דני קשקשני, על אילו “נקודות” אדוני מדבר?

קישור מקוצר למאמר הזה: https://www.quimka.net/40941
 
קימקא שמחה ניר, עו”ד 22.08.2006 08:00

היו לנו כבר רמטכ”לים טובים יותר וטובים פחות, אבל רמטכ”ל קשקשן כמו דן (“מכה קלה באווירון”) חלוץ – נראה לי שעוד לא היה לנו. לך, דן, ועשה את חשבון-הנפש, במקום חשבון-הנקודות.

חשבון הנקודות, חשבון הנפש


דני קשקשני, על אילונקודותאדוני מדבר?

 

היו לנו כבר רמטכלים טובים יותר וטובים פחות, אבל רמטכ“ל קשקשן כמו דן (“מכה קלה באווירון“)  חלוץ – נראה לי שעוד לא היה לנו.

 

לך, דן, ועשה את חשבוןהנפש, במקום חשבוןהנקודות.

 

במאמר מלחמת לבנון השנייה – נצחון/תבוסה/תיקו; מאזן רווח והפסד עשיתי חשבון כולל – חשבון נפש וחשבונות אחרים – על תוצאות המלחמה, הישגיה והיסגיה.  אמרתי כי היא הסתיימה במצב של תיקו (דבר שגרר,  במקרה קודם, ויכוחסרק על ההגדרה,  במקום על המוגדר),  והוספתי כי אני בכוונה נמנעתי מלהשתמש במושג “ניצחון בנקודות” בנושא הזה.

 

עוד הזהרתי,  באותו מאמר, מפני כל ניסיון להלעיט אותנו, כמו בעבר, באגדותלילדים על “ניצחון”, כמו, למשל, במלחמת יום הכיפורים, מלחמה אשר עם פתיחתה השתחצן רמטכלנו דוד אלעזר כי אנחנו “נשבור להם את העצמות”, כאשר אנחנו עתידים היינו לצאת ממנה עם 3,000 הרוגים, ולשמוע כי “ניצחנו”.

 

אז לא, רמטכלנו הנוכחי, דן חלוץ, כבר לא מעז לדבר על “ניצחון”, אבל הוא בא לישיבת הממשלה, וללא שמץ של בושה הוא מזכיר את החלום המתוק אשר נגוז, ומודה כי “המלחמה בלבנון לא הסתיימה בנוקאאוט”, אבל מוסיף כי “זהו בפירוש ניצחון בנקודות”.

 

ואני, הקטן והעניממעש, מרהיב עוז ושואל: איך אדוני מחשב את ה”נקודות”?!

 

נניח שאנחנו מנהלים קרב יחיד, ומצליחים להרוג 10 חייליאוייב, במחיר של הרוג אחד משלנו … הלכך תקרא “ניצחון בנקודות”? והאם “שקללת” את היחס שלנו לחייאדם מול היחס של האוייב לחיי אדם?!

 

ונניח שאנחנו מפציצים בונקר של החיזבאללה, הורגים 50 אנשי חיזבאללה, ביניהם שני סגנים של חסן נסראללה, אבל מאבדים טייס, נווט ומטוס השווה 100 מיליון דולר … מה חשבון הנקודות שלך במקרה כזה?

 

ומה יהיה חשבון הנקודות שלך אם, בפעולה כזאת, אנחנו הורגים רק 30 אנשי חיזבאללה, אשר ביניהם, במקום שני סגנים של הנ”ל, המזכ”ל עצמו, אבל המחיר הוא טייס אחד ושני מטוסי קרב?

 

היו לנו כבר רמטכ”לים טובים יותר וטובים פחות, אבל רמטכ”ל קשקשן כמו דן (“מכה קלה באווירון”) חלוץ – נראה לי שעוד לא היה לנו.

 

לך, דן, ועשה את חשבון-הנפש, במקום חשבון-הנקודות.

 

המלצות היום:

 

מלחמת לבנון השנייה – ניצחון/תבוסה/תיקו, מאזן רווח והפסד

 

כמה דם צריך עוד להישפך?

 

עשרת המיליארדים שהשקעתם בגדר ההפרדה חסרו לכם עכשיו: אידיוטים, נמאסתם!!!

 

עלמצב מלחמהועל הנמקת ישראבלוף

 

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר