ראש השב”כ דיסקין: לחמאס יכולת רקטית – עד קריית גת

ראש השב”כ דיסקין: לחמאס יכולת רקטית – עד קריית גת

אתר NFC
25.05.2008 19:56
חכמי חלם בפעולה (מקור תמונה:YNET)

חכמי חלם בפעולה (מקור תמונה:YNET)


עיר טיפשים היא עיר שמתוארת בפולקלור כמאכלסת טיפשים שאין כדוגמתם. בפולקלור היהודי ידועה העיר חלם שבפולין כעיר כזומסיפורי חלם (מקור: ויקיפדיה)

“באחד הימים נתברר לתושבי חלם כי העיר מלאה בתושבים ורחובותיה צפופים. על כן כינסו את מועצת העיר שהחליטה להקים רובע מגורים חדש, אלא שהר גדול שניצב בקצה העיר מנע את ביצוע ההחלטה. לפיכך נתכנסו שוב והחליטו כי יש להזיז את ההר ממקומו. יצאו כל תושבי חלם מבתיהם וניגשו יחדיו להזיז את ההר כי גדול היה. במשך מחצית היום דחפו בידיהם את ההר עד שהחלו בגדיהם להידבק לעורם בשל המאמץ הרב. על כן פשטו את מעיליהם מעל גופם. בינתיים עברו מאחוריהם כמה גנבים זריזים, נטלו את מעיליהם ונמלטו מהמקום. כשהגיעה שעת ערב, התעייפו התושבים וביקשו לנוח ולאכול. משהביטו לאחור ראו כי המעילים שהושארו שם אינם נראים עוד באופק. על כן צהלו ושמחו שהצליחו להזיז את ההר מרחק רב ביום אחד.”

 

ראש שירות הביטחון הכללי, יובל דיסקין, סבור כי חמאס יכול לאכוף את הסדר ברצועה, אך אין לו רצון לעשות זאת, וכי הסיכוי לרגיעה קלוש.


דיסקין התבטא בישיבת הממשלה, כי אי אפשר להמשיך במצב הנוכחי לאורך זמן, וכי התעצמות חמאס מגיעה לממדים גדולים של עד 20 קילומטרים. לדבריו, אם תהיה פעולה צבאית ברצועה, עלולים להיפגע חיילים רבים יותר.


הוא אמר כי אירן כבר העבירה את הרקטות לרצועה, ו”זה רק עניין של זמן עד שהארגון יחליט לירות אותן לעבר ישראל“.


ההערכה החדשה שונה מזו שמסר לפני כשבועיים ראש אגף המודיעין של צה”ל, אלוף עמוס ידלין, ולפיה תוך שנתיים ייכנסו לטווח הרקטות הערים קריית גת, אשדוד ובאר שבע – וכל רצועת היישובים במרחק 40 קילומטרים מהרצועה. “לחמאס יש כבר היום יכולת משמעותית של עד מאות רקטות לטווח של עשרים קילומטרים – ואם הסוגיה לא תטופל, חמאס יכניס ערים נוספות לטווח האש שלו”, אמר.

 

לכתבה המקורית באתר NFCכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר