מעשה בסטיקר

מעשה בסטיקר

קלמן ליבסקינד
14.12.2008 17:41
מעשה בסטיקר


במהלך ההפגנה חולקו לנוכחים מדבקות בנוסח: “אל תפנו מתנחלים, תירו להם בראש”. את המדבקות חילק צעיר שהציג את עצמו כאחד מאנשי “הבריגדה האנרכיסטית של הגליל העליון”. 

 ב”ה

 

 

מעשה בסטיקר (מקור ראשון, 17.8.2001)

 

ב-8.8.1995, כמעט שלושה חדשים לפני רצח ראש הממשלה, יצחק רבין, ערכו פעילים בחברה להגנת הטבע וחברי ארגונים ירוקים אחרים הפגנה מול שגרירות צרפת בתל-אביב. המפגינים, כמה עשרות במספר, מחו על כוונתה של ממשלת צרפת לחדש את הניסויים הגרעיניים באוקיינוס השקט.

בעיתון “הארץ”, למחרת ההפגנה, דיווח הכתב, יוסי הטוני, כי במהלך ההפגנה חולקו לנוכחים מדבקות בנוסח: “אל תפנו מתנחלים, תירו להם בראש”. את המדבקות חילק צעיר שהציג את עצמו כאחד מאנשי “הבריגדה האנרכיסטית של הגליל העליון”. בעתון הופיע גם צילום של המדבקה עצמה, שקיבל בהפגנה כתב גלי צה”ל, אדם שוב, ובתחתיתה הכתובת: “מתנחל טוב זה מתנחל מת”. בידיעה דווח עוד, כי ממשטרת ישראל נמסר, כי זו תפתח בחקירה רק אם תוגש לה תלונה בעניין.

נעמי ברוכי, תושבת אפרת, קראה את הדברים והחליטה להרים את הכפפה. היא ניגשה לתחנת משטרת הבירה, בירושלים, והגישה תלונה נגד מפיצי המדבקה על הסתה לרצח. במשטרה מילאו טופס תלונה והחתימו את ברוכי. תשובה, אמרו לה, תקבלי בבוא הזמן. שש שנים  בדיוק מלאו השבוע להגשת התלונה, ובמשטרה לא הודיעו עד היום דבר לברוכי.

בדיקה שערכנו השבוע העלתה, כי במחוז ירושלים של המשטרה העבירו את התלונה, זמן קצר אחרי הגשתה, למשטרת מחוז תל-אביב, שבתחומה בוצעה העבירה. ממשטרת תל-אביב נמסר, כי המשטרה אמנם התייחסה ברצינות לתלונה ואף חקרה בענין שני חשודים, שלא, מאחר שלא נמצאו ראיות מספיקות נגדם, נגנז התיק כבר בחודש אפריל, 1996.

ומדוע לא טרח איש במשטרה, חמש וחצי שנים אחרי, לעדכן בפרטים אלה את המתלוננת עצמה? במשטרת תל-אביב מסבירים שבעבר לא נהגה המשטרה לעדכן מתלוננים באשר לגורל תלונתם. את הנוהג הזה הכניסה מבקרת המדינה הקודמת, מרים בן-פורת, רק בשנים האחרונות. ברוכי, נמסר מהמשטרה, תקבל, בכל מקרה, הודעה מסודרת על סגירת התיק כבר בימים הקרובים.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר