סקופ!!! השר מיכאל איתן: ביעור השחיתות במערכת ההוצאה לפועל אינו בגדר “שיפור השירות לציבור”!

סקופ!!! השר מיכאל איתן: ביעור השחיתות במערכת ההוצאה לפועל אינו בגדר “שיפור השירות לציבור”!

שמחה ניר, עו”ד
14.04.2010 03:05
סקופ!!! השר מיכאל איתן: ביעור השחיתות במערכת ההוצאה לפועל אינו בגדר "שיפור השירות לציבור"! - מיכאל איתן - שחיתות - שחיתות שיפוטית - הוצאה לפועל - הוצל"פ - לי ניראל - שיפור השירות לציבור


פנינו אל השר מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור השירות לציבור, כדי להאיר לו “כמה פינות אפלות” בתחום ההוצאה לפועל, וגם כדי לגלות לו כיצד מרמים אותו, את מוסדות הכנסת – ואת כל העולם, אבל מסתבר כי השחיתות במערכת הציבורית לא ממש מעניינת אותו, וכי הוא לא מעוניין לדעת כיצד מרמים את כל העולם, וכיצד מרמים גם אותו.כמי שעוקב אחרי חלק מההתכתבויות עם אישי ציבור בנושא מערכת ההוצאה לפועל, התכתבויות אשר מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור השירות לציבור, הוא מכותב לחלקן, מצאתי לנכון להאיר לו, לשר, כמה פינות אפלות בתחום הזה, בעיניו של מי שעומד מהצד, כעיתונאי, אבל מכיר היטב את התחום הזה“.

פנייתי אל איתן הייתה פרק ראשון בסדרה אשר עתידה הייתה להקיף את כל עוולות ההוצל”פ. פרק זה הסתיים בהבטחה כי הפרק הבא ידון בשאלה כיצד מרמים את השר מיכאל איתן, את מוסדות הכנסת – ואת כל העולם.

אבל מסתבר כי השר מיכאל איתן לא סבור כי יש צורך בשיפור השירות לציבור במערכת ההוצאה לפועל, והוא גם לא מעוניין לדעת כיצד מרמים את כל העולם, וכיצד מרמים גם אותו.

השר מיכאל איתן סבור, מן הסתם, כי החשודים בשחיתות הם הגוף המתאים לחקור את עצמם, ולשפוט את עצמם. האם הוא עד כדי כך נאיבי, או שהוא יודע משהו על השחיתות בהוצאה לפועל, ונותן לה חיפוי?

היו אתם השופטים

זה מה שקיבלתי מלשכתו של השר הממונה על שיפור השירות לציבור:

—– Original Message —–

From: לי ניראל

To: quimka@quimka.com

Sent: Tuesday, April 13, 2010 5:07 PM

Subject: פנייתך שהתקבלה בלשכת השר מיכאל איתן

לכבוד

עו”ד שמחה ניר

שלום רב,

אני מודה לך על פנייתך שהתקבלה בלשכת השר מיכאל איתן.

מאחר והנושא אינו מצוי תחת סמכותו של השר מיכאל איתן.

העברתי את פנייתך לראש לשכת הוצאה לפועל להמשך טיפול בפנייה ועדכונך.

בברכה,

לי ניראל

לשכת השר מיכאל איתן.

 

וזו תשובתי:

From: שמחה

To: לי ניראל

Cc: שמחה

Sent: Wednesday, April 14, 2010 3:45 AM

Subject: Re: פנייתך שהתקבלה בלשכת השר מיכאל איתן

לכבוד

מר/גב’ לי ניראל

לשכת השר מיכאל איתן

באתר הכנסת, בדף הממשלות, מוגדר תפקידו של השא איתן כ“שר המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור”.

מערכת ההוצאה לפועל היא שירות ממשלתי, והטענות נגדו הן שהוא מצריך שיפור – במיוחד בתחום טוהר-המידות.

אציין, לעניין זה, כי באתר האישי של השר איתן מוזכר כי הוא “זכה לתעודות הוקרה על פעילותו לטוהר מידות ואיכות שלטון מתנועת אומץ והתנועה לאיכות השלטון”, ואני שואל: האם מערכת ההוצאה לפועל פטורה, בעיניו, מ”טוהר המידות ואיכות השלטון”?

אם כבוד השר סבור שהשירות הזה אינו מצריך שיפור – שיגיד, ונראה מה לעשות.

אם כבוד השר סבור שהנושא אינו בתחום (ולא “תחת”) סמכותו – שיגיד בעצמו, ושלא ישלח אותך לשכב עבורו על הגדר – זאת מתוך הנחה שהוא הנחה אותך לענות לי כפי שענית.

מאידך, אם על דעת עצמך החלטת שהנושא אינו בסמכותו של השר לשיפור השירות הממשלתי לציבור, (ומהאמירה “העברתי”, כפשוטה, עולה כי כך הוא) הרי שנטלת על עצמך סמכות לא-לך.

גם לגופו של עניין לא ברור לי מדוע העברת את הנושא לחתולים שאמורים לשמור על השמנת, כדי שישפטו את עצמם.

אנחנו לא צריכים מיניסטריון הנושא את דגל “שיפור השירות הממשלתי לציבור”, אבל רואה את עצמו כ”תחנת מימסר” גרידא, או כ”נער שליחויות”.

אציין כי כאשר נכנס השר איתן לתפקידו הנוכחי, והוא נשאל מה יעשה בתפקידו זה, ומה תהיינה סמכויותיו, הוא ענה בערך כך: קיבלתי מזוודה ריקה, ומה שאני אכניס בה – זה יהיה התחום שלי.

אם אכן השר איתן רואה את עצמו כלא-מוסמך לטפל בנושא, עדיף היה לו לענות לי שהוא לא מוסמך, נקודה, ולהשאיר לי את ההחלטה למי לפנות תחתיו.

יחד עד זאת, אם השר מרגיש שהוא מוכרח – אבל ממש מוכרח – להעביר את הטיפול לכתובת כלשהי – עדיף היה לו להעביר את הנושא לטיפולו של היועץ המשפטי לממשלה, משום שיש כאן טענה – ויותר מאשר “קצה חוט” לאישושה – בדבר שחיתות במאות מיליונים, אם לא במיליארדים.

מכל מקום, אני מצפה לתשובה בחתימתו של השר עצמו, ושלא ייתן לפקידים לשכב על הגדר למענו – כי גם זו רעה חולה בשירות הציבורי, אשר אוי לנו אם היא פושה גם במשרד הממונה על שיפור השירות לציבור.

בברכה,

שמחה ניר, עו”ד

עם כניסתו של מיכאל איתן לתפקידו שלחתי לו את ברכתי: מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור השירות לציבור – ברוך הבא!

כעת השאלה היא: האם מיכאל (מיקי) איתן מצדיק את התקוות אשר תלינו בו?

היו אתם השופטים.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר