הפרקליטות נגד מדינת ישראל

הפרקליטות נגד מדינת ישראל

אהרון רול
19.09.2008 21:08
שוויון הזדמנויות

שוויון הזדמנויות


הזמן הוא נאות, לאור התנהלותם הבוטה והשחצנית, מוטת האג’נדה החד צדדית והאקס-טריטוריאלית משנות דור, כי תושת חקירה מקפת על פרקליטות המדינה במבואותיה ובמוצאותיה וזאת לאחר שמבקר המדינה יכנס בעבי הקורה גם הוא.ספטמבר 19 2008

אכן נפל דבר בישראל.  חצופים ועזי פנים בציבורנו מבקשים לממש את זכותם הדמוקרטית לצעוד ולהניף דגל ישראל בעיר ואם בה, אוי לאותה הבושה, אוי לאוזנים שכך שומעות והעינים שכך רואות.

כך אליבא ד’פרקליטות המדינה.  נישמע מופרך?  העובדות מורות ההפך מכך.  המדובר הוא ברצונם של פעילי ימין, איתמר בן גביר וברוך מרזל ליישם את זכותם הדמוקרטית ולצעוד ברחובות אום אל פח’ם—עיר ישראלית ערבית למהדרין—בעודם מניפים את דגל ישראל.  לבלרי הפרקליטות טוענים כי החשש למהומות וההפרעה לשלום הציבור ועד לפגיעה בגוף הצפויה עקב המצעד הינה עילה מספקת לפסילתו.

מאי נפקא מינא, אם נמשיך קו מחשבת לבלרי הפרקליטות בנושא זה הרי עצם קיומה של מדינת ישראל מהווה סיבה ידועה משכבר למהומות והפרעה לשלום הציבור (הערבי) במזרח התיכון ומכאן שיש לחסלה על מנת לשמור על הסדר הציבורי.

 

מאמר זה אין ענינו בתמיכה או בשלילה של עצם יוזמתם של פעילי הימין.  מאמר זה ענינו בשוויון ההזדמנויות להבעת דעה תחת משטרה הדמוקרטי של מדינת ישראל.  בדיון שנערך בבג”ץ לפני כשבועים אישר זה ובדין את מצעדם של השנים (בתוספת תומכים נוספים) למרות התנגדות המשטרה ופרקליטות המדינה לכך.

החוצפה של לבלרי “משרד השרותים המשפטיים לפלשתין”, היא הפרקליטות, עולה השמימה.  בעיני רוחם רואים הם עצמם מורמים מכנסת ומבית המשפט העליון ומנסים להכתיב דעותיהם מוטות האג’נדה החד צדדית על כלל עם ישראל.  העובדה כי מירב פסיקות בית המשפט העליון בענינים פוליטים (עיסוק האסור עליו בתכלית האיסור) הינן מוטות בבוטות לכיוון השמאלני קיצוני מהווה את הנידבך בידי החצופים האלו לדרוש מבג”ץ לשנות את פסיקתו הנדירה התומכת, זו לה הפעם, בעקרונות הדמוקרטיה והצדק.

לא שמענו ציוץ מאותם חניכי היפוקרטס כאשר פעילי שמאל דרשו וקיבלו הרשות לצעוד בחברון למרות שניתן היה לשער את התנגדות תושבי חברון היהודית לכך, כפי שאכן ארע.  וכמובן, חזינו בהתלהבות הסוחפת של נערי הפרקליטות כאשר תמכו נחרצות בדרישת “הגאים” לצעוד ברחובות ירושלים למרות שהיה צפוי כי יפרצו מהומות אלימות.  כותב מאמר זה יצא כנגד מצעדם המתריס של “הגאים” בירושלים מטעמים שונים אך משפסק הבג”ץ בעד קיום המצעד, כולנו מצייתים גם אם איננו מסכימים עם הפסיקה.  כך הווה וכך צריך להיות, זהו פרושה של מדינת חוק.

לא שמענו ציפצוף מנמוכי המצח בפרקליטות כאשר מזה כשנתים מפגינים תושבי בילעין כנגד הקמת הגדר וניפצעים בידי ופוצעים את חיילי צהל.  האלימות שם מרקיעה כבר שחקים אך “בפרקליטות למען ערביי פלשתין” אין הדבר מהווה עילה להפסקת האלימות, לא כך בהפגנת הימין העתידה באום אל פח’ם.  תכמני הפרקליטות חרדים לרגשות הערבים אך בורשים בבוז רגשות וזכויות יהודים.  וכי מהו יהודי עלוב לעומת ערבי גאה?

העובדה כי מניעת מצעד פעילי הימין בעוד ההתעוררות הלאומנית הבוטה בקרב ערביי-פלישתינאי ישראל בעיצומה, אשר פרושה המעשי הוא אבדן ריבונות ישראל על אזורים שבשטחה, אינה מדירה את שנת פעילי “ישראטין” בפרקליטות המדינה.  דומה ואג’נדתם המרכזית היא “מדינת כל אזרחיה” שהוא שם הקוד אצל השמאל הקיצוני הישראלי וכמובן בקרב ציבורים רחבים בין הפלשתינים, לחיסולה של מדינת ישראל והעם היהודי כלאום.  מה חבל כי אותם פירות באושים בתחתית חביתה המתמקמקת של פרקליטות המדינה מקרינים על העושים עבודתם נאמנה בפרקליטות כולה.

הזמן הוא נאות, לאור התנהלותם הבוטה והשחצנית, מוטת האג’נדה החד צדדית והאקס-טריטוריאלית משנות דור, כי תושת חקירה מקפת על פרקליטות המדינה במבואותיה ובמוצאותיה וזאת לאחר שמבקר המדינה יכנס בעבי הקורה גם הוא.  יחקקו תהליכי התנהלות עבורם ואף, כן-כן רחמנה ליצלן, יישלחו רבים מהם אחר כבוד לתור אחר לחמם במדבר השוק הפרטי.  אנו הרי לא שכחנו את “מפעל מתפרת התיקים” הגדול ביותר במזרח התיכון שהוקם במתחם פרקליטות המדינה ואשר גרם עוול משווע לאנשים עם זכויות רבות שאיתרא מזלם ולא החזיקו בצד הפוליטי “הנכון”.  על כנסת ישראל לדאוג כי אורוות הפרקליטות הצואות ינוקו.  עברנו את האולמרט, כעת עלינו לעבור גם את הפרקליטות.

המחבר הינו יועץ אירגוני בכיר ודירקטור ניהול פרויקטים לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול

טורונטו

905-886-8998

amroll@rogers.com

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר