מהו “הרע במיעוטו” של תמצית הרוע?

מהו “הרע במיעוטו” של תמצית הרוע?

חנה אייזנמן
17.06.2009 06:34
מהו "הרע במיעוטו" של תמצית הרוע?


ועם ישראל, המתחפר מאחורי קופסאות שימורים וערימות של גלילי ניילון, ובעיקר בוחרי המפלגה של יצחק לוי….. ממתינים בנשימה עצורה לתשובת השר, ואנחת רווחה פורצת מלב כולם, כשהשר מבטיח כי יראה מה ניתן לעשות בענין שיעור המלאכה.ב”ה

 

 

 

 

                                                                ירושלים, מוצש”ק מברכים חדש אדר, התשנ”ח

 

 

 

לערוץ 7, שלום,

 

 

 

אינני נוהגת להתקשר לתכניות הפתוחות למאזינים. אני מתרגשת, על כן מסתפקת בכתיבה. אך דא עקא, אני מוחרמת ע”י התיקשורת העויינת, בכללה העתון “נקודה”, מאז נפל לידיו של אורי אליצור.

 

בהיות הימים האלה עת צרה ליעקב, חשבתי כי חובתי להשתמש גם במדיום של גלי האתר. בשתי הפעמים שהגעתי אל מפיקת “מאזינים למאזינים”, הועליתי לשידור בלי בעיה. בשלש הפעמים שהגעתי לערוץ 7, נדחיתי.

 

אמנם, בפעם הראשונה שהתקשרתי לרשת א’ הוּרדתי מן הקו ע”י השפיגלמן, בטענה – עכשו עברת את הגבול – כשאמרתי כי חיילי צה”ל משמשים היום בשר תותחים, סכינים ואבנים, בגלל ההסכמים שנחתמו עם הנאצים. השפיגלמן רוצה שעם ישראל יאמין כי שוחטי ילדים יהודים מקיימים בסך הכל את מצות הקרבת קרבנות-השלום, על כן אסור להגיד את האמת לעם היושב בציון. הוא לא הוריד מן הקו את החקלאי ה”רועד מכעס” ממטולה, שהאשים אותי בגזענות ובמניעת השלום, אלא, התגאה לפניו כי נפנף אותי מן התכנית. אבל, אם חשבתי שרק התקשורת העויינת מנפנפת את האמת, הרי התבדיתי לצערי, ערוץ 7 גרוע יותר.

 

בפעם השניה שהתקשרתי לרשת א’ ניתן לי להגיד את דברי בלי כל הפרעה. את דברי סיימתי בשאלות הבאות לנתניהו: “מתי סוף סוף תעצור ותשיב לאחור את התהליך השטני? מתי תכריז קבל עולם, כי הסכמי אוסלו הוא פשע נגד העם היהודי ונגד האנושות? מתי תעמיד לדין את האחראים לפשע הזה, מהוזה המזרח התיכון החדש ועד אחרון תועמלני השלום בתקשורת”?

 

ביום ששי התקיימה בערוץ 7 חגיגה משעממת של שירות ותשבחות לשר יצחק לוי, שבה שובצו מספר שאלות לא חשובות של מאזינים. אחת מהן היתה שאלתה של ילדה מאילת, ששאלה את השר, מדוע ביטלו לכיתתה את שיעור המלאכה. ועם ישראל, המתחפר מאחורי קופסאות שימורים וערימות של גלילי ניילון, ובעיקר בוחרי המפלגה של יצחק לוי, הרואים יום יום בשריפת דגלם על-ידי החבר’ה של המזרח התיכון החדש, שלחסדיהם יהיו נתונים בתום ה”פעימות” ולאחר “הסדר הקבע”, שאותו דוחפת המפד”ל בראשות יצחק לוי, ממתינים בנשימה עצורה לתשובת השר, ואנחת רווחה פורצת מלב כולם, כשהשר מבטיח כי יראה מה ניתן לעשות בענין שיעור המלאכה.

 

בתחילת התכנית המתנתי, בתקווה שמישהו אחר ישאל את השאלות המתבקשות (המנחה, אבי רט, הזמין שאלות בנושאים – תחבורה, ציונות וחינוך), ואני אהיה פטורה מלהתקשר. אך, כשהבנתי לאן נושבת הרוח, התקשרתי. הגברת הצעירה בצדו השני של הקו דרשה שאקרא לפניה את שאלותי. קראתי. ואז אמרה לי הצעירה – תודה, שלום, להתראות. נימת קולה אמרה – תחלמי שנעלה אותך לשידור, מה את חושבת, שניתן לך להשבית את החגיגה?

ואכן, עם תום השעה הראשונה לא נקראתי אל  השר, למרות שאבי רט חזר שוב ושוב על מספר הטלפון והזמין את המאזינים להתקשר. על כן שלחתי את הפקס הבא:

 

שאלות לשר יצחק לוי

 

איך קרה שהמפלגה הדתית לאומית הצביעה בעד הסכם עם ירדן, הכולל ויתור על ריבונות יהודית בהר הבית? (ושהקרבנות המיידיים שלו היו שבע ילדות מבית שמש… ואת זה לא קראתי באזני המפיקה).

 

איך ייתכן שהמפלגה הדתית לאומית מובילה להקדמת מה שנקרא הסדר הקבע? איך ייתכן שהמפד”ל נותנת יד להתמקחות על ארץ ישראל?

 

למה מציגה המפד”ל את הסכמי אוסלו, שפיקוח נפש מחייב את דחייתם, כאין ברירה?

 

מדוע לא פרשה המפד”ל מן הממשלה, כאשר החליטה זו על מסירת חברון?

 

מדוע נותנת המפד”ל יד לחילול ה’?

 

לקראת תום השעה השניה, בקש אבי רט מכבוד השר להתייחס לשאלה שהגיע בפקס; משהו על הוצאות נסיעה, כי, כידוע, המכה הכואבת ביותר ליהודי היא זו המונחתת על כיסו.

 

מובן שלא הועליתי לשידור, וגם לא היתה כל התייחסות לפקס. אבי רט מצא לנכון להצהיר באזני המאזינים, כי השירות והתשבחות לשר לא הוזמנו על ידי הערוץ, אלא, זה היה רצונם של המאזינים. אני מאמינה לו, אך זו לא כל האמת, האנשים שלא הצטרפו להלל, פשוט לא הועלו לשידור.

 

ואז נתיישבה תמיהה אחרת; במשך חדשים משמשת התכנית “מצלצלים לשבע” במה לחיזוק ידיו של נתניהו. אין גם מבקר אחד. אלה, המבקרים, בשפה רפה, טורחים לציין שהם אינם נגד נתניהו, להיפך, הם מבקשים לחזק את ידיו נגד הלחצים. שאלתי את עצמי, איפה כל אנשי שלומנו, האם הפכו כולם לעדר של חסרי מחשבה עצמאית, או אולי הם שרויים בתהומות הייאוש והפסיקו להילחם… עכשו אני מבינה, פשוט אין מעלים אותם לשידור.

 

בפעם הראשונה חסמה אותי תחי’ה, ובפעם השניה מישהי אחרת (או להיפך), כאשר רציתי להעיר לכל המחזקים את ידיו של נתניהו, כי כך הם מבטיחים לו שאין לו כל אופוזיציה מימין, על כן הוא יכל להמשיך לרַצות את השמאל. בבית ספר בליך הוא שב והצהיר על מחוייבותו ל“תהליך השלום”, מה שלא עזר לו בבחירות שם, כי השמאל שונא את נתניהו מכוחו של הרגל. ואח”כ הוא הצהיר, שעוד בטרם תום הקדנציה הזו של הליכוד, הוא יחתום על הסכם שלום נוסף. כנראה כדי להוכיח, כמו בגין לפניו, שרק הליכוד יכל למסור את ארץ ישראל, מהר, חזק ואלגנטי, או, כדי להוכיח דבקות בתחביב איסוף חתימות של רוצחי העם היהודי.

 

נראה שערוץ 7 החליט להוביל את המהלך של “הרע במיעוטו”, שבלי כל אופוזיציה יכל להוביל רק אל הרע המוחלט. או, הסיבה הרבה יותר פרוזאית; ערוץ 7 רוצה לעלות ליבשה, ועל זה יש לשלם.

 

היו מי שצמו ביום הבחירות, היו מי שכתבו “בעזרת ה’, נתניהו”, כשכולם מתעלמים מהצהרותיו על הסכמים שיש לכבד. כאשר נבחר, אנשים איבדו את העשתונות מרוב שמחה. ולערוץ 7 ורוב מאזיניו לא היה ספק, כי לא ירחק היום והוא יצא מן המים. ואני אמרתי, כי אולי טוב יותר שיישאר בים, שם אין לו התחייבויות לאיש והוא יוכל להמשיך במשימתו שלכתחילה, לנסות ולהציל את עם ישראל, אך מסתבר שגם ערוץ 7 בנופלים עם כל קוביות הדומינו.

 

כמה עצוב!!

 

 

חנה אייזנמןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר