נתניהו הוא איש יקר

נתניהו הוא איש יקר

רות ירדני כץ
30.03.2011 08:25
סליחה, חשבתי שאתה סתם גנב

סליחה, חשבתי שאתה סתם גנב


למות! כל פעם מופתעת מחדש מכל הזנאים, גנבים, רמאים, שקרנים, נותני שוחד, מקבלי שוחד וכל פעם נדהמת ושואלת את עצמי: זה אמיתי?



לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

נתניהו הוא איש יקר, כל-כך יקר שאנחנו ואחרים משלמים על כל הנאותיו. בסבב הראשון שלו כראש ממשלה שמענו כמה הוא ורעייתו הסתבכו בכל מיני דברים כמו קבלת מתנות, ניצול עוזרות והסתבכות עם איזה קבלן.

פוליטיקאים, אנשי ציבור רמי מעלה, גנרלים, אין להם אבא, אמא ואלוהים. ישנו סיפור שפעם משה דיין נכנס לפרדס לא שלו וקטף תפוחי זהב. בעל הפרדס תפס אותו בשעת מעשה, וכשזיהה מי האיש הוא אמר: “סליחה, חשבתי שאתה סתם גנב”.

הגילויים העכשוויים על נסיעותיו של נתניהו לחו”ל על חשבון המזמינים עם רעייתו ולפעמים עם ילדיו במלונות מפוארים, בלי חשבון ובלי מצפון מעידים על חוסר בושה. בושה? אין בושה. אין מצפן ואין מצפון.

גב’ דליה איציק גם היא נהנתה מהמעמד הבכיר שלה. השיפוצים בביתה הפרטי ונסיעות לחו”ל במלונות מפוארים. מר אהוד ברק מה זה חגג … אולמרט לא חשב פעמיים, רוחמה אברהם הבריחה אלכוהול בהיותה שרה, והיא עדיין חברת כנסת וכולם מכירים את הרשימה הארוכה.

אני פשוטת העם שמרוויחה את לחמי ביושר, משלמת מיסים וכל חשבון בזמן, ומנהלת משק בית בסכום שעומד לרשותי, חוסכת פה, מצמצמת שם, מצפה שכך ינהגו הנבחרים. אבל אני מה-זה תמימה. למות! כל פעם מופתעת מחדש מכל הזנאים, גנבים, רמאים, שקרנים, נותני שוחד, מקבלי שוחד וכל פעם נדהמת ושואלת את עצמי: זה אמיתי? ומשיבה לעצמי : עובדה! זה אמיתי. הם חיים בעולם שהם חושבים שהכל מותר, שבהם לא ייגעו, הם בעלי הכח והשררה.

התקשורת על כל צורותיה ממלאת תפקיד חשוב ביותר בגילויים אודות התפרעותם של אותם נבחרים גם אם לפעמים היא נסחפת.

אנחנו חיים במדינה מודרנית, מתקדמת שרוב העם הוא ישר והגון וההישגים הם בל-יתוארו בכל התחומים, והם שיושבים בצמרת משגעים ומתישים אותנו במעללים שלהם, ובכל הזדמנות אצעק.

מלאך האלוהים

פעם שוחחתי עם עו”ד בכיר ומוביל בארץ והוא אמר לי שכסניגור אותו לא מעניינת האמת. אם לקוח שלו נאשם ברצח, אונס, שוד וכו’ הוא בונה תיק הגנה על פי מה שהלקוח מספר לו גם אם הוא יודע שהלקוח איננו דובר אמת, גם אם הוא בטוח שהוא אשם, הוא יעשה הכל כדי להוכיח שלקוחו חף מפשע. תפקידו של סניגור הוא להגן על הלקוח שלו. חד וחלק.

עורך הדין ציון אמיר הוכיח זאת. בראיון עם שרה ליבוביץ-דר, מעריב, הוא טוען לא פחות ולא יותר:

“אני מבין כל קורבן, אבל בהליך הזה קצב היה הקורבן”.

ועוד דבר אמר שכדאי לשים לב:

“…הכישלון הוא לא שלי אלא של המערכת”.

יופי, עו”ד יקר, כולם נכשלו חוץ מסוללת עורכי הדין שקצב שכר כולל אותך: היועץ המשפטי לממשלה, הנשים הנפגעות שהעזו להתלונן, התקשורת, השופטים, כולם. רק הלקוח שלך הוא מלאך האלוהים ואתה סגנו.

___________

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

 



כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר