למה לבנון, למה???

למה לבנון, למה???


אריק באך 19.07.2006 10:14
למה לבנון, למה???


את מי בדיוק מפגיזים בעזה, כשחאלד משעל מתגורר בסוריה ומנחית משם את ההנחיות למריונטות בשטחים? מה מפגיזים אזרחים בלבנון כשהמטה הכללי של החיזבאללה מנוהל מסוריה וממומן על ידי איראן? מה אשמים הילדים והנשים והאזרחים שאנחנו מפוצצים במסווה של מרדף אחרי ראשי הטרור? מדוע מדינת ישראל בחרה לכתוש את התשתיות האזרחיות של לבנון, במקום לטפל במקור הבעיה עצמה: סוריה…למה לבנון, למה???

את מי בדיוק מפגיזים בעזה, כשחאלד משעל, זה שלמעשה מחליט על גורלו של החייל החטוף, מתגורר בסוריה ומנחית משם את ההנחיות למריונטות בשטחים מה לעשות איתו? מה מפגיזים אזרחים בלבנון כשהמטה הכללי של החיזבאללה מנוהל מסוריה וממומן על ידי איראן? מה אשמים הילדים והנשים והאזרחים שאנחנו מפוצצים במסווה של מרדף אחרי ראשי הטרור (שכאמור, מצויים לא שם אלא בסוריה)? מדוע מדינת ישראל בחרה לכתוש את התשתיות האזרחיות של לבנון, הסובלת גם היא מנוכחותו של החיזבאללה ומחיבוק הדוב הסורי-איראני, במקום לטפל במקור הבעיה עצמה: סוריה

 

לבנון כבר איננה מדינת טרור, בהגדרה. לבנון היא מדינה מקסימה אך הרוסה, המנסה לשקם את עצמה לחזור להיות הריביירה הצרפתית של המזרח התיכון בכלל ושל עשירי העולם הערבי בפרט.

הנוכחות הישראלית והסורית בלבנון הרסו את המדינה היפה הזו. הישראלים שיחררו את לבנון לנפשה מזמן. אבל לסורים זה רק הגביר את התיאבון והם החלו להשתלט על כל המנגנונים וזרועות השלטון, ומי שלא יישר איתם קו ודרש את הסתלקותם, כמו ראש ממשלת לבנון לשעבר חרירי – חוסל בהנחיית הסורים וכוחות הבטחון שלהם אשר סולקו משם רק לאחרונה (ורק לכאורה) באיומי ארה”ב.

החיזבאללה הוא “השוטר הרע” במשחק השליטה האיסלמי על המזרח התיכון. בעוד סוריה ואיראן מנצלות עד תום את תיאטרון הדמעות הדיפלומטי, החיזבאללה פועל באכזריות, בקור רוח, בחוצפה, בעושר ובבטחון רב.

החיזבאללה הינו כנופיית טרור סורית-איראנית “המגינה” על לבנון מפני הכיבוש הישראלי אך גם מפני השליטה הלבנונית על לבנון.

זה מאוד שלומיאלי לנסות לכרות את האף של השכן שלנו רק בגלל שיש לו נזלת והיא נורא מעצבנת גם אותו וגם אותנו כשהוא מתעטש. הרבה יותר חכם פשוט להדביר את החידק במקום לכרות לשכן שלנו את האף…

מי שרוצה לחסל את החיזבאללה, חייב לחסל את התמיכה הסורית, הורתו ומולדתו ומקור החמצן שלו. שם יושב חאלד משעל ומנהל את מהלכי חטיפת החייל בעזה, ושם המטה הכללי והמבצעי והלוגיסטי של החיזבאללה.

להפציץ את התשתיות של לבנון של היום, זו המתנגדת לשליטה הסורית והמנסה להתנער ממנה–באמצעי ההתנגדות המאוד מוגבלים העומדים לרשותה- משמעותו לחזק את הסורים וממילא את החיזבאללה ולא לחסל אותם!

רשויות המודיעין של המערב מנסות כבר שנים לגבש חזית לבנונית מקומית מוצקה, איכותית ואחידה מול השליטה הסורית. את חרירי של המודיעין הצרפתי – חיסלו. עוד כמה “אנשי עסקים” אמריקאים ובריטים, גם התאיידו שם בתאונות שונות ומשונות. אבל המוטו הלבנוני המתגבש בעבודת נמלים מזה שנים ארוכות, חוסל על ידי תגובה אימפולסיבית של הטירונים המנהלים את המדינה.

“איש עסקים” אשר הוצב בלבנון מטעם הממשל האמריקאי אמר (13.7.2006) בייאוש:

It would take three months of peace to win back the contract I just lost today.

לך תסביר לו שאצלנו אין תיכנון. אין ראייה ארוכת טווח. אין אסטרטגיה. אין חשיבה על התוצאות.

אצלנו אמנם אין מנהיגות עם נסיון צבאי, אבל כולם בממשלה הם לפחות בדרגת אלוף. אלופים בלהפוך את מי שאמור לעזור לאינטרס שלנו לאוייבים, ואת אוייבנו – לחברים המושיעים שלהם…

 

מדינת ישראל לא תיוושע מהטרור כלפי אזרחיה, על ידי הפעלת טרור-נגדי מאסיבי יותר ורצחני יותר נגד הילדים והנשים והאזרחים של מדינות אחרות שכל אשמתם, בדיוק כמו כל אשמתם של נוסעי האוטובוסים והולכי הקניונים בישראל, זה שהם בסך הכל משוייכים לאותה מדינה שמנגנוני הבטחון שלה מנהלים מלחמת חורמה רצחנית, אך לא להגנה על המולדת, אלא להגנה על האינטרסים החשובים אשר בהחלט משרתים יפה ובנדיבות את סוחרי הנשק ועסקני הבטחון של כל הצדדים, אבל אף פעם לא משרתים את האזרחים הפשוטים משני הצדדים, שבסך הכל רוצים לחיות ולתת לחיות.

עם כל הכבוד לכל מי שמרוויח ממכירת הנשק והפגזים והמטוסים והדלק למדינת ישראל ולפיליפיניות שלהם ולנהגים שלהם ולמגישיי הקוקטיילים והקאויאר שלהם – מן הראוי שלפחות בפעם הזו תניח הממשלה את האינטרסים העליונים והחשובים והנכבדים האלה פשוט בצד, ותילחם כדי לבער את הטרור ולא כדי לשמר אותו שימשיך לספק צרכים דחופים למתעשרים ממנו מהצד שלנו, ומהצד האמריקאי.

על מדינת ישראל להפסיק לייצר אוייבים חדשים ולהתרכז בביעור האוייבים הקיימים. שם הבעיה ולא בזה שחסרים לנו אוייבים עד כדי כך שאנחנו חייבים לייצר אותם בכל הזדמנות מחדש…

מדוע להפגיז אזרחים בעזה במקום את מנהיג החמאס המשגר הוראות לקאסמים מדמשק? מדוע להרוס תשתיות אזרחיות של מתנגדי סוריה בלבנון במקום לחזק אותם מול המיליציות האלה, ולרכז עשירית מהעלויות המטורפות של ההפגזות הללו כדי לחסל בממוקד את כל התשתית האנושית של ארגוני הרצח והטרור? זה עולה פחות, זה יעיל יותר, וזה אנושי הרבה יותר.

לכתבה המקורית המלאהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר