Also Gaza ist Judenrein

Also Gaza ist Judenrein

אריה סתו
30.01.2008 18:30
Also Gaza ist Judenrein


בתשובת המדינה לבג”ץ בעניין פינוי מגרון הודיעו רה”מ ושר הבטחון כי המאחז יפונה עד אוגוסט 2008 אלא אם כן יפונה מרצון קודם לכן.

ב־18 במאי הודיע ראש העיר הגרמני ליהודים, שניתנת להם הזדמנות לעזוב את העיר ”מרצונם החופשי”, ואלה שיעשו כן יוכלו לקחת עימם את רכושם. היום האחרון שנקבע להם היה ה־15 באוגוסט… בנובמבר 1940 החל הגירוש בכח של יהודי קרקוב לעיירות הסביבה…                                                גן הילדים במגרון

ב”ה                 

 

 

דבר העורך (ניצול שואה) של הדו-ירחון לאנשים החושבים באמת, ועל כן זוכה להתעלמות גמורה מצד מנגנון התעמולה הישראלי.

אריה סתו, דו-ירחון נתיב, נובמבר 2004:

 

Also, Gaza ist Judenrein

 

הקלות הזו, שבה מצליח שרון לאסוף סביבו את עלובי הנפש, את מלחכי הפנכה, את רודפי הבצע לביצוע פשע לאומי  – היא זו שמעוררת חלחלה וייאוש.

 

 

                        בית הכנסת הגדול בורשה

 

“הקורא תמה בוודאי על כי בגיליון הנוכחי של נתיב אין כל התייחסות אל הנושא המרכזי שעל דבר-היום הלאומי, קרי, גירוש יהודי חבל עזה וצפון השומרון, כשלב ראשון לטיהור אתני הצפוי ביש”ע. הבעיה היא העדר כלים להתייחסות רציונלית. הלוא עצם הניסיון להציג ולהסביר את הכשל המדיני והחרפה המוסרית שבמעשהו של שרון הוא עלבון לאינטליגנציה. היש צורך לחזור ולהבהיר כי הכנסת צבא מצרי לרצועת עזה היא כשל איסטרטגי שעל שכמותו, בכל מדינה מתוקנת, היה ראש הממשלה מסולק מתפקידו בתוך 24 שעות ועומד למשפט צבאי על בגידה? האם אין זה מובן מאליו שגירוש יהודים על ידי יהודים מיש”ע, ערש האומה העברית ותכלית קיומה של הציונות הוא שפל מדרגה שלא היה כמותו בתולדות ישראל? והן הכל נכתב, וחזר ונרשם, ונטחן עד דק מעל דפיו הסבלניים של כתב-עת זה.

 

אך האומנם בשרון האשם? אמת, את כס ראש הממשלה בישראל תפס מאחז-עיניים מושחת, מי שהוליך שולל את בוחריו וגנב את קולותיהם, אך שרון איננו לבד. שרון הוא רק ביטוי לאותה הזנייה רוחנית ומורלית של כלל הציבור, המרכין ראש ומקבל את הדין כמי שכפאו שד. העובדה שהרוב בממשלת מדינת היהודים, קל וחומר בכנסת ישראל, תומך בטרנספר זה היא עדות לפשיטת הרגל המוסרית וטירוף המערכות בו נתונים כולנו. הקלות הזו, שבה מצליח שרון לאסוף סביבו את עלובי הנפש, את מלחכי הפנכה, את רודפי הבצע לביצוע פשע לאומי  – היא זו שמעוררת חלחלה וייאוש. הנה ממנה ראש היודנראט את הקאפו היהודי, המפתה את הקורבנות בבצע כסף; הנה השוטר היהודי, המכין את מכלאות המעצר למתנגדי הגירוש; הנה השופט היהודי המברך על המוגמר. בתי המגורשים יוחרבו, עמל חייהם ירד לטמיון. בתי כנסת, בתי ספר, מוסדות ציבור יימסרו לידי המרצחים, יורשי הרייך השלישי.

 

בית הכנסת בנצרים 

 

האם ניתן להעלות על הדעת תופעה דומה בחברה מתוקנת, בקרב ציבור שלא איבד כליל את אינסטינקט ההישרדות? האם יתואר שפל מוסרי עמוק יותר מ”צבא ההגנה לישראל” המגרש יהודי מאדמתו ומחריב את ביתו? צבא אשר ידיו נכבלו מלהדביר את כנופיות המרצחים הערבים, ועל כן צוּוה לקום על עמו שלו? אך הנה מכין שר הבטחון בישראל את יחידות החורבן של צה”ל; ואותה דמות מחוקה ואומללה, רמטכ”ל צה”ל לשעבר, קם ומצהיר כי “בשנה הבאה לא יישאר עוד אף יהודי ברצועת עזה” – האם נטרפה דעתו של האיש עד שהוא חוזר ומצטט את מחוללי הפתרון הסופי? אכן, אם תעלה המזימה בידו, יוכל לשפשף ידיו ולציין בסיפוק: Also, Gaza ist Judenrein (ובכן, עזה נקיה מיהודים), בנוסח דבריו של הנס פרנק, הגולייטר של פולין לאחר גירוש יהודי ורשה.

 

נכון, יש לקוות כי לאחר ככלות הכל ישבור שרון את מפרקתו הפוליטית ושמו ירד לדיראון עולם בקורות האומה, השאלה היא רק אם יחד אתו לא יוריד את כולנו אל תהום הנשייה.

 

הדברים הללו קשים, אני יודע, וייתכן ובעקבותיהם יהיה על הח”מ לשלם את המחיר. אך בעולם בו שרון ודומיו מסתובבים חפשי, כלא הוא מקום של כבוד. 

            

                             א”ס

 

 

    פליטים יהודים בבית הכנסת ברח’ נלבקי, ורשה

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר