“דרום אמריקה זה כאן”

“דרום אמריקה זה כאן”

ברוך ליאור
07.02.2006 05:58
שערי צדק

שערי צדק


… רציתי להתחיל לצלם עדות חיה מן המראות שלא תראו כנראה הערב בטלביזיה או מחר בעיתון. תוך שניות, הוקפתי בביריונים, חלקם במדים חלקם בלבוש אזרחי, אשר איימו עלי, חסמו בגופם את עדשת המצלמה …“דרום אמריקה זה כאן”

אחזתי בטלפון הסלולרי שלי, המאובזר במצלמה, ורציתי להתחיל לצלם עדות חיה מן המראות שלא תראו כנראה הערב בטלביזיה או מחר בעיתון.  תוך שניות, הוקפתי בביריונים, חלקם במדים חלקם בלבוש אזרחי, אשר איימו עלי, חסמו בגופם את עדשת המצלמה, ועשו כל אשר ביכולתם למנוע את צילום המראות. כאשר הפצועים פוזרו בתאים השונים לבדיקה, התאיידו אותם בריונים כלא היו.


דברים אלה נכתבים דקות ספורות לאחר כניסתי לביתי, בחזרה משעות ארוכות ש”ביליתי” בחדר מיון של בית- החולים “שערי צדק”. הגעתי לשם בבהילות לאחר שקבלתי שיחת טלפון מבתי בת ה-16, שהיתה בדרכה באמבולנס מפוגרום עמונה. ב”ה בתי לא נפגעה, ורק התלוותה לחברתה שנפגעה במהלך הפוגרום. ושוב ב”ה, גם חברתה שאושפזה, מתאוששת ותשוחרר בעז”ה בקרוב.

לא אדבר על שהתרחש בעמונה, לא הייתי שם, ואחרים שהיו, ראו וחשו את נחת זרועו של השלטון המשתולל; הם יספרו בעצמם.

ברצוני לשתף אתכם במה שראו עיני בחדר המיון של בית-החולים. הגעתי לשם בסביבות השעה 14.30, כאשר החלו לזרום נערים ונערות פצועים, מי חבוש בראשו, מי זב דם מן האף, העין, המצח, מי צולע וכו’… לפתע, הגיע אוטובוס ממנו נשפכו עשרות פצועים ופצועות, ובמחילה מכבודכם, האסוציאציה היחידה שעלתה במוחי היא “ככה נראים ניצולי פוגרום”, אלה תמונות של מי ששרד את פרעות קישינב, אלה מראות של מי ששרד את תרפ”ט בחברון..

מופתע מכך שאין רשת תקשורת אחת נוכחת במקום (אותה תקשורת שהלעיטה יום שלם את הציבור על שוטרים פצועים – אולי אפשר בסופו של יום לדעת כמה מבין 300 הפצועים הם שוטרים??), אחזתי בטלפון הסלולרי שלי, המאובזר במצלמה, ורציתי להתחיל לצלם עדות חיה מן המראות שלא תראו כנראה הערב בטלביזיה או מחר בעיתון.  תוך שניות, הוקפתי בביריונים, חלקם במדים חלקם בלבוש אזרחי, אשר איימו עלי, חסמו בגופם את עדשת המצלמה, ועשו כל אשר ביכולתם למנוע את צילום המראות. כאשר הפצועים פוזרו בתאים השונים לבדיקה, התאיידו אותם בריונים כלא היו.

בחודשים שקדמו לגירוש היהודים בקיץ, הזהרנו פעם, פעמיים ושלוש – כי לא ארץ-ישראל בלבד בסכנה, כי אם גם הדמוקרטיה בסכנה. בעדות ממקור ראשון, אני מעיד בפניכם היום, כי השלטון באמצעות זרועו האלימה מונע מכם את מראות האמת. שלטון שמגרש הוא בהכרח שלטון המשסה סוסים וכלבים באזרחים, והוא בהכרח שלטון אשר ימנע את המראות מן האזרחים.

בשלב הבא, והוא לא רחוק, יפתחו באש על מפגינים, ואחר-כך אסירים ייעלמו במרתפים.

אני מוכן להעיד לפני כל מי שיבקש זאת על אשר ראו עיני, העיקר הוא לא לשתוק.  מי שקורא שורות אלו ואינו עושה מעשה לעצור את עריצות השלטון המשותף של הרודנים יורשי משפחת שרון, יחד עם פושעי בג”ץ ומושחתי התקשורת,  אחראי באופן אישי  לגורל מדינת ישראל, וישא את עונשו כדין כאשר העריצים יסולקו מן השלטון.

הגיעה העת לשבור את קשר השתיקה, ולהפיץ מפה לאוזן, כמו בדרום אמריקה של החונטות, כמו באיראן ובסוריה, את מה שהשלטון רוצה להסתיר מכם. לא נשתוק יותר !!!

ברוך ליאור

050/5524554כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר