הרסתם מאחזים לא חוקיים – נא להרוס גם את הולילנד!

הרסתם מאחזים לא חוקיים – נא להרוס גם את הולילנד!

שמחה ניר, עו”ד
19.04.2010 04:50
יא, ברעכן!

יא, ברעכן!


לפי המסתמן עד כה, פרוייקט הולילנד קם על הר ענק של שוחד, וסביר להניח שעיקר השוחד ניתן על היתר הבנייה של הפרוייקט *** היתר שניתן תמורת שוחד – אבי אבות הטומאה – הוא בטל כלא היה, ולכן כל הפרוייקט הזה הוא בלתי-חוקי, ויש להרסואני מבקש היום לתת נשק לאגף הימני של המפה הפוליטית.

לא שיש לי אוריינטציה פוליטית – ימנית או שמאלנית – אלא שצדק צריך להיראות, וגם להיעשות.

וחוץ מזה – הרעיון שאני מעלה כאן הוא רעיון מעניין, רעיון מרתק.

מדינת ישראל הורסת מבנים לא-חוקיים – גם ב”שטחים” וגם בתחומי מה שנקרא “הקו הירוק”. אני אומר מבנים לא-חוקיים, משום שזאת עילת ההריסה, ואם הורסים מבנים חוקיים בטענה שהם לא חוקיים – זה ויכוח אחר לגמרי, ויכוח על חוקיותן של פעולות שלטוניות.

אני גם לא רוצה להיכנס לשאלה מדוע הורסים בתים של יהודים, ולא של ערבים – זה גדול עלי. יתכן שמדינת היהודים חוששת מהבערת המזרח התיכון כולו בגלל הריסתה של חצי חושה ערבית, ולכן היא מעדיפה להשלים עם מידה מסויימת של הפקרות. אני לא מצדיק את זה, וגם לא שולל את זה, כי זה לא התחום שלי, לא האג’נדה שלי.

ההצעה שלי היום מתעסקת רק ביהודים. בשיוויון בין יהודים ליהודים: אם הורסים בתים לא-חוקיים של יהודים בשטחים – יש להרוס בתים לא-חוקיים של יהודים גם בתחומי הקו הירוק – וייקוב הדין את ההר.

וכאן אנחנו מגיעים להר שעליו נבנתה מפלצת-הבטון הקרוייה פרוייקט הולילנד.

לפי המסתמן עד כה, הפרוייקט הזה קם על הר ענק של שוחד, וסביר להניח שעיקר השוחד ניתן על היתר הבנייה של הפרוייקט.

לפי עקרונות כלליים של המשפט המנהלי, כל פעולה של רשות הלוקה בפגם כה חמור – עליו אמר ביהמ”ש העליון שהוא אבי אבות הטומאה – הריהי בטלה-מעיקרה, וכמוה כלא-הייתה, ולפיכך היתר הבנייה של הפרוייקט הזה, גם הוא בטל כלא היה.

ואם כך הוא – יש להרוס את מפלצת הבטון, כפי שהורסים כל בניין בלתי חוקי.

אני מתאר לעצמי שהדבר הזה לא יכול להיעשות מהיום-להיום, בין השאר משום שהחקירה המשטרתית עדיין לא מוצתה, אבל אני מציע לכל מי שרוצה לעשות הון פוליטי – והון פוליטי זה לא “משהו גס” – מהנושא הזה, שיכין תוכנית-מגירה ליום שבו יהיה ברור שאכן היתר הבנייה לפרוייקט הולילנד ניתן תמורת שוחד.

ולכל המעוניין: אני מוותר על זכות היוצרים להצעה הזאת, בתנאי ששמי יוזכר כ”מייסדו ועורכו הראשון” של הרעיון הזה. שאני אוכל לומר “אמרתי לכם”.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר