קולה של אמא

קולה של אמא

חנה אייזנמן
19.01.2012 07:59
קולה של אמא


אם אמנם כך, הוא צריך היה לפעור את פיו ברוב ענין, לשמע שטף שירי התהילה לרבין, ולא לפעור פה בפיהוק. ואם פיהק, למרות הערצתו לרבין, הרי, באמת, מגיע לו מחבוש… הבחור “הלך לאיבוד” באמצע סיפורי הסרק על רבין, שכח איפה הוא נמצא ופיהק. אילו זכר שהוא ניצב במסדר, הוא לא היה משחרר פיהוק קולני, אלא, מפהק בשקט! החייל פיהק מתוך שיעמום!קולה של אמאב”ה

קולה של אמא

 

                                              קולה של אמא

 

אם אמנם כך, הוא צריך היה לפעור את פיו ברוב ענין, לשמע שטף שירי התהילה לרבין, ולא לפעור פה בפיהוק. ואם פיהק, למרות הערצתו לרבין, הרי, באמת, מגיע לו מחבוש!

 

אתמול בעת טיולנו בשומרון ובבנימין, שמענו במקלט הרדיו, במכונית, את סיפור החייל המפהק. מדהים. רק בפרובינציה, “ישראל” ייתכן מתן דקות שידור יקרות לסיפור, שלא היה זוכה בשום מדינה אחרת ליותר מגיחוך קל של החברים במסדר. וודאי וודאי שמדינה שלמה לא היתה שומעת כלל על האינצידנט השולי הזה.

 

גולש ב-nrg הזכיר את “הפרדיננד” ב”חייל האמיץ שוויק”, ואכן נזכרתי בזבובים ש”חירבנו” על “הפרדיננד שלנו”, שהיה תלוי על קיר המסבאה…

 

אלא מאי? כל הטכסים וכל פולחן-האישיות-החיוורת הזו, שנקראה – רבין, טעמה עמה. והטעם איננו ההערצה לרבין. לפולחן הזה אין שום קשר לרבין, רבין הוא רק התירוץ למרכיב הזה בתעמולה ובהסתה שמנהלת “מדינת ישראל” נגד העם היהודי.

 

קולה של אמאשמענו ראיון עם אמו של החייל; ראיון שהבהיר, שהיא זו שהיתה צריכה לשבת בכלא. ולו רק בשל התעללות בבנה, עצמה ובשרה.

 

האם יוצאת מגידרה להבהיר שבנה שטוף הערצה לרבין ולמורשתו. בבית מדברים תמיד על רבין, לאו דווקא בימי זיכרון. אם אמנם כך, הוא צריך היה לפעור את פיו ברוב ענין, לשמע שטף שירי התהילה לרבין, ולא לפעור פה בפיהוק. ואם פיהק, למרות הערצתו לרבין, הרי, באמת, מגיע לו מחבוש!

 

האם הביאה חוות דעת של מומחים, המסבירים מהו פיהוק… אילו היה כל זה בפורים, הייתי בטוחה שמדובר במערכון. ה”מדינה” הזו לא נורמלית! ואם זה היה פיהוק של שיעמום, אז מה? ושלא יקשקשו – אדם מפהק כשמשעמם לו. יכל להיות, שכאשר אדם משתעמם, הוא מאבד רזרבות של חמצן, אבל, השיעמום הוא שיעמום. אי אפשר לשמוע 13 שנה את אותם ברבורים ולא לפהק.

הבחור “הלך לאיבוד” באמצע סיפורי הסרק על רבין, שכח איפה הוא נמצא ופיהק. אילו זכר שהוא ניצב במסדר, הוא לא היה משחרר פיהוק קולני, אלא, מפהק בשקט! החייל פיהק מתוך שיעמום! כמו שמפהקים כל הגויים, אבל בנימוס, השומעים את הפושע פרס, הפארטנר של רבין, כשהוא מדבר על השלום….

 

קולה של אמאהאם מספרת איזה ילד טוב הוא בנה, ולעולם אינו נוהג אי-כבוד כלפי הזולת, הוא היה מכבד אפילו טכס זכרון לנמלה…. אהבתי! אלא, רבין מזכיר תולעת, יותר משהוא מזכיר נמלה.

 

מי שמעריץ את רבין, ראוי לו לשבת בכלא, או בבית חולים לחולי נפש, בגין “תיסמונת שטוקהולם”. להעריץ את רבין, זה – להעריץ את תליינך. להעריץ את מי שהפך, יחד עם חבר הפושעים אשר אתו, את צה”ל לבשר-תותחים של מדיניות העיוועים שלו. זה להעריץ אדם, שבראשו דם יהודים רב, אדם, המושך מתחת לרגלי החייל המפהק את ארצו היחידה ומוביל אותו לטבח. ברור שהערצת הבן לרבין נובעת משטיפת מח שעבר תחת קולה של אמא, כלומר, מדובר בתינוק שנישבה בידי אמו המשובשת, ועל כן אמו, כאמור, צריכה לשבת בכלא.

 

קולה של אמאהאם מספרת שבנה היה בן שמונה, כאשר רבין נרצח. עוד, היא מספרת, שהיא העירה אותו משנתו וסיפרה לא שרבין נרצח, והילד בכה כמו ילד…. פורים, כבר אמרנו? הראו לי ילדים בני שמונה, שלא יבכו, כאשר אמא מעירה אותם באמצע הלילה, כדי לספר משהו, שממש לא מעניין אותם וממש לא אומר להם שום דבר!

  

                       
קולה של אמא
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר