דן חלוץ – האיש.

דן חלוץ – האיש.

רוני
אימייל 18.08.2006 10:26
דן חלוץ - האיש.


קצת פרופורציות לא יזיקו.שולח אליכם דברים שכתב מכר שלנו, טייס בכיר בחיל אויר.

“אני מבקש דקה מזמנכם לומר מילה, רגע לפני שהתינוק נשפך עם המים.

אני מכיר את דן חלוץ שנים רבות, והיתה לי הזכות לעבוד תחתיו במספר תפקידים.  חשוב לי שתדעו מספר דברים על האיש בהקשרים הרלוונטיים למה שקורה היום (לא יכולותיו בקרבות אוויר), ואם תהיו מצוידים בחוות דעתי הצנועה בבואכם לדון בנושא עם חברים ומשפחה, ואולי תעלו גם היבט כזה – הרי שבאתי על שכרי.

חודש אחרי כניסתו לתפקיד מח”א, ואני יושב בחדרי במטה בשעה 07:15, מצלצל הטלפון ומעברו השני נאמר: “רוני בוקר טוב, זה דני…” היה זה חלוץ שביקש להתעדכן במספר דברים, והרים טלפון בטבעיות גמורה.   זה האיש.  

זה האיש שעם כניסתו לתפקיד מח”א שיחרר את הנהג שלו ונהג לבד (אגב, הוא נוהג כך בד”כ גם היום בתפקידו כרמטכ”ל). 

זה האיש שעם כניסתו לתפקיד הפיץ את כתובת המייל שלו בכל חיל האוויר!!!! כל אחד, אבל כל אחד יכול היה לכתוב לו ישירות, ובד”כ (אם לא תמיד) הוא גם ענה ישירות.

זה האיש שדלתו תמיד פתוחה לקבל כל אחד , לשמוע ולהקשיב.

זה האיש שדיונים אצלו היו תמיד שיחה פתוחה, שבהם סרן הרגיש שהוא יכול בחופשיות להרים את ידו ולהביע את דעתו (עד לשלב הסיכום) – כי התחושה היתה עניינית, ממוקדת ובונה.

זה האיש שהכיר את כל הרמות שעבדו תחתיו בשמות .

זה האיש שחברו בו יחדיו יכולות קוגניטיביות מדהימות, אינטליגנציה גבוהה מאוד, מנהיגות וכריזמה, ניהול יוצא מן הכלל – אבל מעל הכל בן אדם!

אדם שמעולם לא נתן לבכירותו לפגוע בישירות ובכנות שלו. אדם ללא פאסאדה, ישר הוגן והגון ברמה שלא פגשתי הרבה. 

באותו יום אומלל התכוון חלוץ לטפל בנושא שדחה זמן רב, וכחלק מרשימת הטלפונים שהיו על שולחן מזכירתו – היא השיגה לו גם את האיש מהבנק. חלוץ הרים את הטלפון, נתן את ההוראה בשנייה וסגר. טעה או לא – לא זו הנקודה. 

יש לנו מעט מאוד אנשים ברמה גבוהה כזו במדינת ישראל – בודדים!  אלה הנכסים האנושיים שלנו, ואין בלתם.   יצחק רבין היה אחד מהם, וגם אותו זרק דן מרגלית ב – 1974 בגלל 1,000$ בחשבון של אשתו. לקח לנו 20 שנה קריטיות עד שהוא חזר אלינו כראש ממשלה (עד ש”עשב שוטה” הרג אותו).

ההרס – אומנותם ואומנותם של העיתונאים הוא מיידי. הבנייה לוקחת שנים רבות מאוד.

אלה רגעים קשים לכולנו, אבל אבדן הפרופורציות והתמונה הכוללת עלולה להיות בלתי נסבלת הפעם.

תודה על זמנכם,

רוני”כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר