנוסף לחימושה הגרעיני, ישראל מייצרת נשק כימי וביולוגי במכון הביולוגי בנס ציונה, כפי שמלמדים פרסומי מכוני מחקר צבאיים בארה”ב, אנגליה ושבדיה.

כמות אדירה זו של נשק השמדה המונית בטריטוריה קטנה כמו ישראל, דיה למלא את כולנו חיל ורעדה, לא רק בגלל שימוש הרפתקני במלחמה, אלא גם בגלל אסונות בידי אדם (מחדל אנושי)  או טבע (רעידת אדמה) שיכולים להפוך את ישראל לבלתי ראויה למגורי אדם.

כדי למלט את עצמנו מהסכנה של איומים נוסח בן אליעזר ואיומים נגדיים, מן הדין לעשות כל מאמץ להפוך את המזרח התיכון לאזור חופשי מנשק אטומי, ולאחר מכן גם ביולוגי וכימי. ישראל לא תיזום מהלך כזה, לאור צחצוח החרבות המאפיין אותה. הקהילה הבינלאומית, אם לא תתעשת ותתייחס אל ישראל כאל סכנה לשלום העולם לא פחות מאיראן, תמצא עצמה עומדת מול מזרח תיכון מגורען.   אי אפשר לעצור את איראן ומדינות אחרות, כמו מצרים וסוריה, מפיתוח גרעיני, כל עוד ישראל מפתחת נשק השמדה המונית.

הקהילה הבינלאומית השפויה צריכה לקחת יוזמה,  מוקדם ככל האפשר, ולכנס תחת חסותה ועידה  מזרח תיכונית  במטרה ליצור כאן אזור מפורז מנשק השמדה המונית. יש לפרק את חימושה הגרעיני של ישראל ולפתוח את הכור הגרעיני בדימונה לפיקוח בינלאומי.

מזרח תיכון מגורען הוא מזרח תיכון מסוכן.

ההתעללות במרדכי ואנונו נמשכת

בימים אלה, עם מלאת 4 שנים לשחרורו של אסיר המצפון מרדכי ואנונו מכלא אשקלון, חידשה ממשלת ישראל את ההגבלות על מרדכי ואנונו המונעות ממנו לצאת את ישראל ולהיפגש עם אורחים ממדינות אחרות.

הוא שוחרר אמנם מהכלא באשקלון, אבל טרם שוחרר מהכלא הישראלי. מרדכי ואנונו הוא היום אחרון אסירי ציון.

ברור לכל אדם בר דעת, כי לא נשקפת ממנו כל סכנה, שכל אשר ידע כבר מסר לפני 22 שנים לסנדיי טיימס הלונדוני.

ההגבלות הן מסע נקמה מתמשך של השב”כ והמלמ”ב שלא יכולים לסלוח לואנונו על כך, שאחרי 18 שנות מאסר, מהן כמעט 12 בבידוד מוחלט, נשאר שפוי,  לא התחרט, וממשיך להיות נאמן לעמדותיו המתנגדות לכל חימוש גרעיני , שבגינן  עשה מעשה שבעיני מתנגדי החימוש הגרעיני נחשב לצודק ואמיץ.

תופסק ההתעללות, ישוחרר מרדכי ואנונו מהכלא הישראלי למדינה בה יחפוץ לחיות  את חייו בחופש ולהקים משפחה.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר