האל המושלם – הפוליגרף כ-“מכונת אמת” בלתי מעורערת – האמנם ?

האל המושלם – הפוליגרף כ-“מכונת אמת” בלתי מעורערת – האמנם ?

אמיר לירן, עו”ד
28.07.2008 01:55
האל המושלם - הפוליגרף כ-"מכונת אמת" בלתי מעורערת - האמנם ?


אנו סוגדים לאל הפוליגרף – אותה מכונת פלאים, שתגיד לנו האם הנבדק דובר אמת או משקר – אבל, מדובר באל אכזב, אשר יחד עם הדרכה מתאימה כל אחד מאיתנו יוכל לעבור את בדיקת הפוליגרף “בהצלחה” ובכל מצבהפוליגרף – קווים לדמותו:

 

מהו פוליגרף ? על פי ויקיפדיה:

 

“פוליגרף הוא מכשיר שנועד לקלוט את תגובותיו הבלתי רצוניות של בן אדם כדי לבדוק אם הוא משקר. שם נפוץ נוסף למכשיר הוא “מכונת אמת”. הפוליגרף משמש בעיקר בחקירה פלילית, אך משמש גם במבדקי תעסוקה ובאבטחה … הפוליגרף מבוסס על ההנחה שכאשר אדם משקר, מתרחשים בגופו שינויים פיזיולוגיים בלתי נשלטים כגון: עלייה בלחץ דם, שינוי בקצב הדופק, שינוי במוליכות החשמלית של העור ועוד.”

 

לפנינו האל המושלם! נמצא המכשיר אשר יגיד לנו האם לפנינו שקרן או דובר אמת – אבל האם באמת זה כך ? התשובה לכך היא לאו רבתי!

 

המקיש את המילה “פוליגרף” בגוגל, מקבל רשימה ארוכה ביותר של מכונים שישמחו לערוך עבורך בדיקת פוליגרף – אין להתפלא על כך, הרי פרנסתם נובעת מן האמונה התמימה ×©×œ האנשים כי מדובר ב-“מכונת אמת” בלתי מעורערת.

 

 

המעיין בחדשות, מגלה כי בפוליגרף נעשה שימוש נפוץ ×¢”י בעלי אינטרס:

 

“משטרת ישראל תבצע בדיקות פוליגרף לכל קציני המשטרה בדרגת ניצב משנה ומעלה, ולקצינים בדרגות זוטרות יותר הנושאים בתפקידים רגישים. הבדיקות ייערכו עם כניסתם של הקצינים לתפקידים חדשים בארגון, ובנוסף אחת לתקופה. במסגרת הבדיקות ייבחנו, בין היתר, קשריהם של הקצינים הבכירים עם גורמים עברייניים וכן קשרים שמנהלים קציני המשטרה עם עיתונאים בכלי התקשורת השונים” (עיתון דה-מרקר)

 

“פרקליטי אולמרט: כולנו מסכימים לעבור בדיקת פוליגרף” (ערוץ 2)

 

“בדיקת פוליגרף הוכיחה שהמוסכניק שיקר” (אתר NFC)

 

“החייל שירה בפלסטיני הכפות יעבור בדיקת פוליגרף” (אתר וואלה)

 

“בדיקת פוליגרף: א’ וקצב קיימו יחסי מין מלאים” (אתר YNET)

 

 

 

האמת המרה – הפוליגרף הוא “חארטה בארטה”

 

כל ההנחה הגלומה בפוליגרף, שניתן לזהות שינויים פיזיולוגיים כאינדיקציה לשקר, מתמוטטת ברעש גדול, כאשר מגיעים לאתרי האינטרנט הבאים:

 

באתר antipolygraph.org תוכלו לעיין חינם בחוברת הדרכה מפורטת המסבירה כיצד לשלוט בתוצאות הפוליגרף.

 

באתר polygraph.com תוכלו לרכוש ממומחה פוליגרף דאג וויליאמס ערכת הדרכה הכוללת ספר וקלטת וידאו / DVD המדריך אותך כיצד לעבור כל בדיקת פוליגרף בכל מצב, וכל זאת תמורת מחיר מצחיק של 60 דולר בלבד. מחיר שווה לכל נפש, במיוחד אם בדיקת הפוליגרף יכולה לחרוץ את דינך!

 

ביום 27.7.2008 שאלתי את המומחה על ההנחה כי הפוליגרף בודק פרמטרים בלתי רצוניים בגוף הנבדק:

 

You claim, that you can teach everyone to pass a polygraph test. However I have read that the purpose of the polygraph is to measure physiological changes in the body with the assumption that when a person lies then there are uncontrolled changes in the person body which the instrument can detect.

 

So my question is how can your technique bypass the uncontrolled changes in the body of a person while he answers to question at a polygraph test ?

 

תשובת מר דאג ויליאמס לא בוששה להגיע, ומדברת בעד עצמה:

 

BECASE THEY ARE NOT “UNCONTROLLED” – I CAN TEACH YOU HOW TO CONTROL EVERY TRACING ON THE CHART – AND ALWAYS PASS THE TEST.  IF YOU WILL LOOK AT THE MEDIA CLIPS ON MY WEBSITE YOU WILL SEE THAT I CAN

 

 

לכן, בשורה התחתונה, לפני שמישהו ידרוש ממכם לעבור פוליגרף, רוצו ללמוד מן המומחים כיצד להבטיח כי תצאו דוברי אמת בכל מצב של בדיקת פוליגרף.

 

אם אתם מעוניינים לחזק את “אמינות הגירסה” שלכם, רוצו ללמוד מן המומחים כיצד להבטיח כי בודק הפוליגרף יכריז כי “דוברי אמת” הנכם.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר