סמרטוט אדום – טור שבועי, 13 בפברואר, 2008: למי יש יותר כבוד?

סמרטוט אדום – טור שבועי, 13 בפברואר, 2008: למי יש יותר כבוד?

גדעון ספירו
24.02.2008 07:26
נשיא מכללת "ספיר", זאב צחור

נשיא מכללת “ספיר”, זאב צחור


על הודעתו של נשיא מכללת ספיר, הפרופ’ זאב צחור, למרצה לקולנוע נזאר חסן כי עליו להתנצל בפני הסטודנט אייל כהן וכן להצהיר כי יש לו יחס של כבוד למדי צה”ל.נשיא מכללת ספיר זאב צחור, הודיע במכתב למרצה לקולנוע נזאר חסן כי עליו להתנצל בפני הסטודנט אייל כהן וכן להצהיר כי יש לו יחס של כבוד למדי צה”ל.

כזכור, תחילת הפרשה בתקרית בין המרצה לסטודנט, שעה שהסטודנט הגיע לשיעור במדי צבא הכיבוש, ונזאר חסן דרש ממנו  לא לבוא לשיעוריו במדים. 

הסטודנט הגיש תלונה לראשי המכללה, זו הקימה ועדה שהורכבה מאנשי הסגל  (יהודים כמובן) שהחליטה כי על המרצה להתנצל בפני הסטודנט.

בשעתו כבר הבעתי את דעתי כי נזאר נהג כפי שבן עם מדוכא ומופלה ראוי שנהג כלפי מי שלובש את מדי מדכאיו.  גם מי שאינו פלסטיני אבל מגלה סולידריות עם מאבקם של מופלים לשוויון וכבוד אנושי, היה נוהג כמו נזאר חסן.

אולם מה היה על זאב צחור להקצין מעבר למה שכבר החליטה אותה ועדת בירור? לדרוש מפלסטיני להביע כבוד למדי צבא הכיבוש של עמו, הוא רעיון עוועים שמתאים למי שאיבד כליל את הבושה.

לכאורה מותר היה לצפות כי זאב צחור ינהג כאן במתינות, שהרי הוא מסווג כמי שקרוב בעמדותיו לשמאל. אבוי לאותו שמאל. השמאל של צחור הוא שמאל ציוני שאחראי במידה רבה לכל מכאוביו ותלאותיו של העם הפלסטיני מאז 1948.

צחור מאשר שוב את שאנו, אנשי  השמאל הלא ציוני יודעים זה מכבר, כי כשהנושא מגיע לצבא, השמאל הציוני טובע ומתבולל אל תוך הקוד המיליטריסטי הישראלי לפיו הצבא מעל לכל, ועל כן יתכבד נא נזאר חסן, ישפיל עצמו ויצדיע למדי צה”ל, הצבא שמאכיל אותו ואת עמו מרורים כבר 60 שנים.

עוד לעניין מכתבו של הפרופ’ זאב צחור, והתגובות עליוכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר