“גבור ישראל”

“גבור ישראל”

חנה אייזנמן
01.09.2008 06:24
"גבור ישראל"


ב-24.7.1995, התפוצץ אוטובוס בקו 20 בתל-אביב על ידי מחבל מתאבד, לאחר שהנהג, בחוסר עירנותו, הניח לו לעלות לאוטובוס. הנהג, שלא נפגע, שב לנהוג באותו היום, באותו קו, על פי עצת פסיכולוג, מלווה בתיקשורת… שהרי, הנהג הוא ראשית צמיחת דאגתנו. ששה נרצחו עשרות נפצעו. 

 

 

ב”ה

 

                                                       ירושלים, כ”ח בתמוז, ה’תשנ”ה

 

 

 

לעורך שלום,

 

 

נהג האוטובוס ה”גיבור” חזר בו ביום לנהוג בקו 20, על פי עצת הפסיכולוג. הנהג, שלא עלה בדעתו להכות על חטא רשלנות פושעת, לפחות, חולף על פני המפגינים במקום הפיגוע הרצחני ואומר: “הקיצונים האלה מנצלים את האירוע הטראגי”. כתב הטלויזיה המסקר את ההפגנה מציין באזני המאזינים, כי ההפגנה קטנה יותר וסוערת פחות מהפגנות קודמות, “אולי התרגלו…”. התרגלו. וזה נורמלי.

כמו החום בקיץ והקור בחורף, כמו הירח בלילה והשמש ביום, כן גם טבח יהודים בידי הגויים. עם ישראל חוזר להרגלו זה אלפיים שנה, לאחר נסיון קצר ושטחי להיגמל מן ההרגל. זו הסתגלנות היהודית. על כן ברור, כי מי שאינו מסתגל הוא קיצוני, יותר מזה – הוא לא נורמלי. הערוץ השני אינו מראיין, חלילה, מישהו מן ה“קיצונים”. הוא מראיין אדם “מתון”, המדקלם גם הוא משהו על ה”קיצונים” ומוסיף: “כל אלטרנטיבה אחרת גרועה יותר”. כלומר, כל אלטרנטיבה להתגייסות השמאל בישראל, בראשות הממשלה, לקידום הענין הערבי, שהוא חיסול מדינת היהודים, היא גרועה יותר. ברור שהאיש תועמלן של הנאצים הערבים ועוזריהם היהודים. האם לא היה מקום שערוץ טלויזיה, המכבד את עצמו, גם אם אינו יהודי, יראיין, לשם האיזון, גם מישהו שהוא בעד עם ישראל?

 

 

                                                                              בברכה

                                                                              חנה אייזנמןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר