הורסים מורישים ויורשים

הורסים מורישים ויורשים


30.08.2017 02:06
הורסים מורישים ויורשים


למה מצפים מאשפת האדם, שנשלחת לבצע את הפשע מספר אחד בדברי ימי האנושות, לאחר עשרות שנים של עשיית דמוניזציה לטובים מכולם? למה מצפים מחלאת האדם, שאינה מסרבת לבצע פשע, שעליו מתנוסס דגל שחור של פקודה עמלקית בעליל? למה מצפים מזבל תת-אנושי, המציית לפקודה “ציונית” להמשיך בגזירות תחום-המושב, מורשת הגולה, בארץ אבות?הפינוי ביצהר

הפינוי ביצהר

צילום: הקול היהודי

לפני כשבוע הגיעו עשרות שוטרי מג”ב ועובדי קבלן לבתיהן של שתי משפחות בשכונה הסמוכה ליישוב יצהר והרסו את אחד המבנים.

לאחר שהכוחות עזבו את המקום התברר כי מעבר להריסת המבנה, נעלמו מהמקום כסף ורכוש השייכים למשפחות שהתגוררו במבנה.

עו”ד מנשה יאדו מארגון ‘חוננו’ פנה השבוע אל מפקדת פיקוד מרכז בדרישה להעביר את הפרשה לחקירת מצ”ח.

“הביזה משפילה מאוד את האדם. לא רק שמפשיטה אותו מחפציו אלא מפשיטה אותו מכבודו, ורומסת את מעמדו אל מול כוחות הביטחון”, תיאר עו”ד יאדו שמדגיש במכתבו כי מעבר לביזה נגרם גם הרס רב נשברו ספריה, מגירות, אגרטל, כוסות, תמונות, צנצנות, וכמו כן התנור ומכונת הכביסה הושלכו החוצה ולא ברור מצבם.

במכתב התלונה מתואר לפרטי פרטים הרכוש הרב שנגנב מבית אחת המשפחות: שרשרת ותליון מזהב של ‘ארץ ישראל השלמה’ – היו בזמן הפינוי על הספרייה בסלון ולא נמצאו, זוג עגילי זהב, שרשרת זהב ושני עגילי זהב היו בתוך מגירת תכשיטי זהב שבתוך קופסת התכשיטים, לאחר החיפוש נמצאה הקופסא סגורה וריקה על הרצפה. טבעת זהב עם אבן טופז – הטבעת היתה בתוך קופסא מיוחדת, אשר לאחר החיפוש נמצאה זרוקה על הרצפה של החדר סגורה וריקה.

גם בבית המשפחה השנייה נגנב רכוש: במהלך הפינוי היו מספר טבעות וביניהן טבעת יהלום שהיו על השידה, ארנק הכולל כרטיס אשראי וסטודנט, תלושי קנייה וכרטיס רב קו ועוד. דווח גם על היעלמות של ציוד עבודה רב ערך. גם בבית הזה, מעבר לביזה נגרם הרס לתנור בישול, ארון בגדים, מראה גדולה, מפזר חום כלי מטבח רבים והגב של מיטות השינה. גם המקרר ומכונת הכביסה קיבלו מכות חזקות לא ידוע אם מכונת הכביסה עובדת.

“לא ברור כיצד ניתן להימנע מסיכון לביזה עת מוכנסים בלא פיקוח עשרות אנשים לבתים מאוכלסים, ובפרט שלא נראה כי ננקטו צעדים כלשהם למנוע את האירוע מראש”, תוהה עו”ד יאדו שחותם את מכתבו בדרישה להעביר באופן מיידי את התלונה לחקירת מצ”ח.

“הביזה מעידה על דופי מוסרי שנפל בכוח שביצע את ההרס הלילי של המבנה, ועל המחדל של הפיקוד שהתיר כניסה של עשרות שוטרים לתוך מבנה מאוכלס וחשף בכך את הדיירים לסיכון ביזה, שלמרבה הצער והבושה התממש בפועל.” אומר העורך דין, “האירוע בכללו גרם לפגיעה קשה בכבוד האדם וראוי כי יהא מי שייתן את הדין על כך. דרשנו כי התיק יועבר למצ”ח, ואנו נפעל שתיערך חקירת מצ”ח הן לגבי הביזה והן לגבי המחדל הפיקודי שאפשר אותה” הוסיף.


לכתבה המלאה במקורכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר