הלויתן

הלויתן

חנה אייזנמן
06.07.2010 03:48
הלויתן


“… ותמיד פחדתי ש”לויתן” זה יהפוך את החיים האנושיים והלאומיים לחיי קסרקיט, שבהם אין ליחיד שום ערך עצמי ויש לו רק תפקיד, שקבעה לו המדינה. המדינה בסוציאליסמוס, כמו בפאשיסמוס ונאציות, נעשית אליל בשביל כל יחיד. אין לו דעה משלו וחלילה לו להתנגד לאינטרסים שלה, אף במשהו…”.ב”ה

 

 

הלויתן

 

 

עסקתי בימי נעורי בספרו המפורסם של תומאס הובס – ”לויתן”, וראיתי, שהמדינה היא ה”לויתן”, שבולע את חיי היחיד ואף את חיי האומה. ותמיד פחדתי ש”לויתן” זה יהפוך את החיים האנושיים והלאומיים לחיי קסרקיט, שבהם אין ליחיד שום ערך עצמי ויש לו רק תפקיד, שקבעה לו המדינה. המדינה בסוציאליסמוס, כמו בפאשיסמוס ונאציות, נעשית אליל בשביל כל יחיד. אין לו דעה משלו וחלילה לו להתנגד לאינטרסים שלה, אף במשהו. ואף העומד בראש המדינה נעשה אל ואליל. כאלו-הים בשמים, כן ה”ראש”, או ה”מנהיג”, או ה”דיקטאטור” בארץ, יותר נכון – במדינה, אחת היא, אם שמו ”לנין” או ”סטאלין”, או שמו ”מוסוליני” או ”היטלר”. ומזה פחדתי תמיד. וכשראיתי את ה”חירות” ואת ה”דימוקראטיה” שברוסיה הסובייטית, כמו שציירתיה בפרק שלפני הקודם, אין תימה, שנקעה נפשי מן הסוציאליסמוס. (פרופ’ יוסף קלוזנר, ”אבטוביוגרפיה”, תקופת 1919-1922 [תוך איזכור הלויתן” לתומס הובס]).

 

 

פרופ’ קלוזנר צדק, כמובן! הנה דבריו של נשיא (עזר ויצמן) ב”ישראל”: “הדמוקרטיה קודמת להלכה” – מה שהוא אומר – הדיקטטורה קודמת להלכה. מה שהוא אומר הוא – מורשת ישראל בת אלפי השנים נדחית על ידי מה שאנשים נפסדים קוראים “דמוקרטיה”. וגם אם התכוון לדמוקרטיה, כשאין לו מושג מהי, שכן, בארץ ישראל מעולם לא היתה כזו, הרי, זו כפירה בעיקר, שכן, הקב”ה כפה עלינו הר כגיגית. וגם חוקי הדמוקרטיה שקבע לנו, כפופים לערכי האמת האבסולוטית האלוקית:

 

לא תהיה אחרי רבים לרעת – אם ראית רשעים מטין משפט, לא תאמר הואיל ורבים הם, הנני נוטה אחריהם:

ולא תענה על ריב לנטת וגו’ – ואם ישאל הנדון, על אותו המשפט, אל תעננו על הריב דבר הנוטה אחרי אותן רבים, להטות את המשפט מאמתו, אלא אמור את המשפט כאשר הוא, וקולר יהא תלוי בצואר הרבים: רש”י שמות פרק כג

 

 – חד וחלק – את הטוב קובע הקב”ה, לא האדם, ואם הרוב יבחר בטוב, הרי זה לגיטימי, אם הרוב יבחר ברע, לא די שאין בזה שום לגיטימיות, אלא, כל העדה תיענש בגין עשיית הרע בעיני ה’. כי יש רק אחד בעולם היודע והקובע – מה טוב בשבילי, מה טוב בשבילך – וזה בוראנו. אין בלתו.

 

אלא, לא כך חושבים רבני “הציונות הדתית”, והם מתנדבים לתלות את הקולר בצווארם ובצוואר תלמידיהם. הם הולכים במיתווה שממנו חשש כל כך הפרופ’ קלוזנר, כאשר הבחין לאן צועדת ה“ציונות”. והוא צפה את הדברים במדויק. הוא ידע שב”מדינה” שתוקם על ידי חסידי סטאלין, לא תהיינה, לא חירות ולא דמוקרטיה, וכמובן לא ייחודיות יהודית אלא ככל הגויים בית ישראל – אנטישמים! ובכל זאת, “הציונות הדתית” משרתת את הדיקטטורה האנטישמית כשפחה חרופה. אין תחום בו איננה מכופפת את תורת ישראל עד עפר לרגלי “המדינה”, כביכול, למען “אחדות ישראל”, כשבאמת זה למען התבוללות ישראל עד כלה;

 

לפני ימים מעטים יצא ישראל רוזן בכתב פלסתר נגד ה”חרדים”, היום הוא יוצא במכתב התבכיינות, המופנה למספר עוכרי ישראל מוכרים, שרואים גם ב“גיור” שלו, שבאמת, איננו גיור,  “גיור לחומרה”…..

 

האנשים האלה הרסו כל חלקה טובה בשדה שלומי אמוני ישראל. הוציאו מאות אלפי תינוקות ששבו, לשמד “ממלכתי”, ואלה מדקלמים את הקטכיזם הקוק’ניקי, כביכול או באמת, בדבקות ומנחילים אותו לדורות הבאים. כך נתנו מכשול בפני ההמונים האלה, המעוותים את תורת ישראל ומכופפים אותה, כאמור, לצרכי “המדינה” – חורבן היהדות – מחריבים את ארץ ישראל ואת עם ישראל, כשברכת “שהחיינו” על שפתותיהם, על שזכו לשרת בצבא של “אתחלתא דגאולה”.

 

וגם קם דור חדש נוסף, שידע את הדרוקמן ואת הסתו, פותח בלוגים בערוץ 7, וממשיך להזריק את סם התרעלה ה”ממלכתי” בדורם ובדור הבא. אלה יהיו ה”רבנים” בישיבות ה”ציונות הדתית” וב”ישיבות-ההסדר”, תלמידיהם יהיו הצבא עליו נשענת המדינה לפשעיה, ימשיכו לפרוע בעם ישראל לשימצה בקמיהם. “הציונות” היא שואת העם היהודי ו”הציונות” כוללת את “הציונות הדתית” – תנועת הפרנקיסטים, שקמה לתחיה ומשמשת עמוד תומך מרכזי של “הציונות”.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר