פרשת רשם ההוצל”פ הגנב עמיעד רט: יהודה ויינשטיין, הכדור בחזרה אליך

פרשת רשם ההוצל”פ הגנב עמיעד רט: יהודה ויינשטיין, הכדור בחזרה אליך

שמחה ניר, עו”ד
06.12.2010 16:30
להדק את העניבה, מר ויינשטיין!

להדק את העניבה, מר ויינשטיין!


היועץ המשפטי לממשלה גלגל את תלונתי אל פרקליט המדינה, ופקיד מלשכתו של זה האחרון מציע לי לפנות למשטרה – דבר שאינו מקובל עלישמחה ניר, עו”ד

www.quimka.net

www.quimka.com

quimka@quimka.com

 

6.12.2010

לכבוד

מר יהודה ויינשטיין

היועץ המשפטי לממשלה

משרד המשפטים

ירושלים

 

נכבדי,

הנדון: רשם ההוצל”פ רט עמיעד – תלונתי אליך מיום 6.10.2010

ביום 31.10.2010 אני מקבל מלשכת פרקליט המדינה את המכתב מס’ 2010-0047-9448 בעניין שבנדון, המתיימר להיות תשובה מטעמך לתלונתי שבנדון, ובו מפנה אותי מר אריאל נפתלי אל תחנת המשטרה הסמוכה למקום מגורי.

ביום 24.11.2010 אני עונה למר נפתלי הנ”ל, ומסביר לו “בכפית” מדוע פניתי אל היועץ המשפטי לממשלה, ומדוע פרקליטות המדינה חייבת, משהועבר אליה העניין ע”י היוהמ”ש, לטפל בנושא מכוח אותה העברה, ולא לחזור אלי עם “שיעור בהלכות תלונה פלילית”, אשר בסופו “הצעה” לפנות למשטרה.

ומה עונה לי הפקיד הזה? “אין לנו מה להוסיף על תשובתנו הקודמת” ו”פניות נוספות בעניין זה לא ייענו”, דהיינו אנחנו לעולם לא טועים, וגם אם אנחנו טועים, אין לך, האזרח, הזכות להעמידנו על טעותנו.

תשובה כוחנית של פקיד חצוף.

כיוון שמר נפתלי הנ”ל מדבר בגוף ראשון רבים, תחת הלוגו של “לשכת פרקליט המדינה”, ולאור ההבטחה שלו לטרפד כל השגה עליו, לא מצאתי להשיג עליו בפני פרקליט המדינה, ולכן אני מחזיר את הכדור – תלונתי המקורית – אל מגרשך, היועץ המשפטי, כמי שמוסמך לטפל בתלונות פליליות.

ברשותך אתמצת את השגתי מיום 24.11.2010 למשפט אחד קצר: הסיבה המוצדקת היחידה לשלוח אותי להתלונן בתחנת המשטרה היא שהנושא עליו אני מתלונן הוא “קטן עליך”, אבל אם הוא קטן עליך, הוא קטן גם עלי, ואין לי שום כוונה לפנות למשטרה, ואחרי כן להגיש ערר על סירובה (הצפוי) לחקור את הנושא, וכו’ – כאילו אתם עושים לי טובה כאשר אתם חוקרים תלונה נגד עובד-ציבור אשר גנב חצי מיליון ש”ח.

במיוחד אמורים הדברים, כפי שהסברתי למר נפתלי, כאשר מדובר בבעל משרה שיפוטית, אשר שום החלטה בעניין חקירה נגדו לא תתקבל ללא אישור היועץ המשפטי לממשלה.

כיוון שמפנייתי המקורית אליך כבר עבר המועד לתשובה עניינית מנומקת, אני דורש תשובה עניינית תוך שבוע מהיום, בחתימתך, לפיה אתה הורית למי שתמצא לנכון לחקור את התלונה.

אומר רק זאת: אין לי שום בעייה אם היועץ המשפטי לממשלה יענה לי כי זה “קטן עליו”, אבל אפילו את המעט הזה מר נפתלי לא היה מוכן לומר.

 

בכבוד רב,

 

שמחה ניר, עו”ד

_________

הפרקים הקודמים בסאגה המבישה הזאת:

כב’ רשם ההוצל”פ רט עמיעד, איפה הכסף? לאן נעלמו חצי מיליון (!) שקלים?!

פרשת רשם ההוצל”פ הגנב עמיעד רט: התלונה הרשמית

פרשת הרשם הגנב עמיעד רט: שר המשפטים יעקב נאמן מרחיק עדותו

משה גל וקרן לזימי שוכבים על הגדר, למען הרשם הגנב עמיעד רט

פרשת הרשם הגנב עמיעד רט: היוהמ”ש מגלגל את האחריות לפרקליט המדינה, וזה האחרון מתנער ממנה

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר