כיצד בוחרים בישראל כיום את מפכ”ל המשטרה – עוד תרומה לשחיתות במדינה

כיצד בוחרים בישראל כיום את מפכ”ל המשטרה – עוד תרומה לשחיתות במדינה

יגאל אנקורי, סגן ניצב בדימוס, יו”ר התנועה
17.03.2008 07:12
חבר מביא חבר (מקור: freedigitalphotos.net)

חבר מביא חבר (מקור: freedigitalphotos.net)


הודעה מס’ 19 של התנועה למאבק בפשע ובשחיתות בישראל: על הדרך הקלוקלת הקיימת כיום למינוי מפכ”ל המשטרה, ועל פתרון רצוי המיושם זה מכבר לגבי מינוי היועץ המשפטי לממשלה.הודעה מספר 19 של התנועה למאבק בפשע ובשחיתות בישראל

 

כיום, במדינת ישראל השר לביטחון פנים ממנה את מפכ’ל המשטרה והממשלה מאשרת את המינוי, וכך, בעצם, הפוליטיקאים הם שבוחרים להם את האיש המתאים להם לתפקיד ולא בהכרח למשטרת ישראל. את האיש שיחקור אותם, אם גם הם יהיו בחשודים (כפי שהמצב גם כיום).

אנו בתנועה שואלים אז מדוע , שלא יבחרו מפכ’ל שלא יהיה ‘מכוחותיהם’ בשיטת  ‘חבר מביא חבר’ והוא יעשה את דברם  ?!

האם שכחת ?

האם שכחת שהיינו כבר במציאות דומה עם מר עמרי שרון, ח’כ לשעבר  ו’מנכ’ל המדינה’, ולא היינו כבר במציאות כזו, להבדיל אלפי הבדלות, עם המפכ’ל הרצל שפיר היקר באדם, שפוטר מתפקידו רק משום שלא שמע ולא הסכים לציית להוראת שר המשטרה בזמנו להפסיק לחקור את פרשת השחיתות בתיק הקרוי ‘אפרסק’.

אנו בתנועה שואלים אותך , אם כך המצב , איך רוצים למגר ואו לצמצם את השחיתות והפשע המאורגן   בישראל ? האם הבנת , שזה בלתי אפשרי  ?!

לכן , דרוש שינוי בחוק!    

לפיכך , התנועה קבעה ביעדיה לפעול לתיקון החוק באופן שועדת איתור ציבורית בראשות שופט עליון בדימוס היא שתבחר את המועמדים לכהונת מפכ’ל המשטרה – הכל בדומה למקובל בבחירתו ובמינויו של היועץ המשפטי לממשלה, והכל כדי להבטיח את עצמאותו ואי-תלותו של המפכ’ל ולהגביר את אמון הציבור במשטרה.

אנו מזמינים את חברי הכנסת להגיש הצעת חוק כזו ואת הממשלה לתמוך בהצעת החוק.

 

יגאל אנקורי

סגן ניצב בדימוס,

מומחה למניעת פשע וחוקר פרטי ,

מחבר הספר בעין בולשת המתאר את הפשיעה והפשע המאורגן בישראל

יו’ר התנועה

Anticrime11@gmailכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר