אהוד ברח, לאודי

אהוד ברח, לאודי

אהרון רול
02.07.2008 21:34
אהוד ברח, לאודי


משך שנים טוענים ברקיסטים מדופלמים כי אישיותו של אהוד ברק היא בעיתית, לכל הפחות, ואפשר כי קלוקלת בבסיסה.משך השנים שהופרחה הסיסמה ‘אהוד ברח’ על ידי יודעי ח”ן העדפנו להתעלם מכך למרות שהעובדות הלכו וטפחו על פנינו, הלכו ונערמו לסיפנו. גם קולות בודדים אשר טענו כי אהוד ברק אינו רק בעל אישיות בעיתית אלא אפשר וגם מוסרו הוא בעיתי לא זכו לתהודה ראויה. שמענו ולא הפנמנו. שמענו וזילזלנו. הכיצד, הלוחם המעוטר ביותר בצה”ל, רמטכ”ל הצבא, ראש ממשלה לשעבר לוקה בבעיות מוסר ובעל אישיות בעיתית? קשה היה להאמין. היגיע אהוד א’ (זהו האולמרט) והוכיח לנו כי ראש ממשלה בישראל יכול לקחת דוגמא חיובית מאחרון מטאטאי הרחובות בעולמנו, אלו אשר עולמם המוסרי הינו מעל ומעבר לכל שכשיר אהוד-א’.

לא עוד. ניראה כי כל אלו אשר נידמו כחורצי לשון ורדופים עוויתות קנאה באיש צדקו לאמיתו של דבר כל הדרך למאמריהם. לאור ההתפתחויות האחרונות והדיל המסריח בין אהוד-א’ ואהוד-ב’ המייתר את הצבעת אי האמון בממשלה, ניתן לקבוע ללא שמץ של ספק כי האיש, אהוד-ב’, מסוכן למדינת ישראל לא פחות מאשר שותפו לברית הפוליטית הנכלולית הלא הוא האולמרט-אמן מעללי המעטפות.

כתר נא זעיר, באם במעטפות עסקינן, הרי הידיעות הסובבות בנתיבי המדיה השונים העומדות על העובדה כי אהוד-ב’ ומקורביו טמנו ידם במעטפות כסף מזומן ממש כפי שאהוד-א’ עשה זאת בששון ובשמחת עשירים, אפשר ואמינות הן. שאלו את החוטמן-הצפצפן שומר זכות השתיקה, השר הרפה למשהו לא מוגדר, מקורבו של ברק, הוא בוודאות יודע. האם עומדים אנו בפני ברית של קוזקים גזלנים אשר שומרים ומקרצפים איש את גבו של האחר בבחינת שמור על מעטפותי ואשמור מעטפותיך? או שמא אפשרי הנוסח, “שמור מעשר גאזי (ממרבצי הגאז בעזה) ואשמור מעשר גאזיך (אף הם ממרבצי הגאז מהמדף היבשתי העזתי)”.

הבה וניראה. ‘ארוע צאלים’ וטענות הבריחה כנגד ברק עומדות בבחינה מתמדת. ברק לא נוקה מחשד בריחה ונטישת חיילים פגועים אך מנגד קיים ספק סביר באשר לכוונותיו מאז. מכאן שהוא יוצא זכאי מחמת הספק כאן ולא זכאי מוחלט. באם היה ארוע זה בודד ועומד בפני עצמו הרי ישנם רגלים לסברה כי אכן היתה זו למצער מעידה חד פעמית. לא כך פני הדברים. הארועים שיתוארו להלן מטילים צל כבד על האיש והתנהלותו. ניראה כי האיש בורח כפיתי וסידרתי ואף זאת רק כהתחלה.

חייל מעוטר? אכן כן. רמטכ”ל בינוני? אפשרי. מכאן ואילך צועד אהוד-ב’ בנתיב דרג חוסר הכישרון. דרג חוסר הכישרון מבטא ומתאר מושג בניהול מקצועני אשר בו רובם המכריע של המנהלים בעולמנו אשר הצטיינו בתפקידים פחותים ואכן קודמו עקב כך לדרג הבא, היגיעו לבסוף לדרג חוסר הכישרון שלהם אשר בו קונים הם שביתה, אינם מקודמים יותר (מפאת חוסר כישרונם לניהול דרג זה) אך אינם מפוטרים עקב וויתקם ומחריבים כתוצאה את כל הסובב אותם.

תאור דרג חוסר הכישרון מתאים ככפפה ליד לאהוד-ב’ באותו משך הזמן שעמד בראש ממשלת ישראל תקופה מצומצמת ומקוצצת. האם יכול מישהו להיזכר בהשג משמעותי יחיד לאהוד-ב’ בתקופה זו? אכן יכולים אנו, אך על כך נאמר “עוד השג כזה ואבדנו”. אהוד-ב’ לא יזם דבר, נהפוך הוא, הוא נישכב על גבו הרים רגליו לאויר וכישכש בזנבו כלפי אירגון “ארבע אימהות” אשר, לא להאמין, כופפו את ידיו מאחורי גבו וכפו עליו נסיגה מבישה מלבנון. אמת, הנסיגה מלבנון היתה הכרח המציאות, על כך אין חולק. אך אהוד-ב’ לא אמר די בכך, אהוד ברח, שוב. הוא הישיג את צה”ל מעבר לגבול הבינלאומי כגנבים באישון לילה תוך ניפוץ כושר ההרתעה הישראלי לרסיסים ותוך הפקרת בני ברית נאמנים, הלא הם חיילי צבא דרום לבנון (צד”ל). נסיגה זו היוותה עידוד ותמריץ עצום לכל הרעה אשר באה עלינו מצפון והתפשטה הרחק דרומה. אהוד-ב’ אחראי לכן לפרוץ האינתיפדה השניה אשר גבתה מעל אלף נירצחים בצידנו. אהוד-ב’ אחראי להתעצמות האדירה של החיזבאללה והפיכת דרם לבנון לחזבאללה-לנד. אהוד-ב’ אחראי עקיף לפרוץ מלחמת לבנון השניה ולכמאה וחמישים חללים בצידנו, חיילים כאזרחים.

האם התאור לעיל ניראה כתאור אדם הכשיר להחזיק את הגה המדינה? נו באמת….

אך זו רק ההתחלה. אהוד בורח מאחריות ציבורית גם כן. מכאן ואילך שני הבורחים מאחריות כלפי הציבור אהוד-א’ ואהוד-ב’, אלו הם פט ופטשון הנילעגים, צועדים יד ביד, מפירים את אמון הציבור יחדיו, בורחים מאחריות מינימלית כלפי העם ואף אפשר כי, כאמור לעיל, מאוגדים בברית קוזקים יבילי גאז עזתי (כן , כן, לכאורה).

לאחר פרסום דו”ח הבינים של ועדת וינוגרד הודיע אהוד-ב’ קבל ציבור ועדה כי על אהוד-א’ להתפטר מתפקידו תוך זמן סביר עקב כשליו כמתואר בדו”ח. כיום כבר ברור כי אהוד-ב’ היה מתואם בכך עם אהוד-א’ ולא היה כלל בכוונתו כי האחרון יתפטר מראשות הממשלה. כל ההכרזה ההזויה הזו באה להפיס גורמים בתוך מפלגתו כמו גם עריקים אפשריים ממפלגת העבודה לעבר הסיוט הלילי הקבוע הלא היא מפלגת הליכוד והעומד בראשה מר בנימין נתניהו. מיד לאחר פרסום דוח ויוגרד הסופי צצה רוממות “טובת המדינה” בגרונו של אהוד-ב’ להצדקת תמיכתו בשרידות ממשלת אהוד-א’ אשר אך מקרה כי נימנה היה על חבריה הבכירים.

בתפקידו כשר הביטחון עשה אהוד-ב’ כל שלאל ידו על מנת לפגוע בביטחון תושבי הנגב המערבי. אין תכסיס נכלולי ותרוץ הזוי שלא השתמש בו על מנת שלא לעשות דבר משמעותי ונחרץ למען יושבי הדרום המופגזים זה השנה השביעית ללא תגובה הולמת ישראלית. טקטיקת עקיצות היתוש אשר הופעלה בכישלון רב (אכן, כישלון מהדהד) שאין לתרצו, מכל סיבה שהיא בעולם על ידי אהוד-א’, תוך מלחמת לבנון השניה, מוחזרה ברצועת עזה שוב באווילות רבה על ידי אהוד-ב’ כנגד החמאס משך השנתים האחרונות. שיקולים טקטיים? אולי, אך מה בקשר לתוצאות? באם אלו כשלו הרי מצווה הוא למצוא פתרון אחר ולא היא, “הוא לא מצא”. לא שחסרים פתרונות צבאיים לבעיית הקסאם, ניראה כי צמד האהודים אינו מעונין להפעילם. מדוע? הרי יודעים אנו כבר כי מה שרואים מכאן רואים אף משם. בקרב קובעי המדיניות העכשוויים אין אפילו גרם אחד של כישרון ויכולת העולים על אלו של בוזגלו ומסעודה מאופקים (כמטפורה בלבד), אפשר ונהפוך הוא. האם אותו מחקר מקיף הסובב מזה כשבועים ברחבי האינטרנט בנוגע לקישרי האהודים עם מרטין שלאף האוסטרי ועיסקות הגאז העזתי (לכאורה) כולל נהנים מאד מסוימים מדמי התיווך שם (מדובר על כ-100 מליון דולאר דמי תיווך בעיסקה) הם הגורם לכל זאת? האם הדברת החמאס השולט כיום בעזה ובמרבצי הגאז שם כתוצאה, אשר תבטל בבירור את העיסקה היא הגורם? האם “הפיתרון” לירי הקסאם בדמת “כיפת ברזל” אשר כל הסיכויים כי נועד לכל דבר חוץ מפיתרון לירי הקסאם על ישובי הנגב המערבי נועד למעשה לטרפד פיתרון ישים לבעיה? נישמע כקונספירציה? חשוב שנית.

יהיו הגורמים אשר יהיו, עסקת ה”תהדיה” עם החמאס מעלה ריח רע מאד אשר טובת ישראל אינה כלולה בו. הרי יודעים אנו עד כמה רע ריחו של גאז האדמה.

וכעת לפיאסקו האחרון. שוב אהוד ברח. לאחר שנישבע בנקיטת חפץ כי אהוד-א’ אינו מתאים לכהן כראש ממשלת ישראל ועליו לפנות מקומו בעקבות הצבעת אי אמון בכנסת, שוב זיגזג אהוד-ב’ וברח הישר לזרועותיו של אהוד –א’. הבה נחדל להיות תמימים. כל התרגיל המסריח של הימים האחרונים מתואם כולו לפירטי פרטים בין צמד האהודים עוד שבועות אפשר גם חודשים לאחור.

כפי המשתמע מהשתלשלות הארועים, רקחו השנים מרקחת נכלולית ומבזה. אהוד-ב’ אשר אינו מעונין בפיזור הממשלה אך יודע היטב כי באם לא יצטייר בעיני העם כגורם השולח את הממשלה לבחירות ירסק את מפלגת העבודה לרסיסים בעת משפט הבוחר הבא, שיכנע את אהוד א’ להסכים למראית עין של הצבעת אי אימון בממשלה כאשר ממש ברגע האחרון, הפלא ופלא, יוועדו שניהם, בלילה האחרון לפני ההצבעה, ובמהלך “דרמטי” ימצאו פיתרון והוא הסכמת אולמרט לפרימריז בקדימה. בל נישגה הפיתרון תוכנן עוד מלכתחילה ולא בלילה האחרון. אך ורק הפירסום לכך ארע בלילה האחרון.

גרוע מכך, תמורת הסכמתו של האולמרט לעיסקת חדרי החדרים הזו, היסכים אהוד-ב’ כי האולמרט יציג שוב מועמדותו בפרימריז של קדימה (וניראה כי יזכה בראשות המפלגה שוב) ובכך יבוא הכל בעיסקה סיבובית על מקומו בשלום, לטעמם. דהינו, אהוד-ב’ יצטייר כנילחם בשחיתות, אהוד-א’ יזכה באמון מפלגתו שנית, הוא ימשיך לשלוט בממשלת ישראל כמיקודם וברק ימשיך לנהל את משרד הביטחון תוך סיכוי טוב לנחות בסופו של התהליך בכורסת ראש הממשלה, ובא לציון גואל. ומה באשר לעם ישראל וטובתו? נו, אל תצחיקו. למי איכפת בכלל.

ראו גם ראו את הפחד המצמית ממשפטו של הבוחר של הצמד-לא חמד הלזה. כל עיסקה וכל קומבינת נוכלים תיתקון ובלבד שתימנע האפשרות כי הבוחר אפשר שיעלה את מר בינימין נתניהו לשילטון והצמד הלז ישאר עם חצי תאוותו בידו. האין הדמוקרטיה מצדדת ומחייבת בחילופי שילטון? ומי זה קבע כי ארבע שנות שילטון הינן חצובות בסלע ובמדה ולהוותנו הישלטנו על עצמנו חבורת אופורטוניסטים ומחריבי אומה, עלינו להחרב עמם עד תום ארבע השנים?

האם לאור האמור לעיל אמורים אנו לתת קולנו לאלו מוצצי לשד האומה, רודפי טובתם בלבד, העושים ימים כלילות בעבור ביתם בלבד? האם השגיאות הנוראות שעשינו לפני כשנתים (בניכוי זמן פרץ) אשר העלו את צמד האהודים רוקחי הנכלים בריש גלי, אינן דיינו? האין ביכולתנו להתעשת ולשלוח את מפלגת קדימה כמו גם מפלגת העבודה (אוי לאותה הבושה) למדבר הפוליטי? האיננו יכולים לדאוג ולוודא כי שם אצל אלו המפלגות ההרסניות לעתיד אומתנו יצמח אך קוץ ודרדר לפרק זמן סביר אשר יישר עקמומיותן העכשווית? על הבוחרים להחליף נאמנות למפלגה בנאמנות לעם ישראל ועתידו.

 

המחבר הינו יועץ אירגוני ודירקטור ניהול פרויקטים בכיר לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר