הקיבינימאט המדיני

הקיבינימאט המדיני

אביתר בן-צדף
האתר של אביתר 11.06.2008 19:38
בוריקאס אחד יותר מדי

בוריקאס אחד יותר מדי


כשכיסא הממשלה כבר רועד, החליט הקאבינט לא להחליט למנוע את הירי על עוטף עזה * כך מאבדת ממשלת הזדון את ריבונותנו * כך הפקירה את העורף לפני שנתיים, כששלחה את החיילים כצאן לטבח בערבות לבנון *“הפוליטיקאים בחרו שלא להחליט כי הם מפחדים לעשות מהלכים דרמטיים. הם חושבים רק על הכיסא שלהם”, אמר חקלאי מהדרום, לפי אתר ynet, שהכתיר את הסיפור ב”מחכים לפתרון”.

אנסה לתרגם זאת לעברית פשוטה – גם כדי שאבין בעצמי: עשרים ומשהו חדלי-האישים, שנקראים, “ממשלת ישראל” (נציגי “קדימה [לכלא]”, מפלגת האזיקים והנחקרים, נציגי מפלגת האבודה, נציגי ש”ס וכמה גימלאים, שלא מצאו מקום ראוי יותר לבלות את ימיו האחרונים של האביב) אכלו בוריקאסים, שתו קפה, תה ושתייה קלה, והחליטו להמתין.

טוב, הסבירו לי בינתיים, שזו לא הייתה כל הכנופייה הכושלת, אלא רק נציגיה הנבחרים (המעולים – לבוריקאס), המבינים בביטחון (כלומר, על שם כל אחד מהם רשום בטאבו בית-עלמין צבאי, שמילא בעצמו).

הסבירו לי גם, שבינתיים, בניהם של השרים נמצאים הרחק ממעגלי הירי.

אז אני שואל, לא חבל על הבוריקאסים?! מה יהיה על הדיאטה?!
הרי זה היה ברור, שלא תחליטו. אז למה הייתם צריכים לדחוס לעצמכם עוד קפאין?

לא חבל?! יהיו עוד הרבה ישיבות כאלו, ועוד הרבה זמן לא תחליטו. למען האמת, לא תחליטו לעולם. אז חוסו על עצמכם. מילא עלינו, אבל יש לכם בית (שעוד מעט תוכלו לעשות למענו – אם לא דאגתם לכך עד עתה).
 
הבחירות בפתח. אולי תעופו ממשרדיכם, בעזרת הבוחר, ואתם צריכים ללמוד איך גורסים מהר וביסודיות מסמכים, כדי לסגור חקירות באִבן. ואל תבקשו עצות משולה זקן. היא השאירה חומרים לא-גרוסים, ועכשיו מסכן מזוז, שצריך למצוא תירוצים להכריז, כי אין בהם כל חשיבות.
וכמה מסכנים האזרחים, שצריכים לממן את הקרקס וגם לסבול מנחת-ידו.
 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר